Strážci
Devon
Ravi
Zoey
Nate
Steel

Chaku

Zordy
Šelmo-X Megazord
Útočný Megazord
Šelmo-X Královský Zord
Ještěrošelma

Arzenál
Zbraně/Výbava
Morf-X Klíče
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Blaze
Roxy
Robotroni
Gigadroni 

Šelmo-X Morfér
Šelmo-X Morfér je Morfér používaný základním triem Strážců Vesmíru, který jim dává schopnost proměny. Používá Morf-X Klíče k napojení na energii přímo z Morfovací Sítě a umožňuje tak transformaci. Morfér je také schopný Kabelového Úderu ke spoutání nepřátel.

Poprvé viděn v "Beasts Unleashed"
 


 
Evoxův Šelmo-X Morfér
Evoxova variace na Šelmo-X Morfér je používána Avatary k transformaci. Stejně jako Šelmo-X Morfér používá Morf-X Klíč, který se napojuje na energii přímo z Morfovací Sítě. Umožňuje uživatelům se také teleportovat z Kyber Dimenze. Morfér je také schopný Kabelového Úderu k spoutání nepřátel a vysávání Morf-X.

Poprvé viděn v "Beasts Unleashed"
 


 
Komunikátor
Komunikátor je zařízení používané Strážci a zaměstnanci Síťové Bojové Jednotky jako komunikační zařízení, které je zároveň Strážcům schopné teleportovat vybavení a Morféry.

Poprvé viděn v "Beasts Unleashed"
 


 
Transportér
Transportér je přítomen na ramenních pásech obleků. Může transportovat zbraně ze základy ke Strážcům. Komunikátory Strážců jsou schopné stejně povolat Morféry a zbraně.

Poprvé viděn v "Beasts Unleashed"
 


 

Šelmo-X Blaster
Šelmo-X Blaster slouží jako primární palebná zbraň základních tří Strážců. Má také nainstalovaný nanoprojektor, který umožňuje uživateli vytvářet různé hologramy. Jeho konečný útok se jmenuje Šelmo Paprsek, který vystřelí devastující žlutou střelu ke zničení Robotrona. Může se spojit s Šelmo-X Mečem k vytvoření Šelmo-X Kanónu.

Poprvé viděn v "Beasts Unleashed"
 


 
Šelmo-X Meč
Šelmo-X Meč je zbraň základních tří Strážců pro boj zblízka. Konečný útok se jmenuje Šelmo Sek, kde se čepel Meče nabije Morf-X a rozsekne Robotrona. Může se spojit s Šelmo-X Blasterem k vytvoření Šelmo-X Kanónu.

Poprvé viděn v "Beasts Unleashed"
 


 

Šelmo-X Kanón
Spojená podoba Šelmo-X Blasteru a Šelmo-X Meče, která střílí mocný útok nazvaný Paprsek Šelmo-X Kanónu a používaný ke zničení Robotronů. Je to nejběžnější metoda k ničení Robotronů.

Poprvé viděn v "End of the Road"
 


 
Gepardí Šelmo Blaster
Gepardí Šelmo Blaster je zbraň Červeného Strážce k použití v jeho Závodním Zordu, Šelmo-X Megazordu a Ultrazordu, která vykonává konečný útok proti Gigadronům. Kdykoliv je použit helma Červeného Strážce se změní v zaměřovací zařízení.

Poprvé viděn v "Evox's Revenge"
 


 

Útočný Morfér
Útočný Morfér slouží jako telefon, transformační zařízení a zbraň Zlatého a Stříbrného Strážce. Používá Morf-X Klíče k napojení na energii přímo z Morfovací Sítě a umožňuje tak transformaci. Stejně jako Šelmo-X Blaster může střílet konečný útok nazvaný Útočný Šelmo Paprsek. Morfér je také schopný Kabelového Úderu ke spoutání nepřátel.

Poprvé viděn v "The Cybergate Opens"
 


 

Transportér Zlatého a Stříbrného Strážce
Zlatý a Stříbrný Strážce používají stříbrnou verzi Transportéru k povolání zbraní do boje.

Poprvé viděn v "The Cybergate Opens"
 


 

Útočný Meč
Útočné Meče jsou zbraněmi Zlatého a Stříbrného Strážce. Jejich konečný útok je Útočný Šelmo Sek, kde Stříbrný Strážce vysekne symbol chrousta ve formě modré energie a Zlatý Strážce vysekne symbol kudlanky ve formě zlaté energie. Energie poté narazí do Robotrona a zničí ho.

Poprvé viděn v "The Cybergate Opens"
 


 

Zuřivý Článek
Zuřivé Články jsou mocné kameny, které dají svému uživateli nezměrnou sílu. Nicméně časem Zuřivé Články navyšují agresi a změnit dlouhodobé uživatle ve zlé. Tři Zuřivé Články jsou dost ke změně Strážce Vesmíru ve zlého navždy. Byly použity k pohánění Červeného Zuřivého Módu Červeného Strážce.

Poprvé viděn v "Sound and Fury"
 


 

Červený Zuřivý Mód
Červený Zuřivý Mód je dočasný bojový mód Červeného Strážce, který byl poháněn Zuřivými Články. V této mocné formě ale energie Zuřivého Článku nevydržela dlouho a měla vedlejší efekty. Konečný útok tohoto módu je Gepardí Sek, kde Červený Strážce nabije své drápy červenou energií a sekne Robotrona takovou silou, že ho ihned zničí.

Poprvé viděn v "Sound and Fury"
 


 

Gepardí Drápy
Gepardí Drápy jsou hlavními zbraněmi Červeného Strážce v Červeném Zuřivém Módu. Po zániku Červeného Zuřivého Módu zůstaly Gepardí Drápy speciálními zbraněmi Červeného Strážce, protože mohly fungovat samostatně na Morf-X.

Poprvé viděny v "Real Steel"
 


 

Šelmo-X Ultra Blaster
Šelmo-X Ultra Blaster je silnější verzí Šelmo-X Blasteru, který ma navíc rapidní střelbu. Jeho konečný útok je Šelmo-X Ultra Paprsek, kde se jeho zásobník nabije energií a vystřelí devastující červený laser schopný zničit Robotrony jedniným zásahem. Může se spojit s Šelmo-X Královský Ultra Lukem k vytvoření Šelmo-X Ultra Kanónu.

Poprvé viděn v "Believe It or Not"
 


 

Kolové Blastery
Kolové Blastery byly dány Cruisovi, aby mohl pomoct Strážcům v boji s Robotrony. Střílí malé fialové lasery schopné zničit Troniky. Později byly vráceny Natovi.

Poprvé viděny v "Cruisin' for a Bruisin'"
 


 

Šelmo-X Vizor
Šelmo-X Vizor umožňuje třem Strážcům transformovat se do Šelmo-X Módu. V Šelmo-X Módu se Strážci spojí se svými Šelmoboty, získají nové brnění a zbrusu nové schopnosti. Strážci mohou také vykonávat své vlastní konečné útoky.

Poprvé viděn v "Cruisin' for a Bruisin'"
 


 

Šelmo-X Královský Aktivátor
Šelmo-X Královský Aktivátor je Morfér, který povolává a ovládá Šelmo-X Královský Zord a aktivuje Šelmo-X Královský Ultra Luk. Šelmo-X Královský Aktivátor byl navržen Megan a poté byl předán Strážcům.

Poprvé viděn v "Beast King Rampage"
 


 

Šelmo-X Královský Ultra Luk
Šelmo-X Královský Ultra Luk je zbraň navržená dle Šelmo-X Královského Zordu a slouží jako osobní zbraň Zlatého Strážce. Může střílet velké energetické modré šípy. Luk obsahuje lví, gorilí a králičí D.N.A. Jeho konečným útokem je Šelmo-X Královský Silo Šíp. Šelmo-X Královský Ultra Luk se může spojit se Šelmo-X Ultra Blasterem k vytvoření Šelmo-X Ultra Kanónu.

Poprvé viděn v "Beast King Rampge"
 


 

Šelmo-X Rotační Meč
Šelmo-X Rotační Meč je modelovaný dle Šelmo-X Královského Zordu a patří Žluté Strážkyni. Může být v rukojeti roztočen, ale také hozen v boji, kdy se vrací jako bumerang. Jeho konečný útok je Tornado Takedown, kdy Meč nepřítele sekne při hození a znovu při návratu ke svému uživateli.

Poprvé viděn v "Secret Struggle"
 


 

Vynucovací Meč
Osobní zbraň Kapitána Chaku. Konečným útokem je Vynucovací Úder, kdy se jeho Meč nabije modrou energií a ze vzduchu rozsekne své nepřítele.

Poprvé viděn v "Intruder Alert"
 

Zbraně Legendárních Strážců
Síťová Bojová Jednotka má trezor naplněný různými zbraněmi a Morféry Strážců, které Natovi umožňují nahlédnout do jejich technologie k vytvoření nových zbraní. Několik zbraní použili i samotní Strážci.
 


 

Ninja Super Ocelový Blaster
Ninja Super Ocelový Blaster je původně používán Ninja Ocelovými Strážci ke spouštění konečných útoků jejich Megazordů. Blaster byl také použit Červeným Strážcem, kdy sloužil jako kanón proti Evoxovi a bylo ukázano, že může být použit i mimo kokpit Megazordu.

Poprvé viděn v "Moment of Truth"
 


 

Delta Prosaditel
Delta Prosaditel je standartní zbraní S.P.D. Strážců ve S.W.A.T. Módu. Delta prosaditel byl také použit Modrým Strážcem proti Evoxovi.

Poprvé viděn v "S.W.A.T., část 2"
 


 

Termo Blaster
Termo Blaster byl používán světelnými Strážci, střílí intenzivní koncentrované paprsky tepla. Termo Blaster byl také použit Žlutou Strážkyní proti Evoxovi.

Poprvé viděn v "In the Freeze Zone"
 


 

Dino Meč
Dino Meč je primární zbraní Dino Nabitých Strážců. Byl také použit Zlatým Strážcem proti Evoxovi.

Poprvé viděn v "Past Present and Fusion"
 


 

Mračná Dýka
Mračná Dýka byla primární zbraní Operátorů Zlaté a Stříbrné Série , která může mrazit, vytvářet oheň, střílet lasery. Mračný Dýka byla použita Stříbrným Strážcem proti Evoxovi.

Poprvé viděna v "Ghosts"
 


 

Ultra Blaster Dino Síly
Ultra Blaster Dino Síly byl utvořen spojením všech osobních zbraní všech Dino Strážců.

Poprvé viděn v "Grid Connection"