Strážci
Mack
Dax
Will
Ronny
Rose
Tyzonn
Rytíř Ochránce

Adam
Bridge
Xander
Tori
Kira

Zordy
Drivemax Zordy
Drivemax Megazord
Dualdrive Megazord
Flashpoint Megazord
Bojová Flotila

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Flurious
Moltor
Kamdor
Strachkočky
Thrax


Strachkočky

Mig a Cheetar, dvě Strachkočky, jsou mimozemské nestvůry, které obtěžují Tyzonna a byly součástí nehody, ve které ztratil své kolegy. Přiletěly na Zemi, aby našli Korunu Auroru, aby osvobodily zbytek Strachkoček. Strachkočky cestovaly na Zemi, aby vyhledaly zdroj síly k otevření Zrcadlového Vězení. Po zajmutí Ronny a použití jejího Overdrive Stopovače vypustily Bengla ze Zrcadlového Vězení. Zrcadlo bylo poté Strážci zničeno v boji.


 


Mig
Vůdce Strachkoček. Spolu s Cheetarem napadl archaeologickou vykopávku v Brazílii při hledání Koruny Aurory. Poté, co byl Benglo vypuštěn a Cheetar zničen, Mig a Benglo unikli a později zaútočili na tržiště, aby upoutali pozornost. Po poražení Strážci, byli oživeni Fluriousem, který použil jeho mocné Gyra, aby ho změnil v kyborga. Nyní má mnohem více síly a blasterové/mečové zbraně. Je neúprosný a neváhá zradit ostatní nepřátele Strážců, aby získal Korunu Auroru. Po porážce svého monstra Agriose se utkává sám v boji s Tyzonnem a je jím zničen.

Poprvé viděn v "Merkurian, část 1"
 


 

Benglo
Byl povolán Cheetarem a Migem ze zrcadlového vězení za pomoci Ronnina Overdrive Stopovače a vypadá, že je silnější než oni. Strážci si mysleli, že je viděli naposledy, když je porazili Drivemax Ultrazordem. Norg vzal těla Miga a Bengla k Fluriousovi, který použil Gyra, aby oživil obě Strachkočky a udělal z nich své služebníky. Nicméně Mig a Benglo používají své úžasné nové síly k pátrání po Koruně Auroře. Poté, co byl poražen Agrios, Benglo bojoval s pěti základními Strážci, zatímco Mig bojoval s Tyzonnem. Když viděl Migovu porážku, přísahal pomstu, ale než mohl cokoliv udělat, byl zničen Červeným Ochranným Strážcem.

Poprvé viděn v "Merkurian, část 1"
 


 
Cheetar
Přišel s Migem a chtěli použít Korunu Auroru k nabití zrcadlového vězení, aby vypustili své bratry. Místo toho použili Ronnin Overdrive Stopovač a vypustili Bengla. Cheetar byl zasažen plným paprskem Vrtákového Blasteru, vyrostl v obra a byl zničen Drivemax Ultrazordem.

Poprvé viděn v "Merkurian, část 1"
 


 
Crazar
Crazar byla dámská vlčí Strachkočka, o které se myslelo, že byla zabita ve stejné jeskyni, kterou Mig použil k zabití Tyzonnových kolegů a jeho snoubenky. Je horší než ostatní Strachkočky, ona sadisticky mučila Tyzonna poznámkami o Vellině smrti. Má také sílu vytvořit velmi realistické iluze. Po příletu na Zemi, našla a pomohla ostatním Strachkočkám získat Oktaviánský Kalich. Během jejího boje s Dualdrive Megazordem, se ji Tyzonn pokusil zničit kompletně starodávným Merkuriánským kouzlem. To selhalo a Crazar zosobnila Tyzonnovu snoubenku Vellu a vytvořila iluzi Merkurie, aby přesvědčila Tyzonna, že všechno od doby jeskyně byl jen sen, aby zůstal mimo cestu ostatním Strachkočkám. Pravda byla nakonec odhalena a Crazar byla zničena v divokém boji proti Tyzonnovi.

Poprvé viděna v "Doma a Ztracený, část 1"
 

Monstra a Roboti


 

 

Fluriousův robot
Ohromný robot, kterého Flurious vytvořil se zvětšenými Gyry jako zdroji síly. Původně ho měl Flurious pilotovat k získání starodávného Kanónu Kiamook, ale byl ukraden Strachkočkami, když ho zradily. Zatímco Mig bojoval se Strážci, Benglo použil robota, aby se zahrabal hluboko pod zem a získal Kanón. Se silou Kanónu Kiamook zkombinovanou se schopností vysávat sílu Migova a Benglova Gyra robot lehce porazil Drivemax Megazord než zažehl ve městě požár. Nicméně robot byl brzy zastaven Tyzonnem a jeho novým Flashpoint Megazordem.

Tento robot není založen na Zordu Strážců Vesmíru jako většina ostatních monster, ale na Live Robo ze série Super Sentai "Liveman"

"V Zákulisí"
 


 
Tryskáčový robot
Obří tryskáčový robot pilotovaný Migem a Benglem. Byl jejich tajnou zbraní a byl použit k útoku na město, zatímco Strážci a Thor bojovali s Fluriousem a jeho Ledovci. Drivemax Megazord se s ním utkal v boji, zatímco Thor a Tyzonn se vypořádali s Fluriousem. Drivemax Megazord byl v oslabení, dokud se Tyzonn nepřidal do boje ve Flashpoint Megazordu. Oba Megazordy prohrávaly, dokud Thor nenapadl robota. Drivemax Ultrazord zničil tohoto robota.

Tento robot není založen na Zordu Strážců Vesmíru jako většina ostatních monster, ale na DynaRobo ze série Super Sentai "Dynaman"

"Čas na Kladivo"
 


 
Komandový robot
Obří komandový robot pilotovaný Migem a Benglem. Použili ho k napadení města zatímco Strážci bojovali s Kamdorem a Miratrix. Zničil letecký mód Drivemax Ultrazordu a byl odstrašen Záchrannými Jezdci. Jak se dostával pryč, Will morfoval a na OO Upínači jel na robotu. Později Mig pilotoval robota a posílil ho Super Brněním, čímž ho změnil v Setníkového robota. Porazil Super Drivemax Megazord a Flashpoint Megazord a donutil Strážce rozdělit Zordy a utvářet různé formace. Chtělo to Drivemax Megazord Jeřábovou Formaci k odstranění brnění, což ho změnilo do jeho původní formy a Drivemax Megazord se Záchrannými Jezdci 1 a 2 a Flashpoint Megazord s Buldozerovými a Ponorkovým Jezdcem ke zničení tohoto robota.

Tento robot není založen na Zordu Strážců Vesmíru jako většina ostatních monster, ale na FiveRobo ze série Super Sentai "Fiveman"

"Jeden Zmizel"
 


 
Setníkový robot
Tento bojový helikoptérový robot byl poháněn Setníkovou Pochodní, která byla nalezena Strachkočkami. Navzdory své enormní palebné síle byl poražen Drivemax Ultrazordem.

Tento robot není založen na Zordu Strážců Vesmíru jako většina ostatních monster, ale na Sun Vulcan Robo ze série Super Sentai "Sun Vulcan"

"Jeden Krásný Den"

 


 

Kamerové monstrum
Gigantické mocné monstrum vytvořené Strachkočkami poté, co spojily Minervinu Hůl, Kořen Večernice a Písky Sila uvnitř Oktaviánského Kalichu, po ukradení všech věcí od Moltora, Fluriouse, a Kamdora. Strachkočky byly schopny spoutat schopnosti monstra a používaly ho jako obřího robota, poté, co připojili své vlastní robotické brnění se svým kokpitem uvnitř. Drivemax Ultrazord soupeřil s Agriem, ale nebyl schopen ho porazit. Poté byla povolána Bojová Flotila a změněna v Bojový Megazord následovaná Rytířem Ochráncem, ale ani jeden z nich nebyl schopen porazit Agriose. Agrios dokonce napadl ostatní protivníky. Mack použil Flashpoint Megazord k boji s Agriem. Zordy byly opraveny právě včas, aby pomohly Mackovi. Všechny tři Megazordy napadli Agria. Při držení Ochranného Meče při jízdě na lodi Bojové Flotily, byl Agrios konečně zničen Drivemax Megazordem.

Agrios není založen na Zordu Strážců Vesmíru jako většina ostatních monster, ale na Galaxy Robo z "Maskman" a na kombinaci Great Five ze stejné série.

"Doma a Ztracený, část 1"