Strážci
Casey
Theo
Lily
R.J.
Dominic
Phant
Swoop
Finn
Jarrod
Camille

Zordy
Zvířecí Duchové
Pýcha Džungle
Pýcha Vlka
Mistr Džungle
Nosorožčí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Rinshi Šelmy

Celé jméno: Mistr Swoop
Označení Strážce: Netopýří Strážce
Zbraně: Bojové Drápy, Vějíř Džungle
Příslušenství:
Zordy: Zvířecí Duch Netopýra
 
Mistr Swoop je Mistr Pai Zhuq se Zvířecím Duchem Netopýra. Je bývalý mentor R.J., kterého naučil bojovat bez pomoci zraku. I když je slepý, Swoop vidí věci víc do hloubky, než se může zdát a učí Thea, jak se soustředit a trénuje ho, jak použít Vějíř Džungle a soustředit jeho Zvířecícho Ducha Netopýra. Později byl první, kdo byl zajat Fantomovými Šelmami spolu s ostatními Mistry a jeho Zvířecí Duch byl transformován v Netopýřího Strážce. Byl osvobozen R.J.em a Netopýří Duchovní Strážce nyní bojuje s ostatními Strážci.

Jeho Netopýří bojový styl je evidentnější, než když ho používá Modrý Strážce. Kromě používání Vějíře Džungle, je evidentní, že Netopýří Strážce používá klouzavé a letové techniky k uhnutí, nebo nalétnutí na svého protivníka. Jeho konečný útok je identický s útokem Pýcha Džungle Megazordu s Netopýří Silou, ve které za letu Vějířem Džungle sekne ve tvaru písmene X.

Při konečné Válce Šelem na sebe vzal silnější antropomorfní formu Netopýra a byl přítomen, když Strážci zničili Dai Shi.