Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Orion

Zordy
Nebeská Loď
Legendární Zordy
K-Rex
Gosei Mechazordy
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Strážcovské Klíče
Síly

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Hlavoun
Hlavoun je úhořovité monstrum pracující pro Armádu. Je loajální své misi, ale brutální a zabil by, nebo zničil kohokoliv, kdo mu zkříží cestu. Hlavoun byl první velitel poslaný na Zemi Princem Vekarem. Byl rychle a jednodušše poražen nově nalezenou silou Super Mega Strážců za použití Super Mega Finálního Úderu jejich Mečů.

"Super Megaforce"
 


 

Chapadlus
Chapadlus je chobotnicové monstrum poslané Prince Vekarem, aby bojovalo se Super Mega Strážci. Byl poslán hned po zničení Hlavouna. Jako svou hlavní zbraň používá velký chapadlovitý blaster. Byl prvním z polních velitelů, který byl zvětšen Leviřiným Maximizérem a zničen novými Zordy Super Mega Strážců, poté, co byl poražen spolu se třemi Hrdlořezy.

"Super Megaforce"
 


 
Cybax
Cybax je korálové monstrum s mozkem cyborga, které Princ Vekar poslal na Zemi. Měl na starosti vypuštění Leviřiných raket se schopností zničit celá města po celém světě a měl dohlížet na zničení velkých měst. Nosí rotační blastery, které střílí lasery. Červený Strážce odhalil jeho plány a Cybax byl zničen Legendárním S.P.D. Megazordem.

"Earth Fights Back"

 


 


 
Skatana
Skatana je šermíř poslaný na Zemi, aby sesekal Super Mega Strážce a zničil budovy. Má typickou osobnost válečníka a jeho čest preferuje boj jednoho na jednoho. Ironicky často podvádí, když má prohrát souboj. Považuje ženy za podřadné, není namyšlený, ale někdy podceňuje své protivníky. Levira upgradovala jeho útok Nekonečné Čepele. Jeho neschopnost přizpůsobit se svému protivníkovi ho stála vítězství i život. Byl poražen Modrým Strážcem s Legendárními Strážcovskými Klíčemi Modrých Strážců a poté zničen Legendárním Mystickým Megazordem.

"Blue Saber Saga"
 


 


 
Generál Peluso
Generál Peluso je členem Armády s enormní rychlostí a kybernetickým klepetem. Narozdíl od ostatních velitelů má hodnost generála. Byl poslán Damarasem, aby získal Červený Lví Zord než ho najdou Super Mega Strážci. Ale když byli on, X-Borgové a Strážci sraženi z ostrova, Princ Vekar změnil jeho úkol na dobytí města. Poté byl poražen Strážci a zvětšen spolu se třemi Hrdlořezy. Peluso vystřelil své klepeto, aby zablokoval kolo na zádech Legendárního Megazordu, ale blok se povolil použitím Legendárních Strážcovských Klíčů Síly Divočiny. Peluso a Hrdlořezové byli poté zničeni Legendárním Divokým Megazordem a monstrum bylo doraženo Mega Řevem.

"A Lion's Alliance"
 


 


 

Matajádro
Matajádro je krabí elitní stráž Armády, který dlouho sloužil Císaři Mavrovi než byl poslán, aby pomohl jeho nekompetentnímu synovi Princi Vekarovi v zotročení Super Mega Strážců. Dorazil na mateřskou loď Armády a zničil dva X-Borgy než se představil a jeho pomoc byla rychle přijata. Je silný a tvrdohlavý a udělá vše, aby zničil Strážce a zabral Zemi. Doprovází Vekara, Arguse a X-Borgy na Zemi. I když má navrch, stáhne se, když je Princ Vekar zraněn v boji. Později se vrátí na Zemi. Je přemožen Super Mega Strážci a jejich novými Samuraj silami a poražen Finálním Úderem Super Mega Mečů. Matajádro je zvětšen a přemůže Legendární Divoký Megazord a zastaví i jeho Mega Řev, ale nakonec je zničen novým Legendárním Samuraj Megazordem.

"Samurai Surprise"


 


 

Pacha Chamak
Pacha Chamak je bojovník Armády se silou použít magnetická pole k ukradení zbraní. Má velkou sebedůvěru a ovládá kosmické kung-fu. Má v sobě smysl pro čest, ale neukazuje smilování. Byl poslán, aby porazil Strážce a při tom ukradl jejich zbraně při tvrzení, že by s ním Strážci měli bojovat jen ručně. Poté se vrátil na mateřskou loď Armády, aby oslavil své vítězství. Zatímco Jake a Emma trénovali s Caseym, Troy, Noah a Gia s ním znovu bojovali, ale tentokrát s Klíči Síly Divočiny a Zuřivosti Džungle. Jake a Emma se vrátili, aby jim pomohli svými nově vyvinutými zvířecími duchy a tak ho porazili. Armáda mu dala druhou šanci a nechala ho vyrůst. V boji se aktivovali Klíče Zuřivosti Džungle a Strážci použili zvířecí duchy a sílu Legendárního Megazordu, aby ho zničili nadobro.

"Spirit of the Tiger"


 
Gorgax
Gorgax je krevetové monstrum poslané Armádou na Zemi, aby se vypořádalo se Strážci. Je elektrokinetický a má límec, který generuje silové pole. Jake nechtěně poškodil jeho límec a silové pole opadlo a Gorgax se musel stáhnout. Damaras mu vyhrořoval zničením, ale Vekar se rozhodl dát mu tajný upgrade. Gorgax se vrátil na Zemi a Strážci znovu šli po jeho límci, ale Orion si všiml, že je to také bomba a nechal ho vybouchnout vysoko nad zemí. Gorgax byl šokován, co mu Vekar udělal, ale Stříbrný Strážce byl neoblomný a zničil ho.

"Silver Lining, část 1"


 
Osozisk
Osozisk je krabí a nosorožčí monstrum. Je úžasný v boji zblízka a jeho energie posiluje jeho robotické válečníky. Je také chodícím štítem a může střílet sféry temné energie. Byl poslán Damarasem, aby chytil Strážce a jejich nového spojence. Nebyl ale protivníkem pro Stříbrného Strážce a Super Mega Strážce posílené Samuraj Strážcovskými Klíčemi, což vedlo k jeho první porážce. Levira ho zvětšila, ale byl poražen nově vypuštěným K-Rex Megazordem.

"Silver Lining, část 2"

Kostox
Kostox je kostlivcové monstrum s kostrou piraně místo levé ruky. Byl poslán Princem Vekarem, aby ukradl energii pozemšťanů, kterou mohl vypustit v podobě zářících kostlivců. Byl poražen Stříbrným Strážcem a jeho nově odemčeným Zlatým Módem. Poté byl zvětšen a znovu poražen Stříbrným Strážcem.

"Power of Six"