Strážci
Mack
Dax
Will
Ronny
Rose
Tyzonn
Rytíř Ochránce

Adam
Bridge
Xander
Tori
Kira

Zordy
Drivemax Zordy
Drivemax Megazord
Dualdrive Megazord
Flashpoint Megazord
Bojová Flotila

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Flurious
Moltor
Kamdor
Strachkočky
Thrax

Celé jméno: Rytíř Ochránce
Označení Strážce:
Zbraně: Excelsior
Příslušenství:
Zordy:
 
Poté, co se Flurious a Moltor pokusili ukrást Korunu Auroru a následně byli prokleti, Rytíř Ochránce schoval Korunu a jejích pět Drahokamů na planetě Zemi. Jeho duch se vrátil po několika stoletích, aby určil Andrewa a jeho tým Strážců k chránění Koruny od napadajících jednotek. Jednou bojoval a uvěznil Thraxe, syna Rity Repulsy a Lorda Zedda.

Když Thrax zneškodnil síly Overdrive Strážců, Rytíř Ochránce povolal pět bývalých Strážců a obnovil jejich síly, aby mohli dočasně zaujmout místo současných Strážců. Poté, co Mack získal meč Excelsior, dal ho Rytíři Ochránci, aby ho nikdo nemohl použít, aby mu ublížil. Excelsior obnovil Rytíře Ochránce a spojil se s ním, čímž ho obdařil novou fyzickou podobou.

Poté, co byl obnoven do nové fyzické podoby, lehce zničil Thraxe. Od té doby byl schopen transformovat se v mocný Ochranný Meč. Díky modifikacím od Rose byl Rytíř Ochránce schopen spojit se s Mackem, aby se stali Červeným Ochranným Strážcem. Když byla Koruna Aurora úspěšně získána, Rytíř Ochránce převzal svou původní podobu, ale pořád byl schopen spojit se s Excelsiorem. Za použití kompletní Koruny Aurory Rytíř Ochránce oživil Macka a i když byl vážně poškozen, dokonce z něj udělal člověka, protože poznal, že Mack má ryzí srdce i když je pouhý stroj.