Strážci
Mack
Dax
Will
Ronny
Rose
Tyzonn
Rytíř Ochránce

Adam
Bridge
Xander
Tori
Kira

Zordy
Drivemax Zordy
Drivemax Megazord
Dualdrive Megazord
Flashpoint Megazord
Bojová Flotila

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Flurious
Moltor
Kamdor
Strachkočky
Thrax 

Kamdor
Starodávný ninja, který byl uvězněn uvnitř náhrdelníku, který se dostal do držení Miratrix. Ačkoliv byl uvězněn uvnitř, mohl vypouštět monstra, aby bojovala se Strážci. Miratrix vyhledala přístroj, který by ho vypustil z jeho krystalového vězení. Will pomohl Miratrix ukrást tento přístroj a nakonec vypustili Kamdora. Když byla Miratrix sražena Strachkočkami, zněl značně ustaraně. Nicméně stále ji nevidí jako sobě rovnou a neřekl ji některé detaily svých plánů, například vytvořením aliance s Fluriousem bez ní. Poslal ji proti Strážcům, zatímco hledal drahokam, aniž by jí to řekl. Řekl Miratrix, že je unaven její neschopností a řekl, že je jen poskok a že je blázen, když věřila, že by mohla být něco víc. Naštvaně zbil Rtuťového Strážce do bezvědomí. Poté se odhodlal k poslednímu kroku, počkal až za něj Strážci udělají všechnu práci a úspěšně ukradl Zlatý Tác, který vedl k pátému drahokamu. Třetím drahokamem povolal na Zemi meteor jako zaměstnávací taktiku. Will čelil Kamdorovi v sólo souboji, zatímco se ostatní Strážci vypořádávali s meteoritickou krizí. Kamdor se proměnil do svého Duelového Módu a odhalil Willovi svou pravou tvář. Kamdor také uvěznil Miratrix v drahokamu, který kdysi držel jeho. Kamdor byl nakonec zničen Černým Strážcem a Tác byl získán zpět.

Poprvé viděn v "Past Srdce"
 


 
Miratrix
Když ji Dax poprvé spatřil, vypadala jako obyčejná oběť monstra a řekla, že její jméno je Mira. Zamiloval se do ní a stýkali se velmi často. Dax nechtěl věřit svým přátelům, že by ho zradila, dokud si nevšiml, že se monstrum objeví vždy, když je u toho Mira. Zmínila se, že hledají Korunu Auroru, ale on jí to nikdy neřekl. Miratrix brzy odhalila své pravé záměry. Měla náhrdelník, který obsahoval Kamdora a tak jak si hrála s Daxovými city, byla obelhána Willem. Sloužila Kamdorovi loajálně. Ačkoliv to přešlo, když jí přikázal, aby bojovala se Strážci a on šel hledat čtvrtý drahokam. Cítila jakoby se jí Kamdor nesvěřoval se všemi plány. Považovala se za rovnou v jejich partnerství, zatímco Kamdor se k ní choval jako k podřízené. Po neúspěšném pokusu o získání Oktaviánského Kalicha od Strážců, Kamdor řekl Miratrix, kam zapadá v jeho plánech.

Poprvé viděna v "Past Srdce"
 


 
Ninjové
Těmto kaskadérům oblečeným jako ninjové byl Kamdorem vymit mozek, aby bojovali se Strážci, ale později byli vráceni do normálu.

Poprvé viděni v "Světla, Kamera, Dax"
 

Monstra a Roboti


 

 

Ultrog
Toto monstrum bylo poprvé viděno, jak se pokouší "unést" Miru. Dax zaútočil na monstrum a porazil ho, aby zapůsobil na Miru a Ultrog se stáhl. Ultrog se později vrátil a pátral po Neptunových Svitcích. Strážci s ním bojovali, ale Dax ho nemohl zvládnout kvůli Miřině rozptýlení. Ultrog vyhrožoval, že vezme Miru znovu pryč, pokud mu nedají svitky. Dax se cítil bezradný, předal je, ale monstrum stejně zmizelo s Mirou. Ultrog absorboval sílu dvou svitků a byl příliš silný na ostatní čtyři Strážce. Mira odhalila Daxovi svou pravou totožnost a on jí dal falešný třetí svitek. Dax přišel pomoci ostatním a porazili Ultroga. Naneštěstí zevnitř náhrdelníku Miratrix Kamdor použil kouzlo, aby nechal Ultroga vyrůst. Ultrog měl znovu navrch s mečem vytvořeným ze dvou svitků, dokud se neobjevil Spencer a nedal Strážcům sílu třetího svitku, který jim umožnil vysát sílu zbývajících svitků z monstra. Ultrog byl zničen Šavlí Drivemax Megazordu.

Ultrog je navržen podle Bouřkového Megazordu z "Power Rangers Ninja Storm"

"Past Srdce"
 


 
Bombardo
Toto monstrum bylo povolané Kamdorem z děla opuštěné pirátské lodě. Byl poslán po boku Miratrix, aby získal Oko Moře. Napadl Strážce, dokud ho a Miratrix neporazila Rose posedlá duchem piráta Hnědovouse. Později, když Hnědovous opustil Rose, měl Hnědovous Oko Moře, dokud nezaútočili Miratrix a Bombardo a neunikli s Okem Moře. Hnědovous dohnal Miratrix a Bombarda a pokusil se získat Oko Moře zpět. Téměř ho zničili, ale Rose přišla právě včas, aby ho zachránila. Kamdor nechal Bombarda vyrůst a byl zničen Drivemax Megazordem.

Bombardův design je založen na Hromovém Megazordu z "Power Rangers Ninja Storm"

"Růžový Pirát"
 


 
Bombardo Pila
Bombardo použil Oko Moře, aby se změnil v obří pilu, ale byl poražen Bagrovým Jezdcem, což způsobilo, že se vrátil zpět.

"Růžový Pirát"
 

 
Velkohubé monstrum
Toto monstrum bylo vytvořené z modré peněženky na piknikové dece, nedaleko od místa, kde Miratrix bojovala se čtyřmi Strážci. Brzy monstrum napadlo ostatní Strážce, zatímco Miratrix pokračovala ve svém lovu na Hou-ou ptáka. Tři ze Strážců uvízli proti monstru, ale Ronny ho byla schopna zvládnout. Will brzy po pražení Kamdora přišel, aby dal ostatním výhodu. Mack použil svůj Vrtákový Blaster k poražení monstra, ale Kamdor ho nechal vyrůst. Strážci použili svého Jeřábového Jezdce, aby chytli monstrum do pasti a poté ho zničili Drivemax Megazordem Vrtákovou a Jeřábovou Formací.

Monstrum je založeno na Artillatronovi z "Power Rangers Turbo"

"Na Obou Stranách"
 


 
Kamerové monstrum
Toto monstrum bylo vytvořené Kamdorem z filmové kamery. On a Zesilovačové monstrum bojovali s Moltorovými Lávovými Ještěry po boku ninja kaskadérů, kterým Kamdor vymyl mozek. Boj se později změnil na třístranný, když Strážci Vesmíru vstoupili do boje. Kamerové monstrum bylo zničeno Daxem v Transtek Brnění.

Bylo založeno na Minizordu z "Power Rangers Ninja Storm"

"Světla, Kamera, Dax"
 


 
Zesilovačové monstrum
Toto monstrum bylo vytvořené Kamdorem z velkého reproduktoru. On a Kamerové monstrum bojovali s Moltorovými Lávovými Ještěry po boku ninja kaskadérů, kterým Kamdor vymyl mozek. Boj se později změnil na třístranný, když Strážci Vesmíru vstoupili do boje. Zesilovačové monstrum bylo zničeno Daxem v Transtek Brnění.

Bylo založeno na K-Rexovi z "Power Rangers Time Force"

"Světla, Kamera, Dax"


 
Kloboukové monstrum
Kamdor vytvořil toto monstrum z hedvábného klobouku. Choval se a byl označován jako kouzelník. Kamdor ho nechal vyrůst ihned po jeho vytvoření. Při boji se Zordy povolal hada ze svého klobouku k sevření Drivemax Ultrazordu a použil svůj deštník k odražení útoku Flashpoint Megazordu. Flashpoint Megazord se spojil s Vrtákovým Jezdcem a Bagrovým Jezdcem ke zničení monstra.

Je založen na Astro Megazordu z "Power Rangers in Space"

"Čas na Kladivo"


 
Sextantové monstrum
Monstrum, které asistovalo Kamdorovi a Miratrix při krádeži v muzeu, aby získali to, o čem si mysleli, že je další drahokam Koruny Aurory. Drahokam se ukázal být obyčejným vzácným rubínem. Toto monstrum bylo zničeno Tyzonnem za použití Drive Detektoru.

Toto monstrum není založeno na Zordu Strážců Vesmíru jako většina ostatních monster, ale na Max Magma ze série Super Sentai "Fiveman"

"Jednou Rangerem, část 1"

 


 
Datum
Monstrum vytvořené Kamdorem z počítače. Vytvořil počítačový virus, který nakazil Zordy Bojové Flotily, počítače v základně Strážců a Macka samotného, který se ukázal být androidem. Strážci zničili Data Bojovým Megazordem, ale Datův virus rozbalil dekódované umístění Isisiny Hvězdy na Kamdorově počítači.

Datum je založen na Zeo Ultrazordu.

"Co Zůstalo Nevyřčeno"


 
Odpadkové monstrum
Monstrum s hlavou bowlingové koule, tělem z několika dalších věci, jako například větrák, klimatizace a další odpadky, bylo povoláno Kamdorem po boku dalších monster, aby bojovali se Strážci, zatímco on získá Isisinu Hvězdu. Po vytvoření bojoval s Daxem a nosil bowlingový špendlík. Byl první monstrum zničené Červeným Ochranným Strážcem po zasažení Silo Úderem.

Je založeno na Max Solarzordu z "Power Rangers Lightspeed Rescue"

"Co Zůstalo Nevyřčeno"


 
Golem
Mechanické golemové monstrum bylo povoláno Kamdorem po boku dalších monster, aby bojovali se Strážci, zatímco on získá Isisinu Hvězdu. Po vytvoření bojoval s Willem. Byl druhé monstrum poražené Červeným Ochranným Strážcem za použití tlakové vlny.

Je založeno na designu Aurica Dobyvatele z "Power Rangers Zeo"

"Co Zůstalo Nevyřčeno"


 
Sochové monstrum
Sochové monstrum kamenného samuraje bylo povoláno Kamdorem po boku dalších monster, aby bojovali se Strážci, zatímco on získá Isisinu Hvězdu. Mohl střílet paprsky ze svých očí a nosil meč. Po vytvoření bojoval s Ronny. Byl třetím monstrem zničeným Červeným Ochranným Strážcem použitím jeho konečného útoku.

Toto monstrum není založeno na Zordu Strážců Vesmíru jako většina ostatních monster, ale na Battle Fever Robo ze série Super Sentai "Battle Fever J"

"Co Zůstalo Nevyřčeno"


 
Kunoichi
Ženské okřídlené monstrum bylo povoláno Kamdorem po boku dalších monster, aby bojovali se Strážci, zatímco on získá Isisinu Hvězdu. Měla dva velké meče a bojova s Rose. Byla čtvrtým monstrem zničeným Červeným Ochranným Strážcem, který použil sek meče.

Je založena na Ninja Mega Sokolím Zordu z "Mighty Morphin Power Rangers"

"Co Zůstalo Nevyřčeno"


 
Princ
Toto monstrum se skleněnými střevícy po stranách své hlavy bylo povoláno Kamdorem po boku dalších monster, aby bojovali se Strážci, zatímco on získá Isisinu Hvězdu. Toto monstrum mělo kord. Po vytvoření bojoval s Tyzonnem. Byl pátým monstrem zničeným Červeným Ochranným Strážcem a jeho tornádovým konečným útokem.

Je založen na Dino Stegozordu z "Power Rangers Dino Thunder"

"Co Zůstalo Nevyřčeno"


 
Miratrix
Miratrix přerušila ceremoniál, kteří Strážci prováděli s Kalichem a snažila se získat jeho sílu. Byla transformována v obří soví monstrum díky jeho síle a v této formě měla dost síly, aby porazila Bojový Megazord. Ronny a Tyzonnovi se podařilo přerušit její spojení s Kalichem. Když se vrátila zpět do lidské formy, Kamdor odhalil, že jí jen využíval, aby dělala přesně to, co on chce a uvěznil ji v drahokamu, ve kterém byl původně on. Místo drahokamu, který ji drží je neznámé.

"Dva Padlí Nepřátelé"