Strážci
Devon
Ravi
Zoey
Nate
Steel

Chaku

Zordy
Šelmo-X Megazord
Útočný Megazord
Šelmo-X Královský Zord
Ještěrošelma

Arzenál
Zbraně/Výbava
Morf-X Klíče
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Blaze
Roxy
Robotroni
Gigadroni

Celé jméno: Kapitán Chaku
Označení Strážce:
Zbraně: Vynucovací Laser, Vynucovací Meč
Příslušenství: Galaktický Zachytávač
Zordy: Ještěrošelma
 
Kapitán Chaku je intergalaktický policejní důstojník z Galaxie G5, který napříč galaxiemi honí vesmírné kriminálníky. Kvůli svým nebezpečným misím přijal několik kybernetických vylepšení, které z něj udělali cyborga. Z tohoto důvodu nechce před svou dcerou Starlight sejmout svou helmu a obává se letět domů, aby ho jeho rodina přijala. V boji využívá Vynucovací Laser střílený z jeho ukazováčku a Vynucovací Meč, jehož konečným útokem je Vynucovací Úder. Pilotuje také Zord jménem Ještěrošelma.

Kapitán Chaku nejprve poslal Síťové Bojové Jednotce varovnou zprávu, ve které je varoval, že se blíží Ryjack, který se chce vloupat do jejich Strážcovského Trezoru. Nakonec sám přicestoval na Zemi, aby Ryjacka zastavil. Protože nedokáže mluvit anglicky, spletou si ho Strážci s Ryjackem a zaútočí na něj. Chaku se teleportuje pryč, ale Strážci získají jeho technologii. Tu se později snaží získat zpět a je zatčen. Když se Strážci dozvědí, kdo je skutečný Ryjack, vrátí Kapitánovi jeho technologii a on se jim představí a vysvětlí jim, že potřeboval Morf-X k dobití energie po pronásledování Ryjacka. Spolu se Strážci bojuje s Vargoylem a po jeho zničená mu Velitelka Shawová nabídne, aby se přidal k Síťové Bojové Jednotce a jednou provždy zastavili Ryjacka.

Nakonec Kapitán Chaku a Strážci uspěli ve zničení Ryjacka a Chaku se rozhodl skončit u G5 Galaktické Policie. Nate použil svou D.N.A. technologii, aby z něj udělal opět člověka a mohl se tak znovu setkat se svou rodinou.