Strážci
Troy
Noah
Jake
Gia
Emma
Orion

Zordy
Nebeská Loď
Legendární Zordy
K-Rex
Gosei Mechazordy
Gosei Velitelská Loď

Arzenál
Zbraně/Výbava
Strážcovské Klíče
Síly

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Jake Holling
Označení Strážce: Zelený Super Mega Strážce, Černý Mega Strážce, Černý Ultra Mega Strážce
Zbraně: Super Mega Blaster, Super Mega Meč, Mega Blaster, Hadí Sekera, Ultra Meč
Příslušenství: Legendární Morfér, Strážcovské Klíče, Gosei Morfér, Silo Karty
Zordy: Super Mega Závodní Zord, Gosei Hadí Mechazord, Hadí Ultra Zord
 
Jake je společenský, optimistický, milující zábavu, pyšný a nebojácný ať už jde o bitevní pole, nebo sociální situace. Nepleťte si Jaka s obyčejným třídním klaunem. Má obrovský talent stmelit lidi smíchem a vždy kouká po světlé stránce věci. Ja také skvělým fotbalovým hráčem. Jedinou jeho slabinou je jeho zamilovanost do Gii, ale je odhodlaný ji jednoho dne získat.

Poté, co se Jake s Giou vrátili do Velína, obdržel od Goseie Super Mega Morfér, který mu umožňuje morfovat do Super Mega Módu, který z něj namísto Černého Strážce dělá Zeleného Strážce a také do Legendárního Módu, který mu umožňuje morfovat ve Strážce z minulosti, přítomnosti, budoucnosti, jiných dimenzí a planet, aby mohl bojovat proti členu mimozemské královské rodiny, princovi Vekarovi a armádě pod jeho velením. S těmito silami přichází i zbrusu nové zbraně a Zordy, které má jako Zelený Strážce k dispozici.

Jake se nechtíc stal terčem lásky Levíry, když na ni působil lektvar lásky. On a Emma se také skamarádili s Caseym, Červeným Strážcem, který jim pomohl objevit jejich vnitřní zvířecí duchy a naučil je speciální techniky k poražení monstra. Proměnil si těla s Noahem a Noah použil jeho tělo k vytvořeí Super Mega Kanónu. Jake zachránil Troye před Damarasem, když byl veřejně spoután. Jake a Gia se po všech bojích nakonec stali oficiálně párem.