Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové 

Mentor Jii
Mentor Jii je členem klanu Shiba. Samuraj Strážcům je mistrem, mentorem, ochráncem a trenérem, který jim pomáhá v jejich samuraj tréninku a poskytuje jim informace o jejich nepřátelích. Je velmi přísný, ale má strach o Strážce. Mentor Jii dal Strážcům jejich Samurajzéry. Je odpovědný za výchovu Jaydena poté, co se jeho otec, bývalý Červený Strážce obětoval při pečetění Mistra Xandreda. Trénoval Jaydena, aby převzal otěže Červeného Samuraj Strážce. On a Jayden skrývali před Strážci velké tajemství. Stejně jako Strážci má vlastní Samurajzér, kterým komunikuje s ostatními a může použít Symboly Moci k plnění různých úkolů.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Daisuke
Daisuke je starší Strážce Tengenské Brány, kde poprvé Samuraj Strážci bojovali s armádou Nighloků. Je také Strážcem nedokončené Černé Schránky. Léčil Jaydena poté, co byl otráven Arachnitorem. Daisuke je jeden z nejvěrnějších přátel rodiny Shiba a zná taky Jaydenovo tajemství.

Poprvé viděn v "Tengenská Brána"
 


 
Cody
Cody je mladý kluk, jehož rodina byla po generace Strážců Samurajů. Od tří let měl schopnost komunikovat s Býčím Zordem, velkým zakázaným Zordem, který Velký Shogun před 300 lety přikázal schovat. Cody odešel hledat Samuraj Strážce. S pocitem, že ho nikdo nebere vážně vstoupil do hory a kokpitu Býčího Zordu, aby se ho pokusil zkrotit. Codymu se ho nakonec povedlo zkrotit původním Býčím Diskem, který dal Červenému Strážci Codyho otec. Cody později doručil Strážcům Býčí Bazuku, kterou vytvořil.

Poprvé viděn v "The Bullzord"
 


 
Codyho Otec
Codyho otec je potomkem Strážců, kteří drželi Býčí Zord skrytý tři staletí. Je současným Strážcem a střeží záznamy Velkého Shoguna. Žije se svým synem poblíž hory, kde je držen Býčí Zord. Byl zklamán, že jeho syn popírá pravidlo Strážců, že Býčí Zord musí být schován a i když věděl, že s ním Cody může komunikovat, tvrdil, že se mu nedá věřit. Odhalil, že ho postavili jeho předci a dal Červenému Strážci původní Býčí Disk, aby se s Codym pokusili zkrotit Býčí Zord.

Poprvé viděn v "The Bullzord"
 


 
Starodávní Samuraj Strážci
Před několika stoletími starodávní Samuraj Strážci porazili Nighloky u Tengenské Brány za použití dřevěných štětců, které soustředily Symboly Moci. Ke zvýšení jejich samurajských schopností se starodávný Červený Samuraj Strážce pokusil vytvořit Černou Schránku, která by měla schopnost spojit všechny síly Samuraj Strážců do jedné. Nebyl schopen ji dokončit, protože si brala víc Symbolů Moci než byl schopen dát. Nicméně se ji na roky podařilo zapečetit Mistra Xandreda. Dodnes je Daisuke, Strážce Tengenské Brány, uctívá.

Poprvé viděni v "Počátek, část 1"
 


 
Shogun Strážci
Shogun Strážci jsou potomci starodávných Samuraj Strážců z roku okolo 1700. Byli pět Samuraj Strážců ozdobených shogun brněním, které je odlišovalo od ostatních Samuraj Strážců. Před 300 lety povolali na tento svět Býčí Zord vytvořený Strážci. Nicméně Býčí Zord nedokázal být zkrocen a tak ho Červený Shogun Strážce, Velký Shogun, nechal zamknout na věčnost.

Poprvé viděni v "The Bullzord"
 


 
Velký Shogun
Velký Shogun byl jeden z Shogun Strážců. Když se 300 let po zapečetění Býčího Zordu podařilo Codymu a Červenému STrážci osvobodit a zkrotit ho, objevil se před nimi Velký Shogun a jako odměnu jim dal Shogun sílu. Takže vždy když je Shogun Přezka aktivovaná Shogun Diskem, mohou se Strážci stát Shogun Strážcem své barvy a elementu.

Poprvé viděn v "The Bullzord"
 


 


 
Bulk
Ve svém nezvedeném dobrodružství se Bulk inspiruje nejnovějším týmem Strážců, který se objevil. Myslí to dobře, ale je to takový trouba. Má velké bludy o vznešenosti, které se často nedají použít ve skutečném životě. Když je mu svěřen Spike, rozhodne se udělat z něj velkého samuraje. Ale Bulk netuší, co dělá a od nebezpečí vždy utíká na druhou stranu. Bulk a Spike byli trénování výcvikovou seržantkou Emily a rybařili s Antoniem.

Poprvé viděn v "Den Zrození"
 


 
Spike
Spike je 15-ti letý beznadějný syn Bulkova starého přítele Skulla. S Bulkovou nezvedenou pomocí se snaží stát samurajem. Zdědil otcovy nemotorné tendence a jeho chrochtavý smích. I když se snaží mít odvahu, není ani zdaleka připraven na nebezpečí, které přicházejí, když je člověk samuraj. Zamiloval se do Růžové STrížkyně a později do Mii, když ji potkal. Později se vrátil domů se svým otcem.

Poprvé viděn v "Počátek, část 2"


 
Pan Douglas
Pan Douglas je Kevinův otec a byl Kevinův přísný trenér plavání, jehož rodina patřila do linie Modrých Samuraj Strážců. Podporoval svého syna v jeho snu, že se setane olympijským plavcem. Nicméně ve skutečnosti trénoval svého syna, aby se stal Modrým Samuraj Strážcem a dal mu Dračí Folding Zord. Kevinův otec byl pravděpodobně Modrý Samuraj Strážce v týmu Jaydenova otce.

Poprvé viděn v "Počátek, část1"
 


 
Serena Stewart
Serena je starší sestra Emily, která měla být původně Žlutou Samuraj Strážkyní. Když onemocněla Opičí Folding Zord byl dán Emily spolu se silami Žlutého Strážce.

Poprvé viděna v "Slova, Co Nebolí"
 


 
Terry Watanabe
Terrence "Terry" Watanabe je Miin mladší bratr, který studuje, aby se dostal na zdravotní školu a volný čas tráví jako kytarista v kapele The Rebel Rockers. Když byli s Miou malí, snili o tom, že budou v nejlepší kapele na světě. Ale když vyrostli, Mia převzala povinnosti Strážce a Terry zůstal na hudbu sám. Terry později pozval Miu, aby s ním zpívala na koncertě, ale pohádali se, protože Mia věřila, že by bylo lepší, aby byl lékař a ne rocková hvězda. Terry odešel zklamaný, že mu sestra nepomůže, ale našel zpěváka Antonia. Když Mia zjistila, že jde o charitativní koncert, přidala se k Terrymu a Antoniovi na pódiu.

Poprvé viděn v "He Ain't Heavy Metal, He's My Brother"
 


 
Matthew a Reece
Matthew a Reece jsou Mikovi kamarádi, kteří milují hraní videoher a poslední dobou Mika vůbec nevidí, protože se musí držet dál od svých přátel kvůli svým povinnostem Zeleného Strážce.

Poprvé viděni v "Sjednocení"
 


 
Chad
Chad je nový člen plaveckého týmu, ve kterém byl kdysi Kevin. Chad Kevina nikdy nepotkal, ale žasne nad jeho schopnostmi a statistikami a smýšlí o něm jako o legendě. Jednou do něj nechtěně narazil a hned to běžel říct svému týmu.

Poprvé viděn v "Kevin's Choice"
 


 
Noah
Noah je člen Kevinova starého plaveckého týmu. Byl naštvaný na Kevina, že skončil během velké soutěže, aby se stal Strážcem. Nahradil Kevina Chadem. Chad mu řekl, že se Kevin vrátil, ale ten mu řekl, že už není jedním z nich. Ale když dostal křeč a začal se topit, Kevin ho zachránil a tak ho Noah nechal závodit za sebe. Později Kevinovi odpustil a stali se znovu přátely.

Poprvé viděn v "Kevin's Choice"
 

Eugene Skullovitch
Eugene "Skull" Skullovitch je dlouholetým přítelem Bulka, kterému zanechal na hlídání svého syna Spika. Skull se nakonec objeví, aby vyzvedl svého syna a tak se znovu setkal se svým starým přítelem Bulkem, než zamíří zpět domů.

Poprvé viděn v "Den Zrození"