Strážci
Jayden
Kevin
Mike
Emily
Mia
Antonio
Lauren
Shiba

Scott

Zordy
Folding Zordy
Bojové Křídlo
Krabí Zord
Světelný Megazord
Býčí Zord
Žraločí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Silo Disky
Módy Strážců

Spojenci
Protivníci
Nighlokové

Celé jméno: Antonio Garcia
Označení Strážce: Zlatý Samuraj Strážce
Zbraně: Čepel Barakudy, Mega Čepel, Světelný Zord
Příslušenství: Samurajský Morfér, Silo Disky
Zordy: Okto Zord, Krabí Zord, Světelný Megazord, Býčí Zord
 
Jaydenův přítel z dětství Antonio je cestující rybář a samovolný samuraj. Když byli děti, Jayden mu dal Okto Zord se slibem, že se taky stane samurajem. Antonio občas přidává španělská slova do konverzace. Antonio má tak ohromnou Sílu Symbolů Moci, že byl schopen vytvořit svůj vlastní Morfér. Byl mu dán Krabí Zord, aby ho opravil, ale nemohl dosáhnout plné síly, dokud Mia, Kevin, Mike a Jayden nepomohli svými Symboly Moci, aby fungoval a transformoval se v jeho vlastní Megazord. Jako ostatní Antonio může také povolat Mega Mód.

Používá své technické schopnosti a textování symbolů, aby zprovoznil Černou Schránku. Když ji zprovoznil, každý Strážce kromě něho může použít Super Mód. Vždy jen jeden Strážce ve stejnou dobu. Antonio ztratil svou sebedůvěru, když byla jeho duše přenesena do syrové ryby. Nemohl se přiblížit k rybám, vadil mu jeho rybářský krámek a dokonce se bál přiblížit ke své vlastní Čepeli Barakudy. Je schopen získat svou sebedůvěru zpět prací na Světelném Zordu, který se stal němým mazlíčkem a přítelem, kterému říká S.Z. Když Nighlok unesl jeho i Jiiho, zanechal rybářskou špulku jako stopovací návnadu pro Jaydena. Když byli svázaní, Jii připustil, že o něm nejdřív smýšlel jako o zbytečnosti, ale teď je rád, že je součástí týmu.

Když Antonio poprvé viděl Dekerovu lidskou podobu, věřil, že je to kritik jídla, ale později zjistil pravdu k jeho zděšení. Jednou když rybařil, měl Antonio sluchátka a neslyšel svůj Morfér. Upustil ho a ztratil a ten skončil v rukách Bulka a Spika. Antonio nemohl pomoct v boji, ale nakonec získal svůj Morfér zpět a dostal studenou sprchu od Jiiho. Když se Mia spřátelila s Bulkem a Spikem, dostala je k Antoniovi pro pomoc s penězi. Když Miin bratr dorazí a ohlásí, že je v rockové kapele, Antonio se nabídne jako zpěvák a kytarista a ukáže svůj talent ke zpívání. Když Serrator otevřel gejzíry řeky Sanzu, Deker byl sražen a Antonio si ho všiml. Antonio myslel, že je to jeho příležitost odstranit Dekera a lehce otevřel svoji Čepel Barakudy. Ale pak si myslel, že bude lepší, když to neudělá. Šel zpět do domu Shiba, co udělal a neudělal a litoval, že Dekera neodstranil. Ostatní ho ujistili, že udělal správnou věc. Později konfrontoval Dekera sám a Deker mu vyčetl, že je slaboch, že ho neodstranil, když mohl. Antonio se cítil špatně, ale přišel Mike a znovu ujistil Antonia, že to co Deker viděl jako slabost, byla ve skutečnosti síla.

Když přijela Lauren a Jayden odešel, Antonio následoval Jaydena, protože věřil, že není skutečný samuraj a nemusí následovat Lauren. Jayden unikl Antoniovi a Antonio ho nakonec našel bojovat s Dekerem. Antonio byl poražen Nighlokem a zraněný se vrátil do domu. Ostatní jdou zachránit Jaydena a Antonio skončil s Lauren jako jediní reagující na útok Nighloka. Lauren se ho zeptala, jaký byl Jayden jako dítě, protože ona to nezažila. Když tým porazil Nighloky, Antonio jel na výet za exotickým rybařením.

Antonio byl jedním ze Strážců, spolu s Tommym, Rockym, T.J.em, Trentem, Kat a Giou, unesených do pevnosti Lorda Dravena, aby byly její síly naklonovány pro armádu Robo Strážců. Když Ninja Oceloví Strážci spolu s Tommym, Wesem, Kodou a Gemmou dorazili, aby je osovobodili, všichni Strážci se spojili, aby zničili Robo Strážce a porazili Dravena. Když boj skončil, Strážci se rozloučili a vrátili se do svých dimenzí.