Strážci
Tommy
Adam
Rocky
Tanya
Kat
Trey
Jason
Auric

Zordy
Zeo Zordy
Červený Bojový Zord
Pyramidas
Super Zeo Zordy
Válečné Kolo

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Strojní Impérium
Zedd a Rita
Monstra

Celé jméno: Thomas "Tommy" Oliver
Označení Strážce: Zeo Strážce V - Červený
Zbraně: Zeo Laserová Pistole, Zeo Čepel, Zeo Silo Meč, Obranné Kolo
Příslušenství: Komunikátor, Zeonizér se Zeo Krystalem, Červený Zeo Tryskocykl, Super Zeo Kámen
Zordy: Zeo Zord V, Červený Bojový Zord, Super Zeo Zord V
 
Aby získal Červenou část Zeo Krystalu, musel Tommy cestovat do minulosti Ameriky, kde starý moudrý šaman testoval Tommyho schopnost následovat své instinkty a odměnil ho Zeo Krystalem. Tommy si musel vybrat jeden ze tří pytlů, který obsahoval Zeo Krystal. Než se Tommy vrátil domů, šaman mu dal polovinu hrotu šípu, druhá polovina patřila jeho dlouho ztracenému bratru, Davidovi. Spojený šíp byl schopen ovládat mystického ducha známého jako Autocthon. Tommy později zdokonalil své síly a stal se Červeným Turbo Strážcem.

Pozdějí předal své Turbo síly svému nástupci, T.J.ovi. Po letech se Tommy vrátil jako Zeo Strážce V, aby vedl zbývajících 9 Červených Strážců na misi zabránit Strojnímu Impériu od použití Serpentery k zničení Země.

Tommy po letech navázal na svou kariéru Strážce a připojil se k týmu Dino Strážců jako Černý Dino Strážce, aby jim pomohl bojovat s Mesogogem, který chce vrátit Zemi do období dinosaurů. Později byl viděn, když jako Zelený Strážce pomáhal spojeným silám všech Strážců Vesmíru zastavit invazi Armády na Zemi.

Tommy se poté oženil s Kat a narodil se jim syn jménem J.J. Tommy byl jedním ze Strážců, spolu s Kat, Rockym, T.J.em, Trentem, Antoniem a Giou, unesených do pevnosti Lorda Dravena, aby byly její síly naklonovány pro armádu Robo Strážců. Tommymu se podařilo uniknout a zničit továrnu na Robo Strážce. Tommy jako Černý Dino Strážce zachrání Wese, Kodu a Gemmu spolu s Ninja Ocelovými Strážci před Ránoboty. Strážci se poté rozdělili, aby zachránili ostatní a Tommy se s pomocí svého nového Mistrovského Morféru utkal se svým klonem a porazil ho. Všichni Strážci se spojili, aby zničili Robo Strážce. Tommy povolal Sokolí Zord a nasměroval poslední Mega Šíp na Lorda Dravena a zničil ho. Když boj skončil, Strážci se rozloučili a vrátili se do svých dimenzí.

Několik let na to se Tommy utkal s neznámým monstrem, které poškodilo jeho Mistrovský Morfér a zranilo ho na zádech natolik, že nyní potřebuje kybernetické implantáty. Od té doby uplynulo již 8 let a Tommy přenechal ochranu světa S.P.D., ale když je jeho syn, J.J, pohřešován znovu vyrazí do akce, aby ho zachránil i s pomocí rozbitého Mistrovského Morféru, který ničí Tommyho síly jednu po druhé. Tommy spolu s dalšími S.P.D. důstojníky a Kat zachrání svého syna, který se později stane Zeleným S.P.D. Strážcem s otcovým Dračím Štítem.