Strážci
Mack
Dax
Will
Ronny
Rose
Tyzonn
Rytíř Ochránce

Adam
Bridge
Xander
Tori
Kira

Zordy
Drivemax Zordy
Drivemax Megazord
Dualdrive Megazord
Flashpoint Megazord
Bojová Flotila

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Flurious
Moltor
Kamdor
Strachkočky
Thrax 

Andrew Hartford
Andrew Hartford je badatel a CEO v Hartford Industries, který našel Korunu Auroru, což způsobilo, že se několik nepřátelských skupin vydalo na Zemi, aby získaly ji i její drahokamy. K boji s touto hrozbou Andrew Hartford zajistil čtyři specialisty a svého syna, aby se stali Overdrive Strážci a našli drahokamy Koruny Aurory. Později je odhaleno, že syn Andrewa Hartforda, Mack, je robot, který byl vyroben, aby byl jeho synem, protože nikdy neměl čas usadit se se ženou.

Poprvé viděn v "Skok na Rychlost Overdrive, část 1"
 


 
Spencer Spencer
Spencer pracuje jako majordomus u Hartfordovy rodiny a Overdrive Strážců, často jim dává rády, nebo jim pomáhá vytvářením zbraní, nebo vozidel, které mohou použít v boji. Spencer je také mistr převleků, je schopen vytvořit věrohodné masky a napodobit i hlas jiných lidí.

Poprvé viděn v "Skok na Rychlost Overdrive, část 1"


 
Rytíř Ochránce
Rytíř Ochránce je nebeská bytost, která rozmístila drahokamy Koruny Aurory, když se ji Flurious a Moltor pokusili ukrást. Je také zodpovědný za uvěznění Thraxe ve vesmírné nádobě, než za nevysvětlených okolností zemřel. Poté, co Andrew Hartford našel Korunu Auroru a osvobodil Fluriouse a Moltora, pověřil Andrew Hartforda, aby vytvřil tým Strážců Vesmíru, aby našli drahokamy Koruny Aurory. Rytíř Ochránce nakonec znovu získá své tělo, když se spojí s mečem Excelsiorem.

Poprvé viděn v "Skok na Rychlost Overdrive, část 1"
 

 
Alpha 6
Alpha 6 byl reaktivován poté, co byl uložen v jedné z beden ve skladišti, aby opravil spojení Overdrive Strážců k Morfovací Síti.

Poprvé viděn v "Shift into Turbo, část 1"
 

Retro Strážci
Retro Strážci je tým bývalých Strážců Vesmíru, který byl sestaven Rytířem Ochráncem, když bylo poškozeno spojení Overdrive Strážců s Morfovací Sítí, které způsobil Thrax a jeho zlá aliance. Více si o nich přečtete v jejich vlastních sekcích v menu nalevo.

Poprvé viděni v "Jednou Rangerem, část 1"
 


 
Válečná Bohyně
Válečná Bohyně je ochránkyní Excelsioru, která dá Overdrive Strážcům tuto mocnou zbraň poté, co je shledá hodnými této síly.

Poprvé viděna v "Jednou Rangerem, část 2"
 


 
Hnědovous
Hnědovous je duch piráta, který žije na ostrově sv. Lucie, který pátrá po Oku Moří. Poté, co se skamarádí s Rose a dostane lekci o přátelství, dá Strážcům svou šťastnou perlu, která je ve skutečnosti jedním z drahokamů Koruny Aurory.

Poprvé viděn v "Růžový Pirát"


 
Thor
Thor je severský bůh hromu, který přišel Overdrive Strážcům na pomoc, když zjistil, že se za něj vydává Loki, aby získal jeho kladivo. Poté, co Overdrive Strážci použijí jeho kladivo k získání dalšího artefaktu, aby našli další drahokam Koruny Aurory, odejde.

Poprvé viděn v "Čas na Kladivo"


 
Loki
Loki se přestrojil za Thora, aby získal jeho kladivo od Overdrive Strážců a obdivoval Ronny, protože si myslel, že je bohyně Freya. Poté, co se objevil skutečný Thor, je chycen a odchází s Thorovým kladivem. Nicméně díky Spencerově převleku vrátí kladivo zpět Thorovi.

Poprvé viděn v "Čas na Kladivo"
 

Vella
Vella je Tyzonnova snoubenka, o které si myslel, že zemřela při nehodě v jeskyni, kterou způsobily Strachkočky. Později je odhaleno, že je naživu a za záhadných okolností ji získal Flurious. Když přemluví Norga, aby ji pomohl utéct z jeho jeskyně, znovu se setká s Tyzonnem.

Poprvé viděna v "Doma a Ztracený, část 1"