Strážci
Mack
Dax
Will
Ronny
Rose
Tyzonn
Rytíř Ochránce

Adam
Bridge
Xander
Tori
Kira

Zordy
Drivemax Zordy
Drivemax Megazord
Dualdrive Megazord
Flashpoint Megazord
Bojová Flotila

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Flurious
Moltor
Kamdor
Strachkočky
Thrax

Celé jméno: Mackenzie "Mack" Hartford
Označení Strážce: Červený Overdrive Strážce, Červený Ochranný Strážce
Zbraně: Drive Kopí, Drive Obránce, Vrtákový Blaster, Delta Blastery, Excelsior
Příslušenství: Overdrive Stopovač, OO Upínač, Obranná Vesta, Ovládací Konzole, Ochranný Morfér
Zordy: Nákladní Jezdec, Sonický Záblesk, Zord Bojové Flotily 14
 
Mack je synem Andrewa Hartforda a sní o tom, že se jednoho dne stane dobrodruhem jako jeho otec. Když se dozví o otcových plánech utvořit elitní jednotku Strážců Vesmíru, pokusí se Mack přesvědčit svého otce, aby se mohl přidat k týmu. Ačkoliv je Andrew proti tomu, Mack se ukáže a stane se Červeným Strážcem týmu. Ale po nehodě, při které se téměř zraní civilista, Mack pochybuje o své důležitosti v týmu a ostatní mu ukáží, že mu důvěřují.

Mack je srdcem Overdrive týmu. Je přátelský a spolehlivý přítel a naučil Willa hodnotu týmové práce a byl první, kdo vyšel s Tyzonnem. Byla to jeho odvaha a vůle pokračovat v boji, i když Strážci ztratili své síly a osvobodili legendární meč Excelsior.

Mack má perfektní rodinný život, dokud se nedozví šokující pravdu. Je android postavený Andrewem Hartfordem. Naplněný vzpomínkami na události, které se nikdy nestaly, Mack začíná pochybovat o své existenci. Ale je to stále jeho loajalita k týmu, která způsobí, že riskuje všechno jako Strážce Vesmíru použitím Excelsioru k obrnění se na Červeného Ochranného Strážce.

Poté, co Flurious vtrhne do vily pro drahokamy koruny, Andrew je obětuje za Mackův život a umožní Mackovi přijmout lásku svého otce. V konečném boji proti Fluriousovi Mack vydá všechnu svou energii, aby zničil Fluriouse a učiní tak poslední oběť. Rytíř Ochránce použije legendární sílu Koruny Aurory a oživí Macka a dá mu dar, který si zasloužil - lidskost.