Strážci
Casey
Theo
Lily
R.J.
Dominic
Phant
Swoop
Finn
Jarrod
Camille

Zordy
Zvířecí Duchové
Pýcha Džungle
Pýcha Vlka
Mistr Džungle
Nosorožčí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Rinshi Šelmy

Celé jméno: Mistr Robert "R.J." James
Označení Strážce: Vlčí Strážce
Zbraně: Vlčí Morfér
Příslušenství: Vlčí Morfér
Zordy: Zvířecí Duch Vlka, Zvířecí Duch Tygra, Zvířecí Duch Jaguára
 
R.J. je velmi zralý chlapík, který si užívá meditaci a klid. byli Strážci posláni Mistrem Maem, aby našli svého nového Mistra v restauraci Jungle Karma Pizza, Theo si spletl patrona a nevěděl, že je R.J. jejich učitel. R.J. je majitel restaurace a tak i šéf Strážců. Učí je nekonvečními způsoby, které je občas štvou, ale nakonec vždy fungují. Má mnoho kontaktů a tak byl schopen získat Morféry pro své studenty. Staví také nové zbraně pro Strážce a je velmi talentovaný a zkušený v umění Pai Zhuq, ale tvrdí, že on není ten, kdo má bojovat. Jeho otec, Mistr Finn, chtěl, aby ho následoval na cestě žraloka, která se u nich v rodině dědí od nepaměti, ale když R.J. šel k jinému Mistrovi, nemluvili spolu šest let. Když byl jeho odloučený otec napospas Dai Shi, R.J. ho zachránil vypuštěním Ducha Vlka, kterého všem odhalil.

Sám se vzdal Dai Shi, který ho vzal za rukojmí, zatímco Strážci jdou zpět na začátek. R.J. byl přinucen bojovat s Dai Shi ve velkém zápase v kleci, kde se Dai Shi pokusil ukrást R.J.ova Vlčího Ducha. Jeho Vlčí Duch byl na Dai Shi příliš silný, takže ho nezískal, ale poškodil ho. Když se R.J. vrátil, nebyl schopen ovládat svou vlčí polovinu a stal se vlkodlakem. Ale neřekl to ostatním a tvrdil, že má natažený sval. Červený a Modrý Strážce dokonce bojovali s vlkodlakem, aniž by věděli, že je to on. Překonal tento problém a stal se Vlčím Strážcem, aby zachránil Strážce a porazil Grizzakova pomocníka. Jeho vlkodlačí forma byla znovu spuštěna, když Grizzaka vypustil Dai Shiho duchy a R.J. se obrátil proti Strážcům, zatímco byli v Megazordu. Zachránil Flita z trosek a ten ho považoval za přítele a chtěl se mu odvděčit. Umožnil R.J.ovi bojovat se svým vlkodlakem a spojit se s ním. Jako Vlčí Strážce R.J. používá své pěsti, lokte, kolena a nohy k boji s Rinshi v podobě Muay Thai. Může aktivovat svůj Vlčí Morfér pro extra vlčí sílu jeho útoků.

Než byl jeho otec, Mistr Finn, zajat Generály Fantomových Šelem, vytvořil stroj, který byl poškozen jedním z Válečníků Fantomových Šelem. R.J. ho opravil a použil k záchraně svého otce uvězněného v Krystalovém Oku. Když měli Strážci ceremoniál, aby se stali Mistry, R.J. řekl Caseymu že ho naučil vše, co mohl, i když měl Casey problém, když nezískal své pruhy. Byl pyšný na svého studenta, když naonec získal své pruhy a po poražení Dai Shi R.J. pokračoval ve svém životě restauratéra v Jungle Karma Pizza.