Strážci
Casey
Theo
Lily
R.J.
Dominic
Phant
Swoop
Finn
Jarrod
Camille

Zordy
Zvířecí Duchové
Pýcha Džungle
Pýcha Vlka
Mistr Džungle
Nosorožčí Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Rinshi Šelmy

Celé jméno: Lily Chilman
Označení Strážce: Žlutý Gepardí Strážce, Žlutý Mistrovský Strážce
Zbraně: Bojové Drápy, Bo Džungle, Kladivo Džungle, Drápový Zesilovač
Příslušenství: Solární Morfér
Zordy: Zvířecí Duch Geparda, Zvířecí Duch Slona, Zvířecí Duch Tučňáka
 
Lily je v klidu riskuje a někdy umí být extrémně tvrdohlavá, aby bylo po jejím. S rychlostí geparda a hbitými reflexy nikdy nechce zůstat stát na místě a nemá ráda meditaci. Než nastoupila na Akademii Pai Zhuq, byla Lily kapitánkou roztleskávaček na své střední škole. Přivezla domů zlato zapojením street dance do svých školních vystoupení. Po finálovém testu byla Lily vybrána Mistrem Maem, aby se stala strážkyní Dai Shi, ale s vypuštěným Dai Shi a Mistrem Maem mrtvým, šla se svým týmem do Ocean Bluff a stala se Žlutou Strážkyní. Ráda radí lidem, nebo jim pomáhá, když může. Lily smýšlí o Caseym jako o malém bratrovi a udělá cokoliv, aby ho ochránila, obzvláště, když měla sen, že ho Pět Prstů zničilo a šla po jednom z nich sama. Když Theo začal žárlit, že se kamrádí s Caseym, Lily řekla, že budou vždy přátelé. Lily se oproti klukům nikdy nedrží zpátky. Je také velmi dobrou tanečnicí a v jednom boji ji její taneční techniky pomohly vyhrát. I když umí být velmi tvrdohlavá, někdy to může být její výhoda, jako když ji Mistr Phant odmítl naučit, jak zacházet s Kladivem Džungle. Ona zase odmítla odejít od jeho domu, dokud ji to nenaučí. Naučil ji to právě včas, aby zachránila své přátele a svět před hrozbou Luskouna. Kromě Kladiva Džungle je jí dán Zvířecí Duch a Zord Slona.

Když Dai Shi porazil Strážce a unesl R.J.e, Strážci zůstali bez Mistra. R.J. jim řekl, že vědí, co dělat, což znamenalo začít od začátku, což je zavedlo zpět do Akademie Pai Zhuq, kde byl držen Dai Shi. Strážci si všimli Zvířecích Duchů Mistrů na zdi a zajímalo je, kde jsou Gorilí, Tučňáčí a Antilopí Mistři. Byli znovu přivítání jeji padlým učitelem Mistrem Maem. Poslal je do Duchovního Světa, aby byli trénováni třemi padlými Mistry. Postavili je testům, Lily byla první, která byla poslána do jiné dimenze k otestování, kde musela čelit svému strachu z pavouků. Mistryně Guin ji dala Drápový Zesilovač, Mistrovský Mód Džungle a Zvířecího Ducha a Zord Tučňáka.

Když přišel její test, aby si zasloužila své Mistrovské Pruhy, šla proti Mistru Phantovi a uspěla. Její důvěra, že Camille je pod tím vším dobrá osoba, pomohla Camille přidat se do boje po jejich boku. Theo se obával odhalit své pravé city k Lily, když mu řekla, že jsou jen přátelé, ale Fran mu řekla, že ji nikdy nepožádal o rance. Když byl Dai Shi poražen, konečně ji požádal a ona pozvání přijala.