Strážci
Mack
Dax
Will
Ronny
Rose
Tyzonn
Rytíř Ochránce

Adam
Bridge
Xander
Tori
Kira

Zordy
Drivemax Zordy
Drivemax Megazord
Dualdrive Megazord
Flashpoint Megazord
Bojová Flotila

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Flurious
Moltor
Kamdor
Strachkočky
Thrax

Před mnoha lety se dva bratři jménem Flurious a Moltor pokusili ukrást legendární korunu známou jako Koruna Aurora a jsou uvězneni po galaxii. Rytíř Ochránce rozmístí korunu a její drahokamy na planetě Zemi v naději, že zabrání, aby nepadla do špatných rukou. V přítomnosti ji najde Andrew Hartford, milionář dobrodruh, což osvobodí Fluriouse a Moltora z jejich uvěznění. Andrew rekrutuje čtyři elitní teenagery, aby se stali Strážci Vesmíru a zabránili, aby Koruna Aurora padla do špatných rukou. Ačkoliv je Hartford nejprve proti tomu, jeho syn Mack se stane pátým členem týmu - Červeným Strážcem. Strážci Vesmíru prohledávají starodávné civilizace všude po světě, aby našli první drahokam, který byl kdysi používán Neptunem - králem Atlantidy. Při tom se utkají se záhadnou Miratrix, která je odhodlaná najít drahokamy a osvobodit svého pána Kamdora.

Při hledání Toru Diamantu se Strážci setkají s mimozemšťanem jménem Tyzonn. Tyzonn přišel na Zemi z planety Merkuria, aby zastavil zlé Strachkočky, které plánovaly vypustit svou armádu, která byla dříva uvězněna v zrcadlovém vězení. Po ztrátě své snoubenky Velly, je Tyzonn váhavý, ale nakonec je přesvědčen, aby se přidal k Operaci Overdrive jako Rtuťový Strážce. Spolu se Strážci setkají s Thorem a Lokim, dvěma ze severských bohů. Jejich začlenění vede k odhalení Modrého Safíru, který je ukraden Kamdorem a Miratrix.

Když Thrax, syn Lorda Zedda a Rity Repulsy unikne z uvěznění od Rytíře Ochránce, rekrutuje Fluriouse, Moltora, Kamdora, Miratrix a Strachkočky, aby utvořili zlou alianci a zničili spojení Strážců k Univerzální Morfovací Mřížce. Strážci musí jít na cestu, aby našli legendární meč Excelsior, který je schopen obnovit jejich síly a síly Rytíře Ochránce. S pomocí některých bývalých Strážců Vesmíru - Adama, Černého Strážce, Xandera, Zeleného Mystického Strážce, Bridge, Červeného S.P.D. Strážce, Kiry, Žluté Dino Strážkyně a Tori, Modré Větrné Strážkyně se Strážci Vesmíru spojí k poražení Thraxe, což zničí zlou alianci.

Když se Strážci setkají s virem, Mack učiní šokující zjištění. Uvědomí si, že je android a začne pochybovat o své vlastní existenci, ale stále pomáhá svým přátelům. Například spojením se s Rytířem Ochráncem, aby se stal Červeným Ochranným Strážcem. Mezitím se objeví další Strachkočka jménem Crazar. Tyzonn zjistí, že Vella je stále naživu. Strážci také odhalí Hvězdu Isis, čtvrtý drahomam Koruny Aurory.

Oktaviánský Kalich má sílu odhalit poslední drahokam koruny. V konečném, přetahování o něj, jsou zničeny Strachkočky a Kamdor. Ten ale předtím uvězní Miratrix uvnitř Drahokamu Věčnosti. Flurious zničí Moltora, ukradne korunu a získá také drahokamy. Nyní má k dispozici sílu Koruny Aurory a zmrazí San Angeles. V zoufalém pokusu zachránit svět se Mack obětuje, aby Fluriouse zničil jednou provždy. Objeví se Rytíř Ochránce a použije Korunu Auroru, aby přivedl Macka zpět k životu. Jak se Mack probudí, uvědomí si, že díky koruně je nyní opravdový člověk. Díky Norgovi se Tyzonn setká s Vellou a Strážci Vesmíru pokračují ve svých životech, teď, když zachránili svět před zlem.