Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Orion

Zordy
Nebeská Loď
Legendární Zordy
K-Rex
Gosei Mechazordy
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Strážcovské Klíče
Síly

Spojenci
Protivníci
Monstra

K Zemi dorazila mimozemská Armáda a začala útočit na naši planetu. Vlna za vlnou útočila s intenzitou, kteoru nikdy nikdo dřív neviděl. K boji s touto novou hrozbou musí Strážci Vesmíru ovládnout schopnosti Legendárních Strážců, aby se stali Super Megasílou.

Když jsme se naposledy setkali se Strážci Vesmíru, mimozemská Armáda Vrakovy královské rodiny mířila k Zemi a do toho zmizel Robo Rytíř. Po poražení Válečné Hvězdy Strážci zjišťují, že to byla pouhá špička ledovce, zatímco přiletěla Armád vedená Císařem Mavrem. S masivním impériem nepřátel z Vesmíru se Gosei rozhodl, že je čas použít Legendární Strážcovské Klíče, které lemují Velín. Představí Strážcům jejich nové Legendární Morféry, které jim umožní použít Klíče a morfovat v jakéhokoliv minulého Strážce Vesmíru. Na své cestě k zastavení masivní Armády od převzetí Země se setkávají s bývalými Strážci Vesmíru a získávají nové schopnosti, zbraně a módy pro svůj Legendární Megazord.

Po cestě se seznámí s Orionem, uprchlíkem z planety Andresia, který má síly Stříbrného Strážce. Spojí se s ním a Orion se oficiálně stane jejich šestým Strážcem. Nicméně brzy zjistí, že jejich starý nepřítel Vrak přežil zničení Válečné Hvězdy a ve skutečnosti byl celou dobu členem královské rodiny Armády. Aby skutečně porazili Armádu, musí se nejprve vypořádat s Vrakem. V konečném boji s Císařem Mavrem a zbytky jeho armády X-Borgů se Mega Strážci setkají se všemi Legendárními Strážci Vesmíru, kteří se spojili, aby jim pomohli bojovat s touhle poslední hrozbou.