Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Orion

Zordy
Nebeská Loď
Legendární Zordy
K-Rex
Gosei Mechazordy
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Strážcovské Klíče
Síly

Spojenci
Protivníci
Monstra


Jako součást Super Megasíly dal Gosei Strážcům nejen schopnost transformovat se do Legendárních Strážců, ale také do Strážců, kteří nikdy předtím nebyli viděni na Zemi. Síly mohou mít mimozemský původ, nebo pochází z alternativní dimenze, nebo jsou z budoucnosti. Morfovací Síť se ale nyní nachází na Zemi a tak bylo možné použít jejich síly.
 


 

Power Rangers Squadron /
Strážci Vesmíru Eskadra
První nové síly, které byly odemčeny jsou nazvaní Legendární Eskadroví Strážci, kteří kdysi bránili planetu, na které bylo schované Bílé Světlo původního Bílého Strážce. Mají schopnost soustředit energii a vystřelit ji na protivníka. Všichni Strážci až na Červeného Strážce je odemkli v boji s Cybaxovými X-Borgs. Později je použili všichni společně s Orionem, který se transformoval v Bílého Strážce. Modrý Strážce použil tento mód i proti Císaři Mavrovi. Jejich skupinový útok je Legendární Úder, kdy hodí chakramy na svého nepřítele. Zelený Strážce má motiv majestátního lva, Modrý Strážce motiv Pegase, Žlutý Strážce má motiv Qilina, Růžový Strážce motiv mýtického Ptáka a Červený Strážce Draka.

Poprvé viděni v "Earth Fights Back"
 


 


 

Power Rangers Lightning /
Strážci Vesmíru Blesk
Bleskoví Strážci byli druhou sadou nových sil, kterou Strážci použili proti Matajádrovými X-Borgy. Tito Strážci velmi využívali bojová umění. Jejich Legendární Strážcovské Klíče také umožňují Legendárnímu Megazordu použít Aurový Útok. Žlutá Strážkyně použila Žlutého Bleskového Strážcem, aby vycítila příchozí útoky. Červený Strážce v souboji s Želvolinim a Modrý Strážce použil Modrého Bleskového Strážce v posledním boji s Levirou.

Poprvé viděni v "Samurai Surprise"
 


 


 

Power Rangers Prism /
Strážci Vesmíru Prizma
Prizma Strážci byli třetí sadou sil, kterou Strážci použili proti Matajádrovým X-Borgům. Tito Strážci používají tvrdé světlo jako vylepšení pro boj zblízka. Růžová Strážkyně použila Růžového Prizmobého Strážce, který generuje boty z tvrdého světla k využití na mocné kopy. Zelený Prizmový Strážce generuje pěsti z tvrdého světla k využití na mocné údery. Tento Zelený Prizmový Strážce byl použit Černým i Růžovým Strážcem.

Poprvé viděni v "Samurai Surprise"
 


 


 

Power Rangers Blitz /
Strážci Vesmíru Náhlý Útok
Útoční Strážci byli další sadou sil, které byly popsány jako Legendární Dračí Síly. Červený Strážce má motiv Draka, Modrý Strážce Pegase, Černý Strážce Grifa, Bílý Strážce Mořské Víly a Růžový Strážce Fénixe.

Poprvé viděni v "The Grass Is Always Greener... or Bluer"
 


 

Power Rangers Supersonic /
Strážci Vesmíru Supersonika
Supersoničtí Strážci jsou tým Strážců z planety Xybria. Tým byl zrazen jejich Zeleným Strážcem, ale jejich síly byly zachovány v podobě Legendárních Strážcovských Klíčů. Není známo příliš informací o jeji vzniku, ale jejich poslední aktivitou byla záchranná mise na Xybrii, na kterou se vydali všichni Strážci až na Zeleného, který monitoroval její stav z lodi. Během mise budova explodovala a zahynuli v ní všichni Strážci až na Červeného. Červený Strážce přežil s vážnými zraněními a objevil se Zelený Strážce, aby odhalil, že on způsobil výbuch a zabil Červeného Strážce. Zelený Strážce poté cestoval na planetu Infernus, kde se hlásil Temnému Přízraku, kterého jeho akce potěšila. Temný Přízrak odměnil Zeleného Strážce úpravou jeho Morféru, který mu umožnil transformovat se v prvního Psycho Strážce. Zeleného Psycho Strážce. Po jejich zničení Gosei extrahoval jejich Strážcovské síly z Morfovací Sítě a vložil je do Strážcovských Klíčů.

Poprvé viděni v "The Wrath"
 


 


 

Power Rangers Battalion /
Strážci Vesmíru Batalión
Tato sada sil nebyla použita k přeměně do Legendárního Módu, ale byla použita v Legendárním Megazordu k aktivování jeho Úderu Ohnivé Bouře.