Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Orion

Zordy
Nebeská Loď
Legendární Zordy
K-Rex
Gosei Mechazordy
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Strážcovské Klíče
Síly

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Legendární Morfér
Legendární Morfér je druhé transformační zařízení Mega Strážců. S ním se Strážci mohou transformovat do Super Mega Módu a vložením Legendárního Strážcovského Klíče do Legendárního Módu, který narozdíl od Super Mega Klíčů není vázán na barvu a může tak použít síly a arzenál jakéhokoliv Strážce. Nicméně Legendární Mód je složité udržet dlouhou dobu a uživatel se po uplynutí času vrací do Super Mega Módu. K povolání Nebeské Lodi může Červený Strážce vytočit kód 5-5-0-1.

Poprvé viděn v "Super Megaforce"
 


 

Strážcovské Klíče
Mega Strážci používají tyto klíče k morfování do Super Mega Módu, který jim pak umožňuje morfovat v jakéhokoliv bývalého Strážce.

Poprvé viděny v "Super Megaforce"
 

Super Mega Zbraně
Super Mega Zbraně jsou standartními zbraněmi Super Mega Strážců. Když je spuštěn Legendární Mód, Super Mega Zbraně jsou schopné transformovat se do zbraní jakéhokoliv Strážce. Ve své vlastní podobě dokáží spustit několik konečných útoků nazvaných Finální Úder, který je spouštěn vložením Strážcovského Klíče do vysunutého cylindru zbraně.
 


 

Super Mega Blaster
Super Mega Blaster připomíná flintu, která střílí energetické paprsky. Když Strážci stisknou tlačítko vysune se cylindr, do kterého může být vložen Strážcovský Klíč a Blaster se nabije k vykonání konečného útoku nazvaného Super Mega Paprsek. V boji Zelený a Růžový Strážce vymění svůj Super Mega Meč za druhý Super Mega Blaster pro větší palebnou sílu.

Poprvé viděn v "Super Megaforce"
 


 
Super Mega Meč
Super Mega Meč připomíná šavli se zabudovaným Záchytným Hákem a cylindrem, který umožňuje vložit Strážcovské Klíče. Když Strážci vloží své Klíče, Meč se nabije k vykonání konečného útoku nazvaného Super Mega Mečový Paprsek, který švihnutím ostří vystřelí energetickou čepel. V boji Modrý a Žlutý Strážce vymění svůj Super Mega Blaster za druhý Super Mega Meč.

Poprvé viděn v "Super Megaforce"
 

Legendární Stříbrný Morfér
Legendární Stříbrný Morfér je osobní transformační zařízení Stříbrného Strážce. Vložením Legendárního Strážcovského Klíče ho může také transformovat do Legendárního Módu. Legendární Stříbrný Morfér byl pohřben se Stříbrným Strážcovským Klíčem hluboko v dole na planetě Andresia, kde ho našel horník Orion a stal se Stříbrným Strážcem. Dospod Morféru lze vložit Zlatý Kotevní Klíč, objeví se obří verze Klíče a stane se brněním pro Stříbrného Strážce.
 


 

Tlačítka:
Přijmout: Robo Rytíř
C: Stříbrný Super Mega Strážce
Odmítnout: Bílý Strážce
1: Rtuťový Strážce
2: Zelený Strážce
3: Stříbrný Vesmírný Strážce
4: Zlatý Zeo Strážce
5: R.P.M. Operátoři
6: Zlatý Samuraj Strážce
7: Zelený Samurajský Strážce
8: Bílý Dino Strážce
9: Solaris Rytíř
*: Lunární Vlčí Strážce
0: Kvantový Strážce
#: Omega S.P.D. Strážce

Poprvé viděn v "Silver Lining, část 2"
 


 
Stříbrný Strážcovský Klíč
Stříbrný Strážcovský Klíč je osobní Strážcovský Klíč Stříbrného Strážce, který mu umožňuje morfovat. Je používán také s kompatibilním arzenálem a Zordy, kde vytváří různé funkce a útoky. Narozdíl od ostatních Klíčů se myslelo, že byl zničen.

Poprvé viděn v "Silver Lining, část 2"
 

Super Stříbrné Kopí
Super Stříbrné Kopí je osobní zbraní Stříbrného Strážce, která je schopna transformovat se z trojzubce na pušku nazvanou Super Kopí Blaster. V módu Kopí Orion použije Strážcovský Klíč k vykonání konečného útoku, kde hodí Super Stříbrné Kopí jako oštěp skrze nepřítele. V módu Blaster Orion použije Strážcovský Klíč k vykonání konečného útoku, který vystřelí extrémně mocný paprsek.

Poprvé viděno v "Silver Lining, část 1"
 


 

Zlatý Kotevní Klíč
Stříbrný Strážce spojil Klíče 15 šestých Strážců dohromady, aby vytvořil Zlatý Kotevní Klíč. Tento Klíč se vkládá zespod do Legendárního Stříbrného Morféru k morfování do Zlatého Super Mega Strážce.

Poprvé viděn v "United as One"
 

Zlatý Super Mega Strážce
Když Stříbrný Strážce vloží svůj Zlatý Kotevní Klíč do svého Morféru, Klíč utvoří zlaté brnění okolo jeho těla a jeho helma zakryje jeho hledí novým. V této podobě získá zvýšenou rychlost a síly šestých Strážců Vesmíru z minulosti a je schopen vykonat třetí verzi svého Super Mega Finílního Úder, nazvaného Legendární Finální Úder.

Poprvé viděn v "United as One"
 

Super Zlaté Kopí
Když je Orion Zlatý Super Mega Strážce, Super Stříbrné Kopí se transformuje do svého zlatého módu a umožní mu vykonat Legendární Finální Útok, kdy povolá duše 7 šestých Strážců, které společně s Orionem vystřelí energetické paprsky, které se transformují ve zbývajících 8 šestých Strážců, kteří napadnou nepřítele než ho Orion dorazí dvojitým seknutím.

Poprvé viděno v "United as One"
 

Super Mega Kanón
Super Mega Kanón je dvojitý těžký kanón ve tvaru Nebeské Lodi. Byl vytvořen Noahem, který chtěl původně upravit Super Mega Blaster, aby šel použít se dvěma Klíči pro větší palebnou sílu. Super Mega Blaster na dva Klíče explodoval při druhém použití a Noah ho přestavěl na pěti klíčovou zbraň. Pokud do něj nejsou vloženy žádné Strážcovské Klíče může být použit jako dvojitý kulomet se silnější palebnou silou než pět Super Mega Blasterů. Po zatáhnutí za páku vyskočí zaměřovací plachta a cylindry. Když se do nich vloží Strážcovské Klíče, je schopen vystřelit energetický paprsek ve tvaru Nebeské Lodi, který projede nepřítelem. Většinou se používají Super Mega Klíče, ale když někdo ze Strážců chybí, je možné použít Stříbrný Strážcovský Klíč, nebo jakýkoliv Legendární Strážcovský Klíč.

Poprvé viděn v "The Grass Is Always Greener... or Bluer"
 


 


 

Gosei Morfér
Gosei Morfér je morfovací zařízení Mega Strážců, které připomíná jejich mentora Goseie. Slouží také jako komunikační zařízení mezi týmem. Gosei Morfér má po vložení příslušné Silo Karty schopnost morfování, povolávání zbraní a Zordů dle vlastnosti vložené Silo Karty.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 

Mega Blaster
Mega Blaster je základní zbraní každého Strážce. Použitím Silo Karet je možné přivolat různé Zordy a připojit je k Mega Blasteru a aktivovat jeho větší sílu. Navíc podle toho, jaká skupina elementálních Zordů je použita, mohou Mega Strážci vytvořit skupinový paprskový útok.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 

Dračí Meč
Dračí Meč je osobní zbraní Červeného Strážce, kterým může vytvořit specializovaný útok. Je povoláván Silo Kartou "Skick Sword". S Fénixí Střelou může také vytvořit útok zvaný Nebeský Úder.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 

Fénixí Střela
Fénixí Střela je osobní zbraní Růžového Strážce, kterým může vytvořit specializovaný útok. Je povoláván Silo Kartou "Skick Shot". S Dračím Mečem může také vytvořit útok zvaný Nebeský Úder.

Poprvé viděna v "Mega Mission"
 


 

Hadí Sekera
Hadí Sekera je osobní zbraní Černého Strážce s drtivou silou hada, kterou může vytvořit specializovaný útok s názvem Hadí Jed. Je povolávána Silo Kartou "Landick Ax". Je velmi těžká a ostatní Strážci musí použít obě ruce, aby ji vůbec dokázali zdvihnout. S Tygřím Drápem může vytvořit útok zvaný Zemní Úder. Může se spojit s Tygřím Drápem a Žraločí Kuší k vytvoření slabší verze Mega Silo Blasteru.

Poprvé viděna v "Mega Mission"
 


 

Tygří Dráp
Tygří Dráp je osobní zbraní Žlutého Strážce, kterou může vytvořit specializovaný útok. Je povoláván Silo Kartou "Landick Claw". S Hadí Sekerou může vytvořit útok zvaný Zemní Úder. Může se spojit s Hadí Sekerou a Žraločí Kuší k vytvoření slabší verze Mega Silo Blasteru.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 


 

Žraločí Kuše
Žraločí Kuše je osobní zbraní Modrého, kterou může vytvořit specializovaný útok s názvem Žraločí Kousnutí. Je povoláván Silo Kartou "Seaick Bowgun". Může se spojit s Hadí Sekerou a Tygřím Drápem k vytvoření slabší verze Mega Silo Blasteru.

Poprvé viděna v "Mega Mission"
 

Mega Silo Blaster
Mega Silo Blaster je kombinací všech pěti zbraní Mega Strážců. Strážci s ním mohou spustit konečný útok vložením Silo Karet s označením "Gosei Dynamic" na své zbraně.

Poprvé viděn v "Mega Mission"
 

Ultra Meč
Ultra Meč umožňuje Mega Strážcům aktivovat Ultra Mód. Ultra Mód je stádium transformace, kde Strážci používají svou Ultra Sílu. Je to nejsilnější pomocník v bitvě proti Válečné Hvězdě a většinu nepřátel lze přemoct s lehkostí. Kopule na vrcholu Meče drží jeji Ultra Zordy, které jsou konvertované podoby původní zbraně, která držela jejich moc, Divoký Meč. Stisknutím tlačítka na rukojeti mohou Strážci spustit Dynamický Úder Ultra Síly. Když je použit individuálně Červeným a Růžovým Strážcem, jejich útok je nazván Ultra Nebeský Dynamický. S Robo Rytířem mohou Strážci vykonat Ultra Rytířský Dynamický útok.

Poprvé viděn v "Ultra Power"
 

Gosei Ultra Meč
Gosei Ultra Meč je kombinací Ultra Meče a Gosei Morféru. S ním mohou Strážci spustit Ultra Gosei Dynamický konečný útok umístěním Ultra Gosei Dynamic Karet do Gosei Morférů.

Poprvé viděn v "Gosei Ultimate"
 


 

Legendární Zbraně
Když je spuštěn Legendární Mód, Super Mega Zbraně jsou schopné transformovat se do zbraní jakéhokoliv Strážce.
 

Eskadrová Dýka a Eskadrový Meč
Když jsou Strážci v Legendárním Módu Eskadrových Strážců, jejich Super Mega Zbraně se promění v Eskadrovou Dýku a Eskadrový Meč, základní zbraně každého Eskadrového Strážce.

Poprvé viděny v "Earth Fights Back"
 


 

Eskadrový Čakram
Eskadrový Čakram je zbraň Eskadrových Strážců, kterou mohou vystřelit na nepřítele z dlaně své ruky v útoku nazvaném Legendární Úder.

Poprvé viděn v "The Grass Is Always Greener... or Bluer"
 


 

Bleskový Magnum
Bleskový Magnum je základní zbraní když Strážci používají Legendární Mód Bleskových Strážců.

Poprvé viděn v "Samurai Surprise"
 


 

Bleskové Obušky / Bleskové Meče
Bleskové Obušky jsou osobní zbraně Modrého Bleskového Strážce, které se mohou transformovat v pár mečů nazvaných Bleskové Meče.

Poprvé viděny v "The Wrath"
 


 

Prizma Střela
Prizma Střela je základní laserovou zbraní Strážců v Legendárním Módu Prizmových Strážců. Může být rozdělen na meč a štít. Její konečný útok se jmenuje Prizma Pulz.

Poprvé viděna v "Samurai Surprise"
 


 

Prizma Boty
Prizma Boty jsou zbraně Růžového Prizma Strážce. Tyto růžové krystalové boty pokryjí nohy Růžového Strážce a zvýší její kopací sílu. Když jsou aktivovány může také levitovat a umožní jí tryskové kopy.

Poprvé viděny v "Samurai Surprise"
 


 

Prizma Rukavice
Prizma Rukavice jsou zbraně Zeleného Prizma Strážce. Tyto zelené krystalové rukavice pokryjí ruce Zeleného Strážce a zvýší sílu jeho úderů. Jejich konečný útok se jmenuje Prizma Úder.

Poprvé viděny v "Power of Six"
 


 

Útočný Blaster
Útočný Blaster je základní laserovou zbraní Strážců v Legendárním Módu Útočných Strážců. Může být rozdělen na meč a štít.

Poprvé viděn v "The Grass Is Always Greener... or Bluer"
 


 

Sonární Blaster
Sonární Blaster je základní laserovou zbraní Strážců v Legendárním Módu Supersonických Strážců.

Poprvé viděn v "The Wrath"
 


 

Supersonická Flétna
Supersonická Flétna je zbraní Žlutého Supersonického Strážce. Vystřeluje žlutou stuhu ke spoutání nepřátel.

Poprvé viděna v "The Wrath"