Strážci
Mack
Dax
Will
Ronny
Rose
Tyzonn
Rytíř Ochránce

Adam
Bridge
Xander
Tori
Kira

Zordy
Drivemax Zordy
Drivemax Megazord
Dualdrive Megazord
Flashpoint Megazord
Bojová Flotila

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Flurious
Moltor
Kamdor
Strachkočky
Thrax

Celé jméno: Tyzonn
Označení Strážce: Rtuťový Strážce
Zbraně: Drive Detektor
Příslušenství: Rtuťový Morfér, OO Upínač, Transtek Brnění
Zordy: Záchranný Jezdec 11, Záchranný Jezdec 12, Záchranný Jezdec 13
 
Tyzonn je merkuriánský intergalaktický záchranář, který zachraňuje lidi v nebezpečí. Když dorazí na Zemi, narazí na Moltora, který ho transformuje v jednoho ze svých ještěřích hybridů poté, co s ním odmítne spolupracovat. V této formě byl přinucen získat od Strážců pergamen, ale povedlo se mu ho roztrhnout. Jeho přirozené merkuriánské schopnosti fungovaly i v této podobě. Mack se s ním spřátelil a spolupracovali, aby zastavili Moltora. S pomocí Rytíře Ochránce Strážci použili dva drahokamy Koruny a vrátili Tyzonna do normálu. Když ho požádali, aby se připojil ke Strážcům, Tyzonn slušně odmítl a šel si svou vlastní cestou. Když Strachkočky zaútočily na archaelogickou vykopávku v Brazílii, Strážci přišli na pomoc a brzy se setkali s Tyzonnem. Tyzonn se se Strachkočkami setkal již v minulosti. Tyzonn byl kdysi členem týmu, který šel do jeskyně, ve které jim bylo řečeno, že jsou Strachkočky. Když se jeskyně začala bortit, bál se Tyzonn o pracovníky a poslal tým dovnitř.

Ale naneštěstí Strachkočky už unikly a nechaly vybuchnout bombu, která uzavřela jeskyni. Ztráta jeho kolegů způsobila, že Tyzonn začal pochybovat o svých vedoucích schopnostech a nechtěl už být členem jiného týmu. Když Strachkočky použily Ronny, aby osvobodily Bengla, byl Tyzonn transformován do své rtuťové podoby. Pan Hartford ho transformoval zpět použitím své technologie spolu s Ronny. Ronny se poté pokusila přesvědčit Tyzonna, že jeho místo je mezi Strážci, jako člen týmu. Znovu odmítl, dokud nebyli Strážci vydáni na milost Strachkočkám, poté se přidal. Stal se Rtuťovým Strážcem a později obdržel své vlastní tři Zordy, které se stanou Flashpoint Megazordem.

Když se objevila Crazar, podvedla Tyzonna, aby si myslel, že je Vella a že věci na Zemi se nikdy nestaly. Když během boje s Crazar zjistil, že Vella je stále naživu, Tyzonn slíbil, že poté, co dokončí svou Strážcovskou misi, najde svou ztracenou snoubenku. Poté, co byl konečný boj s Fluriousem vyhrán, Tyzonnovo hledání Velly bylo krátké, když se s ní Norg objevil u vily. Norg ji zachránil před Ledovci. Nyní jsou Tyzonn a Vella znovu spolu a mohou pokračovat v plánech do budoucnosti.