Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové 

Mistr Xandred
Mistr Xandred je vůdce Nighloků, který byl zapečetěn 17. vůdcem klanu Shiba, ale pečeť nebyla kompletní a Mistr Xandred se probudil. Většinu času tráví uvězněný v Podsvětí a vede Nighloky ze své lodi na řece Sanzu a hledá způsob, aby řeka zaplavila lidský svět. Jeho armáda Nihloků sbírá strach a slzy lidí, aby mu umožnili vstoupit do lidského světa a převzít ho. Časem je oslaben a musí se potopit hlouběji do řeky. Když se vrátí silnější, porazí Strážce, ale je oslaben. Díky Dayu znovu povstane a použije část její lidské životní energie jako štít proti pečetícímu symbolu. Strážci se rozhodnou Xandreda zničit namísto jeho zapečetění. Jeho první život zničili Shogun Módem, nakonec byl Mistr Xandred zničen silou všech Zordů a Symbolů Moci Strážců.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Oktoroo
Oktoroo je nejvěrnější poradce Mistra Xandreda a neustále se snaží najít způsob, jak ho přivést do lidského světa. Pokusil se otevřít portál skrze starou studnu a jedno šel na povrch, aby otrávil Jaydena. Má dlouhá chapadla, která může omotat kolem nepřátel a zasáhnout je elektřinou. Použil svůj druhý život, aby posílil Gigeroxe a dal mu smrtelný třetí život. Oktoroo byl naposledy viděn na bárce poté, co byl Mistr Xandred zničen a řeka Sanzu byla spláchnuta zpět do Podsvětí.

Poprvé viděn v "Počátek, část 1"
 


 
Dayu
Dayu byla kdysi nevinná žena jménem Dahlia vdaná za Dekera. Když Deker téměř uhořel, přišel Serrator k Dahlii, aby udělali dohodu. Dahlia souhlasi, ale Serrator ji zradil a proměnil Dekera v lidského Nighlokového hybrida, který zapomněl, kdo je. Její žal ji proměnil v Nighloka. Je najata Mistrem Xandredem, aby hrála na své harmónium, když zjistil, že utiší jeho vztek. Opustila Podsvětí, když Xandred zničil její harmónium a spojila se se Serratorem, který jí nabídl, že ho opraví. Snažila se, aby si Deker vzpomněl a pokusila se ho zastavit před jeho posledním bojem. Když byl zničen, ztratila všechnu naději a vrátila se k Xandredovi, který opravil její harmónium. Xandred ji obětoval a použil poslední kousek jejího lidského života jako štít proti pečetícímu symbolu.

Poprvé viděna v "Počátek, část 1"


 


 
Deker
Deker byl kdysi člověk proměněný v hybrida mezi člověkem a Nighlokem, když jeho dům vzplanul ohněm. Deker po proměně zapomněl, kdo je a byl zaklet touhou po svém finálním duelu. Nakonec považoval Jaydena jako svou největší výzvu a i když byl poražen, vrátil se. Spojil se se Serratorem, aby mu opravil jeho meč a zradil ho, jakmile byl opraven. Podruhé vyzval Jaydena na duel, ale nakonec to byl Kevin, kdo ho zničil a mohl tak konečně odpočívat v pokoji.

Poprvé viděn v "Ryba na Suchu"
 


 
Serrator
Serrator je mocný Nighlok zodpovědný za prokletí Dekera a přeměnění Dayu v Nighloka. Serrator nabídl své služby Mistru Xandredovi, ale měl své vlastní plány a několikrát ho zradil a pokusil se ho svrhnout. Serrator má své vlastní následovník a najal Dekera a Dayu, aby mu pomohli s jeho plány a slíbil jim opravit jejich ceněné talismany. Serratorův plán před lety byl vytvořit Dekera, aby vytvořil trhlinu ve světě a zalil ho tak řekou Sanzu, ale tento plán ztroskotal, když Deker odmítl poslušnost. Serrator vyroste a nakonec je zničen Samuraj Žraločím Gigazordem.

Poprvé viděn v "Zničené Sny"


 
Moogeři
Moogeři jsou nízkoúrovňoví krabí Nighlokové, kteří tvoří armádu Mistra Xandreda. Jsou vyzbrojeni meči a luky. Někteří z nich mohou létat a další se občas objeví ve fialových, nebo hnědých kalhotech. Mohou také vyrůst a bojovat se Zordy. Jednou byli vybaveni puškami, ale byli přemoženi Býčí Bazukou.

Poprvé viděni v "Počátek, část 1"
 


 
Tlamouni
Tlamouni jsou vojsko Nighloků s krokodýlí hlavou, rukama a nohama. Vydechují a oheň a mohou střílet ohnivé koule. Stejně jako Moogeři mohou být zvětšeni, aby bojovali se Zordy. Spitfang může mít dvě různé barvy, zlatou a modrou. Všichni byli zničeni, nebo posláni Do Podsvětí po zničení Mistra Xandreda.

Poprvé viděni v "Zničené Sny"
 


 
Papyroxové
Papyroxové jsou obří monstra vytvořená Serratorem, který vyřeže jejich tvar z kousku papíru. Jsou považování za silnější než Moogeři a Spitfangs. Některé verze Papyroxů mají dvojité meče.

Poprvé viděni v "Something Fishy"
 


 
Profesor Zubatec
Profesor Zubatec je robotický služebník Venjixe, který cestuje na Zemi, aby se spojil s Nighloky a použil vodu z řeky Sanzu k otrávení vody v Corinthu. On a armáda Brusičů unikne z R.P.M. dimenze a výměnou za vodu se má zbavit Samuraj Strážců. Úspěšně teleportuje pět Samuraj Strážců do své dimenze a vede spojenou armádu, aby se zbavil Červených Strážců. Zasáhne je svými Hypnošrouby, což způsobí, že začnou bojovat mezi sebou. Když zruší účinky Hypnošroubů a Samuraj Strážci se vrátí do své dimenze, je Profesor Zubatec zničen.

Poprvé viděn v "Clash of the Red Rangers"
 


 
Brusiči
Brusiči jsou pozemní vojsko Venjixovy armády. Jsou to robotí válečníci se silnými bojovými schopnostmi. Mohou střílet lasery ze svých zbraní. Mají také schopnost proměnit se v motocykly, na kterých jezdí Moogeři.

Poprvé viděni v "The Road to Corinth"
 

Šílení Wartové
Šílení Wartové žijí ve střeše bárky Mistra Xandreda a často se spouští dolů a opakují slova po Nighlokách.

Poprvé viděni v "Zkouška Velení"