Strážci
Tommy
Adam
Rocky
Tanya
Kat
Trey
Jason
Auric

Zordy
Zeo Zordy
Červený Bojový Zord
Pyramidas
Super Zeo Zordy
Válečné Kolo

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Strojní Impérium
Zedd a Rita
Monstra



 

Hvězdoid
Hvězdoid může vytvářet destruktivní blesky a střílet silo paprsky ze svých rukou. Hvězdoidův vrchní segment hvězdy na jeho zádech se může odpojit a transformovat se v bumerang destruktivní energie. Má schopnost transformovat se ve velkou kovovou sféru. Jako sféra je Hvězdoid prakticky odolný jakémukoliv útoku. Hvězdoid byl vybrán, aby vedl invazi Strojního Impéria vzhledem k jeho bojovým schopnostem. Měl přesilu nad Zeo Zordy, dokud se nespojili do Zeo Megazordu. Hvězdoid byl zničen Mečem Zeo Megazordu.

"The Shooting Star"

 
Silo
Silo byl vytvořen z náhradních dílů na skladišti Zubatci. Silo připomínal robotí bojovníky v počítačové hře Rockyho a jeho spolužačky Jennifer. Silo střílel řetězy ze svého břicha, které se omotaly okolo Zeo Megazordu. Obří Silo použil rakety na svých zádech k létání a vynesl Zeo Megazord do vesmíru. Obří Silo hodil Zeo Megazord ke Slunci a poté se vrátil na Zemi. Ale k překvapení jeho i Krále Monda byli Strážci schopni přivést Zeo Megazord zpět na Zemi a zničit Sila.

"Target Rangers," "A Golden Homecoming," "King for a Day, část 1" & "Countdown to Destruction, část 2"

 
Klaun Boohoo
Boohoo mohl emitovat vysokofrekvenční zvukové vlny, které byly extrémně bolestivé lidskému uchu. Boohoovy zbraně jsou jeho pruty, které mohou vytvářet energetické paprsky, jeho tamburína, která může vytvářet blesky, jeho explodující dětské láhve a jeho k ruce připevněný meč. Boohoova hlava mohla sama střílet laserové paprsky. Boohoo byl poslán Strojním Impériem, aby zvýšil frekvenci a amplitudu hlasu dítěte Joeyho, aby vytvářel extrémně destruktivní zvukové vlny. Byl zničen Zeo Megazordem.

"For Cryin' Out Loud"

 
Nadhazovač
Robotí nadhazovací monstrum, které uvnitř sebe uvěznilo Rockyho, když Rocky zasáhl jeden z jeho míčů. Tommy osvobodil Rockyho. Nadhazovač byl zničen Zeo Megazordem. Nadhazovač byl mezi monstry Strojního Impéria, které obdržely Neo-Plutóniové Brnění, ale nebyl použit.

"Rangers in the Outfield" & "A Golden Homecoming"

 
Kopáč
Kopáč je robotické vykopávací monstrum použité Strojním Impériem, které bylo ovládáno páčkami malým mechanoidním pilotem na vrchu jeho hlavy. Jeho mise byla dostat lávu ven ze sopky. Měl schopnost střílet červené energetické paprsky. Napadl Kat, když narazila na jejich výkop, zatímco hledala policejního psa. Kopáč byl zničen Zeo Megazordem.

"Every Dog Has His Day"

 
Loutkař
Byl to robot vytvořený k bavení dětí spolu s dětským bavičem, kterému Zubatec vložil zlé kolo do jeho zad, aby ho udělal zlým. Zhypnotizoval děti, aby se špatně chovaly. Strážci dorazili, ale Loutkař použil děti jako štíty, protože věděl, že Strážci by děti nezranili. Loutkař poté uprchl k satelitní stanici, kde plánoval zvýšit své mysl upravující síly na všechny děti v Andělském Háji. Strážci ho porazili novým Obranným Kolem. Loutkař vyrostl a Zeo Megazord s ním bojoval. Billy odhalil, že jeho síla pochází z Loutkařova nosu a řekl Strážcům, že zničení nosu způsobí, že Loutkař ztratí svou sílu. Meč Zeo Megazordu usekl jeho nos a zničil Loutkaře. Později Alpha 5 přestavil Loutkaře pro další šou Kapitána Peta.

"The Puppet Blasters"

 
Kapající Kohoutek
Robotí vodovodní monstrum přivedl do boje se Strážci jednu z filmových sad. Spojil se se třemi dalšími monstry. Později byl oživen a použit ke kontaminování Zemské vodní zásoby toxickým olejem. Cestoval skrze podzemní trubky, aby se dostal na plánované místo. Billy poukázal, že tato verze Kapajícího Kohoutku byla více smrtelná než ta první. Nakonec byl naštěstí zničen Zeo Ultrazordem. Při jeho druhém objevení se v epizodě "Oily to Bed, Oily to Rise," Kapající Kohoutek nosil modrý klobouk místo žlutého.

"Invasion of the Ranger Snatchers" & "Oily to Bed, Oily to Rise"

 
Dýňový Čaroděj
Robotí dýňové monstrum použité Strojním Impériem. Spojen s dalšími třemi monstry.

"Invasion of the Ranger Snatchers"

 
Parobot
Parobot je montrum použité Strojním Impériem. Spojeno s dalšími třemi monstry.

"Invasion of the Ranger Snatchers"
Provozní Kotě
Provozní Kotě je monstrum použité Strojním Impériem. Spojeno s dalšími třemi monstry.

"Invasion of the Ranger Snatchers"