Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové

Celé jméno: Emily Stewart
Označení Strážce: Žlutý Samuraj Strážce
Zbraně: Rotační Meč, Čepel Země, Mega Čepel
Příslušenství: Samurajzér, Silo Disky, Černá Schránka, Shogun Přezka
Zordy: Opičí Folding Zord
 
Emily neměla být Strážce, ale vzala místo za svou nemocnou sestru. Je holka z venkova, která vyrůstala na farmě. Je velmi povzbuzující a optimistická, je jako malá sestra skupiny. Je nevinná, sladká, nejmladší ze skupiny a ráda hraje na flétnu. Vypadá, že má také blízký vztah s Mikem. Její element je Země. Emily byla na sebe odmalička tvrdá a věřila, že není k ničemu dobrá. Když se objevil Nighlok Negatron, který proti lidem používal jejich nejtemnější tajemství, které je negativně ovlivňovaly, Emily se zdála být imunní. Spoluprací s Mikem byla schopná si věřit a porazit monstrum.

Během Vánoc shrnula všechny události od doby, co se stala Strážce v dopise pro sestru. Když monstrum zasáhlo většinu Strážců prachem, který jim udělal hlad, Emily nebyla ovlivněna. Věřila, že ostatní byli zasaženi, když se ji snažili ochránit. Strážci jedli všechno na dohled a navíc se v jejich domě objevili Bulk a Spike, kteří přinesli Miinu zapomenutou peněženku. Emily vydedukovala, že chtějí samurajský trénink a tak si vzala paruku a maskáče a chovala se jako výcvikový seržant, aby si dokázala, že dokáže být tvrdá. Pořád očarovaný Jayden šel bojovat s Nighlokem. Emily mu šla na pomoc a byla schopná porazit monstrum svou nově nalezenou sebedůvěrou.

Když tým porazil Nighloky, Emily se společně s Mikem vrátila domů, aby se postarala o svou sestru. Naposledy byla viděna, když jako Žlutá Strážkyně pomáhala spojeným silám všech Strážců Vesmíru zastavit invazi Armády na Zemi.