Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové

Celé jméno: Mia Watanabe
Označení Strážce: Růžový Samuraj Strážce
Zbraně: Rotační Meč, Nebeský Vějíř, Mega Čepel, Shogun Kopí
Příslušenství: Samurajzér, Silo Disky, Černá Schránka, Shogun Přezka
Zordy: Želví Folding Zord, Býčí Zord
 
Mia je sebevědomá, senzitivní velká sestra pro ostatní v týmu a velká sestra svému vlastnímu malému bratrovi, který studuje na doktora. Je tak odhodlaná dávat, že jsou její vlastní potřeby někdy přehlíženy. Považuje se za skvělou kuchařku, ale těžko byste našli dalšího Strážce, který by s tím souhlasil, dokud nedorazila Lauren. Spike, Bulkův synovec a Skullův syn se zamiloval do Růžové Samuraj Strážkyně a později do Mii, do které narazil. Spike se snaží brát zvláštní práce a když selže a je smutný během útoku monstra. Mia si toho všimne a promluví s ním. Později představí Antonia Bulkovi a Spikovi a jsou schopni vyřešit jejich finanční problémy.

Když se Miin mladší bratr objeví ve městě a chce, aby s ním zpívala v kapele v talentové šou, je zklamaná, protože věří, že opustil svá studia. Později si uvědomí, že to dělal pro charitativní část dětské nemocnice a tak se přidá k němu a Antoniovi při vystoupení. Poprvé použije Super Mód proti Serratorovi, ale nepřítel se kterým bojuje nejčastěji je Dayu. Kvůli Nighlokovi který nechával lidi vstoupit do svých snů, vklouzla Mia do snového prostoru Day a zažila její minulost. Mie jí bylo líto, ale za její aktuální zlé činy si Mia uvědomila, že s ní musí bojovat. Poprvé se setkala s Day, když Dayu unášela nevěsty, aby si vyrobila šaty z jejich smutku.

Nakonec byla Dayu zničena Xandredem a ten použil část její lidskosti, aby se zaštítil proti pečetícímu symbolu. Mia si to vzala velmi osobně. Když bojovala s Duplikátorem, byla Mia schopna získat Shogun Mód a byla tak první Strážce kromě Jaydena, který to dokázal a stala první ženou v historii Strážců Vesmíru, která získala bojové brnění. Když Strážci uvízli na ostrově Monalua, Mia chtěla, aby Jayden věřil jí a svým přátelům když měl konflikt s Dekerem. Poté, co Strážci porazili Nighloky, Mia se vydala na cestu do kulinářské akademie k Mikově úlevě.