Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové

Celé jméno: Kevin Douglas
Označení Strážce: Modrý Samuraj Strážce
Zbraně: Rotační Meč, Hydro Luk, Mega Čepel, Shogun Kopí
Příslušenství: Samurajzér, Silo Disky, Černá Schránka, Shogun Přezka
Zordy: Dračí Folding Zord, Zord Mečouna, Býčí Zord
 
Kevin je disciplinovaný mistr šermíř, který musel opustit svůj tým kvůli jeho povinnostem Samuraje. Jeho striktní, ale moudrý otec ho od narození trénoval jako samuraje. Chtěl se účastnit Olympiády, ale musel na to zapomenout kvůli svým povinnostem Strážce. Jeho element je voda a jeho Zord je drak. Kevin je schopný s Hydro Lukem a používá ho v tréninku i v boji. Jayden mu svěřil úkol k chycení Zordu Mečouna, který by vyléčil lidi z Nighlokovy kletby.

Jednou Nighlok vymyl Kevinovi mozek, aby ho obrátil proti týmu. Jayden musí použít své instinkty, aby porazil trénovaného Kevina aniž by mu ublížil a byl schopen použít Symbol Moci ke zlomení kouzla. Když Nighlok spolkl jeho Morfér a jeho strý plavecký tým se vrátil do města, Kevin bojoval mezi svými sny a svými povinnostmi. Kevin byl schopen zachránit svého bývalého kolegu před utopení, ale nemohl mu říct, proč je opustil. Často se hádá s Mikem a jednou byli spoutáni Nighlokovým slizem a byli nuceni spolupracovat. Mike se nemohl rovnat Kevinovu umění, ale Mike převzal vedení a společně byli schopni porazit Nighloka.

Když Lauren převzala roli vůdce, Kevin měl problém koho následovat. Chtěl následovat Lauren kvůli svým povinnostem, ale když šli ostatní pomoct Jaydenovi porazit Dekera, Kevin si vybral zůstat s Lauren. Lauren mu potom dovolila jít pomoct Jaydenovi a Kevin byl schopen porazit Dekera jednou provždy. Když Strážci porazili Nighloky, Kevin se chystal na nominace na Olympiádu.