Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové


Folding Zordy
Osobní Zordy Samuraj Strážců se jmenují Folding Zordy a rozkládají se z emblém formy do zvířecí formy. Aby je mohli pilotovat, Strážci napíší kanji pro super, aby je zvětšili a při procesu se Strážci transformují do Mega Módu.
 

 
Lví Folding Zord
Lví Folding Zord je osobní Zord Červeného Samuraj Strážce, který připomíná origami lva. Obyčejně je uložen v pětiúhelníkovém módu se symbolem ohně. Když ho Jayden zavolá, chová se jako mini Zord. Použitím Samurajzéru může Jayden použít Symbol Moci, aby vyrostl do velikosti Zordu. Sám o sobě může vykonat plamenné útoky, kdy se jeho tělo pokryje ohněm a vletí na nepřítele. Tvoří hlavu a hlavní část těla Samuraj Megazordu. Sám byl použit ke zničení Tooyi a Fiery.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Dračí Folding Zord
Dračí Folding Zord je osobní Zord Modrého Samuraj Strážce, který připomíná origami draka. Obyčejně je uložen v šestiúhelníkovém módu se symbolem vody. Když ho Kevin zavolá, chová se jako mini Zord. Použitím Samurajzéru může Kevin použít Symbol Moci, aby vyrostl do velikosti Zordu. Sám o sobě může plivat modrý oheň jako jeho útok. Tvoří levou nohu a helmu Samuraj Megazordu.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Medvědí Folding Zord
Medvědí Folding Zord je osobní Zord Zeleného Samuraj Strážce, který připomíná origami medvěda. Obyčejně je uložen ve čtvercovém módu se symbolem lesa. Když ho Mike zavolá, chová se jako mini Zord. Použitím Samurajzéru může Mike použít Symbol Moci, aby vyrostl do velikosti Zordu. Může se postavit na zadní nohy, aby předníma tlapama sekl nepřátele. Tvoří pravou nohu Samuraj Megazordu.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Opičí Folding Zord
Opičí Folding Zord je osobní Zord Žlutého Samuraj Strážce, který připomíná origami opice. Obyčejně je uložen v trojúhelníkovém módu se symbolem země. Když ho Emily zavolá, chová se jako mini Zord. Použitím Samurajzéru může Emily použít Symbol Moci, aby vyrostl do velikosti Zordu. Tvoří levou ruku Samuraj Megazordu.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Želví Folding Zord
Želví Folding Zord je osobní Zord Růžového Samuraj Strážce, který připomíná origami želvy. Obyčejně je uložen v kulatém módu se symbolem nebe. Když ho Mia zavolá, chová se jako mini Zord. Použitím Samurajzéru může Mia použít Symbol Moci, aby vyrostl do velikosti Zordu. Dračí Folding Zord je schopen hodit Želvím Folding Zordem jako útok. Tvoří pravou ruku Samuraj Megazordu.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Samuraj Totem
Když se Strážci poprvé pokusili utvořit Megazord, Kevin se ho pokusil utvořit bez Jaydena, což zapříčinilo, že poskládali své Zordy na sebe a vytvořili formaci, která připomínala totem.

Poprvé viděn v "Počátek, část 2"
 


 
Samuraj Megazord
Strážci mohou spojit Zordy v Samuraj Megazord napsaním kanji pro spojení. Samuraj Megazord může povolat katanu s štít připomínající Silo Disky. Samuraj Megazord připomíná starodávného samuraje. V Megazordu Strážci používají jednotný kokpit. I když tak většinou není vidět, může Samuraj Megazord fungovat i bez své helmy. Za použití všechny síly Symbolů Moci Samuraj Strážci nabili katanu Megazordu, aby smrtelně zasáhla Mistra Xandreda. Xandred explodoval, ale vzal Megazord s sebou. Byl použit k doražení Skorpionika, Rofera, Doubletona, Rhinosnora a Mistra Xandreda.

Poprvé viděn v "Počátek, část 2"