Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové 

Samurajzér
Samurajzér je telefonní Morfér potřebný k morfování v Samuraj Strážce. Za použití projekce obrázku na displeji, který reprezentuje element Strážce, symbol vytvoří oblek. Slouží také jako komunikační jednotka mezi Strážci a mohou se s ním povolávat různé objekty. Strážci ho také mohou použít ke zvětšení svých Folding Zordů a získání Mega Módu k jejich pilotování. Na palubě Zordů slouží Samurajzér k vykonávání útoků. Existuje několik verzí Samurajzéru. Moderní verze používá LED projekci k vysílání symbolů a otevírá se jako klasický telefon.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 

Zlatý Samurajzér
Jiiho osobní Samurajzér, kterým kontaktuje Strážce a vysílá Symboly Moci. Není známo jestli má morfovací funkci.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Rotační Meč
Rotační Meče jsou hlavní zbraní každého Samuraj Strážce, které fungují společně se Silo Disky. S různými Silo Disky mohou spustit různé útoky, nebo proměnit Meč ve svou osobní zbraň.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"

 

Planoucí Čepel - Elementální útok Červeného Strážce spouštěný Lvím Diskem.
Dračí Dech - Elementální útok Modrého Strážce spouštěný Dračím Diskem.
Větrná Smršť - Elementální útok Růžového Strážce spouštěný Želvím Diskem.
Seismický Švih - Elementální útok Žlutého Strážce spouštěný Opičím Diskem.
Stromový Vír - Elementální útok Zeleného Strážce spouštěný Medvědím Diskem.
Úder Kamenného Symbolu - Druhý útok Žlutého Strážce. Švihnutím Rotačního Meče nakreslí Symbol Kamene k vytvoření mocného úderu.
Primátí Cyklón - Třetí útok Žlutého Strážce. Velmi rychle roztočí Silo Disk a sekne nepřítele Rotačním Mečem.
Úder Stromového Symbolu - Druhý útok Zeleného Strážce. Při použití Meče ve Stromovém Víru dokáže vytvořit symbol stromu a seknout s ním nepřítele.
Listová Bouře - Třetí útok Zeleného Strážce také spouštěný Medvědím Diskem.
Pětiúder - Pět Strážců použije své Rotační Meče s jejich elementy najednou. Zlatý Strážce může posílit jehoo sílu přidáním svého eleementu. Jsou různé variace Pětiúderu, kdy Zlatý Strážce nahradí Červeného Strážce, nebo Strážci použijí své osobní zbraně.
Síla Čtyř Elementů - Modrý, Zelený, Žlutý a Růžový Strážce mohou seknout nepřítele, zatímco jsou jejich Rotační Meče pokryty jejich elementy.
Úder Blesku - Druhý útok Červeného Strážce, který střílí blesky spouštěný Bleskovým Diskem.
Bouře Blesku - Kombinace Úderu Ohně a Úder Blesku. K tomuto útoku musí být použit druhý Rotační Meč.
 

Úder Ohně
Úder Ohně je osobní zbraní Červeného Strážce. Červený Strážce je také schopen proměnit Úder Ohně v dělo poháněné Silo Diskem jednoho z pomocných Zordů. Disk je umístěn blízko rukojeti zatímco Disky Strážců jsou umístěny navrch. Červený Strážce může také použít Duální Disk k povolání dvou Úderů Ohně.

5-ti Diskové Broučí Dělo - Úder Ohně poháněný Broučím Diskem
5-ti Diskové Dělo Mečouna - Úder Ohně poháněný Diskem Mečouna
5-ti Diskové Tygří Dělo - Úder Ohně poháněný Tygřím Diskem
5-ti Diskové Okto Dělo - Úder Ohně poháněný Okto Diskem
Multi Diskové Okto Dělo - Úder Ohně poháněný Krabím a Okto Diskem

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Hydro Luk
Hydro Luk je osobní zbraní Modrého Strážce. Jedná se o moderní luk s pumpou střílející vodní šípy. K vystřelení Modrý Strážce zatáhne za rukojeť pumpy, která při puštění vystřelí šípy.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 

Stromové Kopí
Stromové Kopí je osobní zbraní Zeleného Strážce. Připojením Silo Disku na jeho zadní část dojde k vysunutí čepele na konci Kopí.

Poprvé viděno v "Počátek, část 1"
 


 
Čepel Země
Čepel Země je osobní zbraní Žlutého Strážce. Připomíná velký shuriken s černými čepelemi.

Poprvé viděna v "Počátek, část 1"
 


 

Nebeský Vějíř
Nebeský Vějíř je osobní zbraní Růžového Strážce. Silo Disk se umisťuje do jeho zadná části.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 

Mega Čepel
Když Strážci povolají své Zordy, jejich Rotační Meče se transformují v Mega Čepele. V kokpitu Zordu Strážci složí Mega Čepel do ovládacího módu, vloží ji do kontrolní konzole a připojí Silo Disk. Protože Zlatý Strážce nemá Rotační Meč, odloží Čepel Barakudy a povolá spolu se svými Zordy i Mega Čepel.

Poprvé viděna v "Počátek, část 1"
 


 
Samurajský Morfér
Samurajský Morfér je Morfér Zlatého Strážce. Zlatý Strážce ho používá k morfování, komunikaci s ostatní Strážci a také k textování svých Symbolů Moci. Používá ho primárně k pohánění ostatních věcí, nebo k zvětšení svých Zordů. Není známé, jak byl vytvořen, ale pravděpodobně Antonio okopíroval technologii Samuraj Strážců, ab pomohl Jaydenovi v boji s Nighloky.

Poprvé viděn v "Nečekaný Host"
 

Čepel Barakudy
Čepel Barakudy je osobní zbraní Zlatého Strážce, kterou používá ve svých vysokorychlostních sečných útocích. Konečný útok Čepele Barakudy se jmenuje Čelisti Barakudy, kdy je nepřítel několikrát seknut energetickými údery. Čepel Barakudy je uschována, když je Zlatý Strážce v Mega Módu.

Poprvé viděna v "Nečekaný Host"
 


 
Černá Schránka
Černá Schránka je magický a technologický talisman, který dokáže spojit Symboly Moci všech Samuraj Strážců. Byla vytvořena prvním Červeným Samuraj Strážcem, který ji nebyl schopen dokončit. Strážci si ji převzali od Daisukeho u Tengenské Brány. Daisuke tvrdí, že je to nejmocnější samurajská zbraň, jaká kdy byla vytvořena a že jen málo lidí ví o její existenci. Jii, který znal sílu Symbolů Moci Zlatého Strážce a jeho schopnosti, ho požádal, aby použil svůj Samurajský Morfér a nahrál do Černé Schránky Symboly Moci ostatních Strážců. Tak může vždy jeden Strážce získat Super Mód a zesílit tak své útoky. Černá Schránka také umožňuje jednomu Strážci ovládat Zord jiného Strážce, nebo kombinaci Zordů.

Poprvé viděna v "Tengenská Brána"
 

Super Rotační Meč
Když se Černá Schránka spojí s Rotačním Mečem znásobí jeho sílu a posílí jeho útoky. Když Strážci vloží své Silo Disky do Černé Schránky, mohou vystřelit supernabitou verzi jejich elementálního útoku.

Super Planoucí Čepel
Super Dračí Dech
Super Větrná Smršť
Super Stromový Vír
Super Primátí Cyklón

Poprvé viděn v "Super Samurai"
 


 

Super Mega Čepel
Když se Mega Čepel spojí s Černou Schránkou vznikne Super Mega Čepel. Strážce v Super Mega Módu připojí Černou Schránku na vrch Mega Čepele v ovládacím Módu. Když je potřeba použít mód meče, Černá Schránka se přesune na konec rukojeti Super Mega Čepele.

Poprvé viděna v "Super Samurai"
 

Žraločí Meč
Rotační Meč se při použití Žraločího Disku může proměnit ve Žraločí Meč. Čepel a rukojeť se promění do žraločího designu, zatímco většina částí si zachová vzhled Rotačního Meče. Žraločí Meč je schopen natáhnout se do délky a slouží jako bič. Špička čepele také slouží ke kousnutí nepřátel. Jeho útok je Úder Žraločího Meče Žraločí Meč nahrazuje Mega Čepel v kokpitu Zordu, kde není používán v kontrolní konzoli, ale je volně držen v ruce. Žraločí Meč umožňuje každému, kdo je ve Žraločím Útočném Módu povolat Žraločí Zord.

Poprvé viděn v "Clash of the Red Rangers"
 

Světelný Zord
Světelný Zord je původně v podobě Silo Disky střílející lucerně. Zlatý Strážce z ní nosí čepel. Může být také použit ke generování určitých Silo Disků a také jako lucerna.

Poprvé viděn v "Something Fishy"
 


 

Býčí Bazuka
Býčí Bazuka je stylizovaná k Býčímu Zordu. Je poháněný svým vlastním Diskem, který vystřelí gigantickou výbušnou ránu.

Poprvé viděna v "Trust Me"
 

Super Býčí Bazuka
Super Býčí Bazuka je spojením Býčí Bazuky, Rotačního Meče a Černé Schránky. Super Rotační Meč je připojen na vrchní část Býčí Bazuky a jeho hrot tvoří třetí roh kromě rohů býka. Zbraň může být nošena jakýmkoliv Strážcem v Super Módu, ale převážně je používána Červeným Strážcem. Když je aktivována, býk na Bazuce zařve a nabije svůj paprsek.

Poprvé viděna v "Trust Me"
 


 
Shogun Přezka
Shogun Přezka je součástí Super Mega Módu, nebo Mega Žraločího Módu. Většinu času slouží k uchovávání Silo Disků, ale když je do ní vložen Shogun Disk, Strážci získají přístup k Shogun Módu.

Poprvé viděna v "Super Samurai"
 


 
Shogun Kopí
Býčí Bazuka se může také spojit s Mega Čepelí k utvoření Shogun Kopí. Je používáno spolu s Shogun Módem při konečných útocích Megazordů, kdy seknutí v kokpitu aktivuje konečný útok.

Poprvé viděno v "Trust Me"
 


 
Shiba Samurajzér
Lauren používá předchozí verzi Samurajzéru k transformování v Červenou Samuraj Strážkyni. Byl jí předán jejím otcem, který byl předchozí Červený Samuraj Strážce. Je téměř totožný s moderním Samurajzérem, jen se rozdělit vertikálně a vysunout štětec k nakreslení Symbolů.

Poprvé viděn v "Zkouška Velení"