Strážci
Mack
Dax
Will
Ronny
Rose
Tyzonn
Rytíř Ochránce

Adam
Bridge
Xander
Tori
Kira

Zordy
Drivemax Zordy
Drivemax Megazord
Dualdrive Megazord
Flashpoint Megazord
Bojová Flotila

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Flurious
Moltor
Kamdor
Strachkočky
Thrax 

Moltor
Moltor byl kdysi člověk, který toužil po Koruně Auroře. Uspěl v jejím nalezení, ale byl transformován v ještěří monstrum a zapovězen na zuřivou ohnivou planetu. Je osvobozen ze svého vězení poté, co Andrew Hartford najde Korunu Auroru a on cestuje na Zemi, aby ji našel a spolu s ní i její drahokamy. Uspěl v nalezení Koruny. Poté, co je zničena jeho sopečná nora, jde do ledové jeskyně svého bratra, aby mu pomohl, ale je zmražen a rozbit na tisíc kousků Fluriousem.

Poprvé viděn v "Skok na Rychlost Overdrive, část 1"
 


 
Lávoví Ještěři
Dračí stvoření, které slouží Moltorovi. Každý z nich má meč. Můžou jich být tisíce. Moltor je někdy nechává bojovat proti sobě, aby vybral toho nejsilnějšího k vylepšení. Moltor je také používá k dělání rozsáhlých projektů jako stavění robotů.

Poprvé viděni v "Skok na Rychlost Overdrive, část 1"
 

Monstra a Roboti


 

 

Obrovská Mořská Příšera
Obří monstrum, které se vynořilo z moříe poté, co bylo povoláno Moltorem, aby zaútočilo poté, co byla Andrew zachráněn Strážci. Ačkoliv byl poražen Drivemax Megazordem, Moltor aktivoval sebedestrukci monstra, aby odpálil Megazord a zabil Strážce, ale Drivemax Megazord odkopl monstrum pryč, než explodovalo.

Toto monstrum bylo navrženo podle původního Ultrazordu z "Mighty Morphin Power Rangers"

"Skok na Rychlost Overdrive, část 2"
 


 
Monstrum ze Stroje na Počasí
Moltor vytvořil počasí ovládající přístroj, který se porouchal, když byl použit s lidskou technologií bez řádného nastavení a tak začal měnit celou oblast ve zmrzlou prázdnotu. Brzy nato se Stroj na Počasí transformoval v ničemné monstrum, které Strážcům dalo těžké časy, dokud nebylo zničeno Drivemax Megazordem Formací  Vrtáku skrze jeho centrum.

Toto monstrum připomínalo Replikantní Zord z "Power Rangers Dino Thunder"

"Bláznivé Počasí"


 
Vulkán
Vulkán byl Lávový Ještěr, který se ukázal býti nejsilnějším mezi ostatními a Moltor ho transformoval v mocné vulkánové monstrum. Jeho mise byla ukrást šupinu Ohnivého Srdce při transportu do Hartfordovy vily. Byl příliš mocný pro Strážce, dokud nezjistili, že ho mohou zranit zaútočením na jeho záda. Moltorův plán byl použít šupinu k posílení svého monstra v nepřemožitelnou šelmu vystavením šupiny vzrůstající teplotě továrny. Ale šupina byla z budovy ukradena, aby se zabránilo explozi budovy použitím Drivemax Megazordu Cementové Formace. Strážci získali šupinu pro novou Obrannou Vestu a zničili Vulkána novým Vrtákovým Blasterem.

Vulkánův design je založen na Galaktickém Megazordu z "Power Rangers Lost Galaxy"

"Za Každou Cenu"
 


 
Moltorův Robot
Obrovský bezejmenný robot vytvořený a pilotovaný samotným Moltorem. Měl ohromnou sílu. Tento robot mohl také střílet paprsky ze své zbraně. Mohl také vystřelit řetězy, které mohly omotat nepřítele, kterým byl Mack uvnitř Drivemax Megazordu. Byl zničen Super Drivemax Megazordem.

Byl založen na Kentaurus Megazordu z "Power Rangers Lost Galaxy"

"Následujte Rangera"


 
Drakonizér
Dračí obrovský robot vytvořený Moltorem, který nosí bumerang. Byl použit zatímco Moltor a Flurious měli svou dočasnou alianci ke zničení Strážců. Drakonizér byl nejprve pilotován Lávovými Ještěry k poražení Drivemax Megazordu a později pilotován samotným Fluriousem, když byl Drakonizér zničen Super Drivemax Megazordem.

Dragonizer je založen na Stratoforce Megazordu z "Power Rangers Lost Galaxy"

"Následujte Rangera"


 
Šupatex
Toto obrněné stvoření bylo povoláno Moltorem, aby chytlo Kamdora a Miratrix. Získal od nich Starodávný Svitek a přinesl ho zpět Moltorovi. Během jeho boje se Strážci, Kamdor a Miratrix zasáhli jeskyni, čímž způsobili, že spadly kameny a pohřbily Šupatexe. Šupatex nikdy neunikl ze svého hrobu a nikdy již nebyl spatřen, takže se předpokládá, že byl zničen.

Byl založen na Dračím Zordu v Bojovém Módu z "Mighty Morphin Power Rangers"

"Světla, Kamera, Dax"


 
Tyzonn
Moltor změnil Merkuriána jménem Tyzonn na dračí monstrum a použil ho k získání svitku od Strážců. Když napadl Macka, Svitek se roztrhl a Tyzonn odešel s větší částí. Při pokusu získat druhou část Svitku Tyzonn pomohl ženě, než byl napaden Ronny v Transtek Brnění. Mack později pronásledoval Tyzonna, zatímco ostatní bojovali s Býkoxem. Když už Tyzonn nechtěl dále pracovat s Moltorem, Moltor je napadl oba. Mack zachránil Tyzonna a Tyzonn později odhalil svůj příběh Strážcům. Při překládání Svitku Tyzonn rozlil limonádu, aby odhalil schovanou zeměpisnou délku a šířku umístění. V Indonézii se Tyzonn utkal s Býkoxem v boji a prohrával, dokud se Mack nepřidal do boje a neudělali dvojitý útok na Býkoxe. Při cestování Sonickým Zábleskem Tyzonn použil svou formu k získání Toru Diamantu uvnitř kráteru sopky. Po Býkoxově destrukci dva ze Strážci získaných Drahokamů Koruny změnily Tyzonna zpět do normálu díky informaci od Rytíře Ochránce.

Design Tyzonnovy dračí formy je založen na Časovém Megazordu (Červený Mód).

"Tváří v Tvář, část 1"
 


 
Býkox
Toto čtyřoké býčí stvoření bylo povoláno Moltorem, aby pomohlo Tyzonnovi v získání Svitku od Strážců. Když se Tyzonn obrátil proti Moltorovi, bylo Býkoxovi přikázáno, aby zničil Tyzonna, který se s Mackovou pomocí dostal pryč. Ale Býkox a Moltor jim byli na stopě. Když došlo na přepadení u umístění Toru Diamantu v Indonézii, utkal se s Tyzonnem v boji, který Býkox vyhrával, dokud se nepřidal k boji Mack a společně zaútočili na Býkoxe. Jak Mack řídil Sonický Záblesk v boji proti Lávadaktylům, Býkox byl poražen Obrannou Vestou a Vrtákovým Blasterem. Moltor střelil do Býkoxe šipku, aby ho nechal vyrůst a nechal ho bojovat se Super Drivemax Megazordem a vyhrával, dokud nepřiletěl Mack v Sonickém Záblesku. Bylo zapotřebí sílu nového Drivemax Ultrazordu ke zničení Býkoxe.

Je navržen podle Obranného Torozordu z "Power Rangers Lost Galaxy"

"Tváří v Tvář, část 1"
 

Lávadaktylové
Trio mechanických pterodaktylích stvoření, které byly pilotovány Lávovými Ještěry. Lávadaktylové byli schopni střílet lasery ze svých úst. Jejich první mise byla přepadnout Strážce a Tyzonna během jejich cesty za Toru Diamantem a boje proti Býkoxovi. Všichni byli zničeni Mackem v Sonickém Záblesku. Později Moltor vytvořil Kybernetického Rexe, který vypouštěl spousty Lávadaktylů. První várka byla zničena Drivemax Ultrazordem a zbytek byl zničen lodí Bojové Flotily.

Jsou založeni podle Drago Zordu z "Power Rangers Dino Thunder"

"Tváří v Tvář, část 2"
 


 
Blothgar
Tento dlouhokrký červený čínský dračí je starý přítel Moltora byl v držení starodávného kompasu, který Moltor ukradl v předchozí epizodě. Mohl dýchat oheň a svést z nebe červené blesky. Použil sílu kompasu, aby mu pomohl v boji proti Strážcům. Poté ho použil, aby upravil Mackovo chi a li, aby mu přinesl smůlu. Strážci později konfrontovali Blothgara znovu a Mack použil talismany svých přátel k získání kompasu. Mack porazil Blothgara a Rose použila kompas, aby obrátila Mackovo štěstí. Moltor vhodil Blothgara do údolí, nechal ho absorbovat energii a vyrůst. Strážci povolali své Zordy. V boji Strážci použili kompas kombinovaný se Šavlí Drivemax Megazordu, aby přinesli Blothgarovi smůlu. Ten byl poté zavalen kamenem. Blothgar byl zničen Super Drivemax Megazordem.

Byl založen na Serpenteře Lorda Zedda.

"Smolař"
 


 
Kybernetický Rex
Robotické tyranosauří monstrum vytvořené a pilotované Moltorem. Mohlo kousat, střílet lasery ze svých kanónů a vypouštět spousty Lávadaktylů. Moltor požádal Strachkočky o gyro, aby ho poháněl, ale gyro nějak nefungovalo. Poté Moltor a Strachkočky plánovali zajmout Ronny, aby vysáli její energii jako alternativní zdroj energie. Nabitý Kybernetický Rex se ukázal býti dosti silným, aby vzdoroval a porazil Drivemax Ultrazord. Došla mu energie, když se objevila loď Bojové Flotily a Moltor se stáhl. Byl lehce poražen Bojovým Megazordem.

Byl založen na K-Rexovi z "Power Rangers Time Force"

"Vysátá Ronny, část 1"


 
Magmador
Toto monstrum doprovázelo Moltora k získání Trojdračího Klíče v Japonsku. Může změnit svá chapadla v repliky Strážcovkých Zbraní, ačkoliv měl nejdříve potíže s duplikováním Drive Kladiva Černého Strážce, mohl také použít svá chapadla k vystopování Trojdračího Klíče. Magmador byl zničen Rytířem Ochráncem a Flashpoint Megazordem ve Formaci Jeřábu.

Magamador je založen na Mezodon Megazordu z "Power Rangers Dino Thunder"

"Není, Co Ztratit"