Strážci
Casey
Theo
Lily
R.J.
Dominic
Phant
Swoop
Finn
Jarrod
Camille

Zordy
Zvířecí Duchové
Pýcha Džungle
Pýcha Vlka
Mistr Džungle
Nosorožčí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Rinshi Šelmy 

Kudlator
Rinshi, kterému byl Dai Shi udělen duch Kudlanky, Kudlator byl prvním protivníkem Strážců. Svýma rukama byl schopen proseknout jakýkoliv materiál. R.J. byl schopen zahnat ho, než zničil Strážce. Kudlator později napadl město, aby nasbíral strach a zaměřil se na Fran, což umožnilo Caseymu proměnit se v Červeného Strážce a porazit ho. Vyrostl, ale byl zahnán duchem Mistra Maa. Kudlatorovi se povedlo přesvědčit Camille, aby ho ušetřila, když ji řekl, že plánuje strhnout hráz k zaplavení města. Nakonec byl zničen Megazordem Pýchy Džungle.

"Welcome to the Jungle"
 


 

Býkolord
Camille ukradla šamanův vak, který obsahoval ducha Býka a dala ho Rinshi. Stal se Býkolordem a hnal se s nezměrnou silou Býka k uštědření destruktivních úderů svým protivníkům svými rohy, které byly schopné prorazit i zeď. Po přemožení Caseyho byl nucen ustoupit, protože nebyl zvyklý na sílu ducha Býka. Po tréninku k získání své plné síly se Býkolord vrátil ke svému útoku jen, aby byl poražen Caseyho nově získanými schopnostmi. Poté, co nechtěně pomohl Megazordu Pýchy Džungle dostat ho do správné pozice, byl zničen.

"Sigh of the Tiger" a "Don't Blow that Dough"
 


 
Chvástonožka
První z Pěti Prstů Jedu, je bílou šerpu nosící Rinshi s duchem Stonožky, s velmi rychlými údery. Maska na jeho hlavě schovává jeho skutečnou tvář obalenou ocasem stonožky. Chtěl vyzvat Caseyho, ale setkal se s Lily, která s ním bojovala. Když byl poražen, sundal si masku a použil strach Strážců, aby se zvětšil a ukázal svou skutečnou sílu. Brzy na to byl zničen Divokou Rotací Megazordu Pýchy Džungle. Naja ho později oživil, aby mu pomohl svrhnout Dai Shi, jen aby jím byl lehce zničen. Když Dai Shi otevřel portál do Duchovního Světa, přivedl ho zpátky, ale byl poražen Strážci a jejich Mistry.

"A Taste of Poison", "Pizza Slice of Life" a "Now the Final Fury"


 
Gakko
Zelenou šerpu nosící Rinshi s duchem Ještěra, mazaný mistr šurikenů a překvapivých útoků schopný přilnout k jakémukoliv povrchu. Gakko může ztratit ruku, aby unikl sevření a naroste mu nová, zatímco útoky ztracené ruky slouží jako rozptýlení. Jelikož je pořád nad zemí, mluví o zdech jako o svém světě a pohrdá ostatními. Zlomil Theovu sebedůvěru. Gakko později přemohl Caseyho a Lily, dokud se znovu neobjevil Theo se znovu nabitou sebedůvěrou. Theo porazil Gakka v jeho světě, než se Rinshi Šelma zvětšila a byla zničena Megazordem Pýchy Džungle. Naja ho později oživil, aby mu pomohl svrhnout Dai Shi, ale utekl poté, co byl zničen Chvástonožka a začal útočit na město, aby si získal sílu. Utkal se se Strážci a byl zničen jejich Drápovým Kanónem. Když Dai Shi otevřel portál do Duchovního Světa, přivedl ho zpátky, ale byl poražen Strážci a jejich Mistry.

"A Taste of Poison", "Can't Win Them All", "Pizza Slice of Life" a "Now the Final Fury"
 


 
Žihadela
Červenou šerpu nosící Rinshi a jediná ženská členka Pěti Prstů Jedu. Ovládá ducha Škorpióna a kombinace jejího tance a kopů ji vysloužila přezdívku Královna Toxického Tance. Lehce otrávila Caseyho, když ho Jarrod porazil. Dávka nebyla dost silná, aby ho zabila, ale dočasně trpěl obrovskými bolestmi. Když je poslána zaútočit na město, rozdrtí Strážce. Strážci později použijí podobnou techniku. Poté zakročí Patolízal, aby přesvědčil Žihadelu, že musí spojit síly. Když je Patolízal zničen, Žihadela ho chce pomstít a vyroste. Vypustí na Megazord armádu škorpiónů, ale jeho Divoká Rotace je setřese a zničí Žihadelu. Když Dai Shi otevřel portál do Duchovního Světa, přivedl ji zpátky, ale byla poražena Strážci a jejich Mistry.

"A Taste of Poison", "Dance the Night Away" a "Now the Final Fury"


 

Patolízal
Žlutou šerpu nosící Rinshi s duchem Ropuchy. Je schopen odolat většině bolesti a je útok vytváří slizové silové pole k odrážení útoků nepřátel. Tajně miluje Žihadelu a udělal by pro ni cokoliv. Ačkoliv přežil útok Megazordu, utekl zahanben. Po radě od Camille přesvědčil Žihadelu, aby spojili síly a vytvořili smrtelnou kombinaci. Patolízal byl zničen, když byla jeho bariéra prolomena novým Drápovým Kanónem. Když Dai Shi otevřel portál do Duchovního Světa, přivedl ho zpátky, ale byl poražen Strážci a jejich Mistry.

"A Taste of Poison", "Dance the Night Away" a "Now the Final Fury"


 

Naja
Modrou šerpu nosící Rinshi s duchem Kobry a vůdce Pěti Prstů Jedu. Má velmi přesné zásahy slabých míst svého protivníka, které mu získali reputaci Mistra Instantních Vítězství. Najova největší síla je v šesti Drápech Života, které mu umožňují obelstít smrt, nebo oživit ty, co zemřeli. Došla mu trpělivost s Dai Shi, chtěl převrat a odhalil své záměry Camille. Naja použil jeden Dráp Života, aby přežil její útok, než ji porazil. Poté Naja oživil Chvástonožku a Gakka, aby mu pomohli porazit Dai Shi, zatímco meditoval. Camille usekla tři jeho Drápy Života a zničila ho. Když Dai Shi otevřel portál do Duchovního Světa, přivedl ho zpátky, ale byl poražen Strážci a jejich Mistry.

"A Taste of Poison", "Dance the Night Away", "Pizza Slice of Life" a "Now the Final Fury"


 
Luskoun
Luskoun je Rinshi s duchem Luskouna. Může se stočit do obrněné koule, která se valí na své protivníky. Jeho brnění je silné i na Divokou Rotaci Megazordu Pýchy Džungle. Jeho plán byl napojit se svým dlouhým jazykem na tektonické desky Země, ale byl zastaven Lily. Lily ovládla Kladivo Džungle a Mistr Phant ji předal svého ducha Slona. To umožnilo Strážcům utvořit Pýcha Džungle Megazord se Sloní Silou a zničit Luskouna.

"Way of the Master" a "Don't Blow That Dough"


 
Slizagon
Slizagon je starý přítel Camille a Rinshi s duchem Úhoře, kterého Camille zavolala na pomoc. Byl pokrytý slizem, který šířil po celém městě. Strážci ho nemohli porazit, jak byl slizký. Byl poražen Drápovým Kanónem, vyrostl a byl zničen Pýchou Džungle Megazordem se Sloní Silou.

"Good Karma, Bad Karma" a "Don't Blow That Dough"

Bai Lai
Bai Lai je jeden z osobních vojáků Carnisoara s duchem Vrány. On a Carden vytvořili vír, který by zničil celé město. Vyrostli a porazili Pýchu Džungle Megazord, protože mohli létat. Bai Lai se zaměřil na Lily a bojoval nefér. Po učení od Mistra Swoopa je Theo porazil Vějířem Džungle. Znovu vyrostli a Strážci zničili Bai Lai použitím Pýchy Džungle s Netopýří Silou.

"The Blind Leading the Blind"