Strážci
Devon
Ravi
Zoey
Nate
Steel

Chaku

Zordy
Šelmo-X Megazord
Útočný Megazord
Šelmo-X Královský Zord
Ještěrošelma

Arzenál
Zbraně/Výbava
Morf-X Klíče
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Blaze
Roxy
Robotroni
Gigadroni 

Velitelka Shawová
Velitelka Shawová je řídící silou Síťové Bojové Jednotky a matka Raviho, Modrého Strážce. Velitelka Shawová je velmi tvrdá, když se jedná o pravidla a chce si být jista, že se Ravi nebude rozptylovat triviálními věcmi. Později ale přijme Raviho lásku k umění, když zjistí, jak je pro něj malování důležité. Když Strážci porazili Evoxe jednou provždy, Velitelka Shawová byla povýšena na Generálku Síťové Bojové Jednotky a začala malovat se svým synem.

Poprvé viděna v "Beasts Unleashed"
 


 
Cruise
Cruise je gepardí Šelmobot vytvořený Natem, aby asistoval Devonovi, Červenému Strážci při tréninku, v boji a v kokpitu Závodního Zordu. Cruise je občas zapomětlivý a při představování Devonovi dokonce zapomněl i své vlastní jméno. Také se často dokáže ztratit, ale má skvělé střelecké schopnosti. Cruise se může stát zdrojem sil Šelmo-X Módu, když je digitalizován do Klíče Šelmo-X Módu.

Poprvé viděn v "Evox's Revenge"
 


 
Smash
Smash je gorilí Šelmobot vytvořený Natem, aby asistoval Ravimu, Modrému Strážci při tréninku, v boji a v kokpitu Kolového Zordu. Smash je laskavý obr a rád se objímá k nelibosti Raviho. to give hugs, to the dismay of Ravi. Smash se může stát zdrojem sil Šelmo-X Módu, když je digitalizován do Klíče Šelmo-X Módu.

Poprvé viděn v "Evox's Revenge"
 


 
Jax
Jax je králičí Šelmobot vytvořený Natem, aby asistoval Zoey, Žluté Strážkyni při tréninku, v boji a v kokpitu Helikoptérového Zordu. Jax má navzdory svému malému postavení velmi tvrdou osobnost. Jax se může stát zdrojem sil Šelmo-X Módu, když je digitalizován do Klíče Šelmo-X Módu.

Poprvé viděn v "Evox's Revenge"
 


 
Blaze
Blaze byl původní kandidát na Červeného Strážce, který upadne do kómatu, když Evoxův virus vytvoří jeho temného avatara, do kterého se přenese i jeho rivalita s Devonem, Červeným Strážcem. Když je jeho avatar zničen, Blaze se probudí a je osvobozen z Evoxova vlivu a může rátit ke svým povinnostem v Riptide Gymu. Poté, co Strážci porazí Evoxe jednou provždy stane se Steelovým kaskadérem.

Poprvé viděn v "Beasts Unleashed"
 


 
Roxy
Roxy byla původní kandidátkou na Žlutou Strážkyní, která upadne do kómatu, když Evoxův virus vytvoří jejího temného avatara. Roxy je také bývalou přítelkyní Raviho, Modrého Strážce, který se s ní rozejde kvůli pravidlům Síťové Bojové Jednotky, které neumožňují, aby jeden Strážce chodil s druhým. Když její avatar infiltruje Síťovou Bojovou Jednotku, její stázový modul je poškozen a Roxy umírá. Nicméně díky Ravimu, který dokáže včas zničit její avatarku, se probudí a odhalí Evoxovy plány Strážcům. Roxy a Ravi se později vrátí k sobě a Roxy dostane práci ve společnosti Collins Industries její tety Reginy.

Poprvé viděna v "Beasts Unleashed"
 


 
Betty Burke
Betty Burke je dcera Generála Burka a starší sestra Bena, která pracuje na různých úkolech v Síťové Bojové Jednotce. Poté, co Strážci porazí Evoxe jednou provždy, Ben a Betty pátrájí po Scrozzlovi a zajmou ho, když ho najdou v kanálech Corinthu.

Poprvé viděna v "Beasts Unleashed"
 


 
Ben Burke
Ben Burke je syn Generála Burka a mladší bratr Betty, který pracuje na různých úkolech v Síťové Bojové Jednotce. Poté, co Strážci porazí Evoxe jednou provždy, Ben a Betty pátrájí po Scrozzlovi a zajmou ho, když ho najdou v kanálech Corinthu.

Poprvé viděn v "Beasts Unleashed"
 


 
Generál Burke
Generál Burke je generál Síťové Bojové Jednotky a podporující otec Bena a Betty.

Poprvé viděn v "Taking Care of Business"
 


 
Megan
Meghan pracovala na údržbě Zordů a vydírala Zoey, aby ji doporučila jako Natovu asistentku. Poté se pokusila sabotovat Gepardí Drápy, aby získala Natovu práci, ale přijde se na ni, když Zoey přizná vydírání a Meghan vyhodí ze Síťové Bojové Jednotky. Později je najata Generálem Burkem a starostou Danielsem, aby vyvinula Šelmo-X Královský Zord.

Poprvé viděna v "Sound and Fury"
 


 
Plukovník Mason Truman
Plukovník Truman cestoval velitelství Síťové Bojové Jednotky, aby tam eskortoval Scrozzla poté, co ho Ben a Betty našli v kanálech Corinthu.

Poprvé viděn v "The Road to Corinth"
 


 
Doktorka K
Doctorka K je mentorka Strážcovských Operátorů z R.P.M. dimenze. Byla zavolána Devonem, aby mu pomohla osvobodit jeho otce z Evoxova vlivu. Později byla kontaktována, když se zjistilo, že Evox je Venjix a pomohla Natovi vyvinout antivirus, aby ho jednou provždy zničili.

Poprvé viděna v "The Road to Corinth"
 


 
Ochránce
Ochránce cestuje do Korálového Přístavu, aby získal relikvie nepřátel z Ryjackovy lodi ale Zoey mu nasadila Límec Poddajnosti. Později byl zajat Robo Blazem  Robo Roxy a byl použit jako páka na to, aby Evox získal relikvie nepřátel. Když byl Ochránce zachráněn, opustil Síťovou Bojovou Jednotku, aby se zabýval dalšími problémy. Později se vrátil, aby varoval Strážce před bojem Evoxovy armády a několika Strážcovskými týmy.

Poprvé viděn v "Powers from the Past"
 


 
Tyler / Červený Dino Nabitý Strážce
Tyler cestuje do hlavní dimenze, aby zachránil Ochránce a se svými kolegy bojuje s Evoxem oživenými Snidem a Sledgovou posádkou. Když je později napadena jejich dimenze, spojí se s dalšími Dino Strážci, aby zastavil Evoxovu armádu před vytvořením  Chimérazordu.

Poprvé viděn v "Powers from the Past"
 


 
Koda / Modrý Dino Nabitý Strážce
Koda cestuje do hlavní dimenze, aby zachránil Ochránce a se svými kolegy bojuje s Evoxem oživenými Snidem a Sledgovou posádkou. Když je později napadena jejich dimenze, spojí se s dalšími Dino Strážci, aby zastavil Evoxovu armádu před vytvořením  Chimérazordu

Poprvé viděn v "Powers from the Past"
 


 
Chase / Černý Dino Nabitý Strážce
Chase cestuje do hlavní dimenze, aby zachránil Ochránce a se svými kolegy bojuje s Evoxem oživenými Snidem a Sledgovou posádkou. Když je později napadena jejich dimenze, spojí se s dalšími Dino Strážci, aby zastavil Evoxovu armádu před vytvořením  Chimérazordu

Poprvé viděn v "Powers from the Past"
 


 
Ivan / Zlatý Dino Nabitý Strážce
Ivan cestuje do hlavní dimenze, aby zachránil Ochránce a se svými kolegy bojuje s Evoxem oživenými Snidem a Sledgovou posádkou. Když je později napadena jejich dimenze, spojí se s dalšími Dino Strážci, aby zastavil Evoxovu armádu před vytvořením  Chimérazordu

Poprvé viděn v "The Royal Rangers"
 


 
Jason / Červený Strážce
Jason Lee Scott je původní Červený Strážce, který přišel na pomoci Devonovi jako odpověď na nouzové volání a vede tým Legendárních Dino Strážců v boji proti Evoxově armádě Goldarovi Maximovi a Chimérazordu.

Poprvé viděn v "Den Zrození"
 

Legendární Dino Strážci
Když Evox napadne dimenzi Dino Nabitých Strážců, aby tam vytvořil Chimérazord, spojí se Dino Nabití Strážci s původními Strážci Vesmíru a Dino Strážci, aby zastavili jeho plány. Po boji se všichni Strážci vrátí do svých dimenzí.
 


 


 
Starosta Adam Daniels
Adam Daniels je starosta Korálového Přístavu a otec Devona, Červeného Strážce. Starosta Daniels je zdrženlivý v použití Morf-X jako alternativní zdroj energie pro Korálový Přístav kvůli jeho spojení na Morfovací Síť. Také tlačí na svého syna, aby byl zodpovědný, protože neví, že je Červený Strážce, dokud ho neuvidí demorfovat, když je zajat Blazem. Nabídne se použít kyberbránu pro jeho záchranu a uspěje, ale je při tom nakažen Evoxovým virem, který poté ovládá jeho tělo. Poté, co byl znovu zvolen starostou Korálového Přístavu, zahájí kampaň na globální distribuci Morf-X. Starosta Daniels byl později propuštěn z Evoxova vlivu poté, co Devon použil Rozdělovací Emitory Dino Nabitých Strážců.

Poprvé viděn v "Beasts Unleashed"
 


 
Muriel Reeves
Muriel Reeves je reportérka Kanálu 10 v Korálovém Přístavu, která dělala reportáž o ceremoniálu Morf-X Věže. Je také matkou Zoey, Žluté Strážkyně. Je velmi podporující ve všech jejích činnostech. Během posledního boje s Evoxe zjistí tajnou totožnost své dcery.

Poprvé viděna v "Beasts Unleashed"
 


 
Mike Reeves
Mike Reeves je starší bratr Zoey, který objevil nový druh dinosaura, Suposaura.

Poprvé viděn v "Fossil Frenzy"
 


 
Bruce Silva
Bruce Silva je otec Nata, Zlatého Strážce, který pracuje se svou ženou Cheryl za oceánem. Nabídl Natovi, aby jel s nimi do Costa Ricy, ale Nate se rozhodl zůstat v Korálovém Přístavu a pomoct v boji s Evoxem.

Poprvé viděn v "Golden Opportunity"
 


 
Cheryl Silva
Cheryl Silva je matka Nata, Zlatého Strážce, která pracuje se svým mužem Brucem za oceánem. Nabídla Natovi, aby jel s nimi do Costa Ricy, ale Nate se rozhodl zůstat v Korálovém Přístavu a pomoct v boji s Evoxem.

Poprvé viděna v "Golden Opportunity"
 


 
Regina Collins
Regina Collins je ředitelka Collins Industries, multimiliónové společnosti v Korálovém Přístavu. Také je teta Roxy. Roxy požádala svou tetu, aby darovala nějaké peníze a zachránila mořský život v Korálovém Přístavu, ale ta její žádost odmítla, protože Collins Industries už platí za čištění pláží. Nicméně, když viděla nemocnou přírodu, Regina naídla své služby, aby pomohla při její obnově.

Poprvé viděna v "Save Our Shores"
 


 
Cole
Cole je ochranka v Síťové Bojové Jednotce, který dostane napomenutí od Steela poté, co přísně nedodržuje pravidla. Později je vyhozen ze Síťové Bojové Jednotky, když si myslí, že kvůli němu byl Nate ovládán Robotronem, ale je vzat zpět, když se zjistí, že jí byl taky ovládán.

Poprvé viděn v "The Blame Game"
 


 
Santa Claus
Santa překvapí Šelmoboty výletem na severní pól poté, co zachrání Korálový Přístav před útokem Scrozzla.

Poprvé viděn v "Alpha's Magical Christmas"