Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové

Celé jméno: Jayden Shiba
Označení Strážce: Červený Samuraj Strážce
Zbraně: Rotační Meč, Úder Ohně, Mega Čepel, Žraločí Meč, Býčí Bazuka
Příslušenství: Samurajzér, Silo DIsky, Černá Schránka, Shogun Přezka
Zordy: Lví Folding Zord, Broučí Zord, Tygří Zord, Žraločí Zord, Býčí Zord
 
Jayden celý život trénoval v domě Shiba s mentorem Jiim, aby se stal samurajem. Jeho otec byl Červený Samuraj Strážce a zemřel. Dlouhou dobu Nighlokové a jeho Strážci věřili, že má sílu pečetícího symbolu k zapečetění Mistra Xandreda jednou prvždy. Nevědomky všem až na Jiiho, Jayden nebyl skutečný držitel pečetícího symbolu. Jayden střežil tajemství své starší sestry Lauren, která ovládala pečetící symbol. Jaydenův element je oheň a jeho Zord je lev, který je vždy po jeho boku. Jayden jednou opustil tým ve strachu, že ohrožuje ostatní.

Když se vrátil jeho kamarád z dětství Antonio, Jayden byl rád, že ho má jako součást týmu, ale připomněl mu, že to nemusí dokázat jen jemu. Nakonec i ostatní přijali Antonia. Po dlouhé době byl Antonio schopen odemknout Černou Schránku a Jayden byl schopen použít Super Mód. Deker si ho vybral ke své pomstě, protože věřil, že je jeho osudový protivník a že je stejně temný jako on. Jayden odmítl věřit, že je jako Deker. Jayden byl nucen bojovat s Dekerem, když Deker ohrožoval nevinné životy, protože samuraj nebojuje jen kvůli boji samotnému.

Jayden může použít Žraločí Zord k získání Žraločího Útočného Módu a Mega Žraločího Módu v Megazordu. Když mladý chlapec jménem Cody vypustil Býčí Zord, Jayden se vydal zastavit ho před zničením města. Jayden viděl v Codym sám sebe a věřil mu, že dokáže zkrotit Býčí Zord. Při pomáhání Codymu byl Jayden schopen odemknout sílu předků a získat Shogun Mód díky Velkému Shogunovi, starodávnému Červenému Samuraj Strážci.

Jayden věřil, že porazil Dekera navždy, dokud se Deker znovu neobjevil a vysvětlil, že byl prokletý. Když bylo jeho tajemství odhaleno, Jayden opustil tým, protože si myslel, že by ohrozil ostatní a narušil jejich koncentraci. Deker ho našel a měli finální duel. Oba Jayden i Deker byli ušetřeni a ostatní Strážci dorazili pomoct Jaydenovi. Kevin porazil Dekera a Jayden si uvědomil, že doopravdy potřebuje své přátele. Když Lauren selhala v zapečetění Xandreda, protože použil část lidské duše Dayu, Jayden se přidal k týmu, aby zničili Xandreda.

Lauren byla slabá, ale podařilo se jí použít všechnu svou energii na Silo Disk, který pomůže Jaydenovi v boji. Xandred zničil Disk, ale Jayden byl schopen použít jiný Disk k odemčení Shogun Módu mimo Megazord. Jayden byl schopen zničit Xandredův první život Shogun Módem. Nemorfovaní Strážci byli schopni zničit Xandreda svými Zordy. Když mise skončila, každý šel svou vlastní cestou. Jayden zůstal v domě Shiba s Jiim, který ho chtěl naučit, jak hrát na elektrickou kytaru.

Poté, co jsou Mega Strážci poraženi Matajádrem, objeví se Jayden a poradí jim, aby se dostali do protivníkovy hlavy. Poté dá Strážcům Samuraj Dvojitý Disk, který použil proti Xandredovi. Poté udělí Super Mega Strážcům síly Samuraj Strážcovských Klíčů, které umožní Super Mega Zordům a Červenému Lvímu Zordu utvořit Legendární Samuraj Megazord.