Strážci
Devon
Ravi
Zoey
Nate
Steel

Chaku

Zordy
Šelmo-X Megazord
Útočný Megazord
Šelmo-X Královský Zord
Ještěrošelma

Arzenál
Zbraně/Výbava
Morf-X Klíče
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Blaze
Roxy
Robotroni
Gigadroni


Robotroni
Robotroni jsou robotická monstra vytvořená z obyčejných předmětů, která slouží jako Evoxova armáda. Jsou tvořeni vložením Morf-X Klíče nakaženého Evoxovým virem do objektu. Když jsou zničeni, ndzvětší se, Scrozzle místo toho transportuje Gigadrona, který na sebe převezme charakteristiku Robotrona. Gigadron může být poslán i před zničením Robotrona.
 

 
Cyklotron
Cyklotron je Robotron vytvořený Scrozzlem poté, co infikuje pár pneumatik Evoxovým virem, aby rozptýlil Strážce, zatímco Blaze a Scrozzle utekli s Morf-X. Byl zničen paprskem Šelmo-X Blasteru Červeného Strážce. Cyklotron byl oživen Evoxem, aby bojoval se Strážci, zatímco on se pokusí spojit s Morf-X Věží, ale byl zničen sekem Útočného Meče Strříbrného Strážce.

"Evox’s Revenge" & "Evox Unleashed"


 

Jehlotron
Jehlotron je Robotron vytvořený Blazem po infikování pumpičky Evoxovým virem, aby vysál Morf-X z X-Kol. Získal trochu Morf-X pro Blaze, ale byl zničen paprskem Šelmo-X Kanónu Žluté Strážkyně.

"End of the Road"
 


 
Lopatron
Lopatron je Robotron vytvořený Roxy poté, co infikovala buldozér Evoxovým virem, aby ji asistoval v podvedení Raviho, který si myslel, že je pořád hodná, aby získala Neurální Srovnávač a mohla proměnit Raviho v temného Avatara. Když selhala, měl Lopatron zničit Strážce, ale byl zničen spojeným Šelmo-X Paprskem Modrého a Žlutého Strážce.

"Digital Deception"


 
Řezatron
Řezatron je Robotron vytvořený Blazem poté, co infikuje pilu Evoxovým virem, aby použil své pily k prořezání se do Morf-X Věže a ukradl Morf-X. Po úspěšném ukradení 300 tun Morf-X byl Řezatron zničen Šelmo-X Paprskem Modrého a Žlutého Strážce. Řezatron byl oživen Evoxem, aby bojoval se Strážci, zatímco se dostával z velitelství Síťové Bojové Jednotky. Byl zničen energetickou vlnou samotného Evoxe.

"Taking Care Of Business" & "Source Code"


 
Tavotron
Tavotron je Robotron vytvořený Scrozzlem poté, co infikoval sud s kyselinou Evoxovým virem, aby asistoval Roxy při vloupání se do hangáru, kde byl držen Řezadron. Později měl zničit Strážce, kteří byli uvězněni v hangáru, ale byl zničen dvojitým paprskem Šelmo-X Kanónů.

"Hangar Heist"
 


 


 

Dráhotron
Dráhotron je Robotron vytvořený Roxy poté, co infikovala vlak Evoxovým virem, aby ukradl paměť Šelmobotů, aby mohl Scorzzle ovládat Šelmo-X Megazord a použít ho proti Strážcům. Povedlo se mu ukrást Cruisovy a Smashovy data a později se pokusil ukrást paměť Jaxovi, ale byl zahnán Strážci a zničen spojeným Šelmo-X Sekem.

"A Friend Indeed"


 

Vákuotron
Vákuotron je Robotron vytvořený, aby ukradl Morf-X z Korálového Přístavu, aby poháněl Kyberbránu, která měla osvobodit Evoxe z Kyber Dimenze. Uspěl a později se utkal se Strážci v boji a porazil. Nicméně byl zahnán novými Zlatým a Stříbrným Strážcem a zničen dvojitým paprskem z Útočných Morférů.

"The Cybergate Opens"


 
Anténatron
Anténatron je Robotron vytvořený Roxy poté, co infikovala anténu Evoxovým virem, aby špehovala Síťovou Bojovou Jednotku, aby jim pomohla zajmout Steela, aby ho použila jako Evoxovo tělo. Když tento plán selhal, měl Anténatron zničit Strážce, ale byl zničen dvojitým paprskem z Šelmo-X Kanónů. Anténatron byl oživen Evoxem, aby bojoval se Strážci, zatímco se dostával z velitelství Síťové Bojové Jednotky. Byl zničen energetickou vlnou samotného Evoxe.

"Silver Sacrifice" & "Source Code"


 
Vrtákotron
Vrtákotron je Robotron vytvořený Roxy poté, co infikovala vrtačku Evoxovým virem a je vybaven Data Čipem k ukradení gorilí síly Modrého Strážce. Také asistoval Roxy ve vrtání pod zemí k získání Morf-X z Morf-X Věže aniž by byl spatřen. Když byl nalezen, byl vylákán na povrch a úspěšně získal data gorilí síly Modrého Strážce. Poté měl zničit Modrého Strážce, ale byl zničen jeho Šelmo-X Blasterem.

"Thrills and Drills"


 
Vercajkotron
Vercajkotron je Robotron vytvořený Roxy poté, co infikovala klíč Evoxovým virem a použila jeho schopnosti ke zničení zbraní, Transportérů a Žlutého Šelmo-X Morféru Strážců. Vercajkotron také uspěl v získání dat králičího skákání Žluté Strážkyně. Když Strážci obdrželi nové Transportéry, byl zničen dvojitým paprskem Červeného a Zlatého Strážce.

"Tools of the Betrayed"

Klonotron
Klonotron je Robotron vytvořený Blazem poté, co infikoval kopírku Evoxovým virem a měl schopnost každého naskenovat a vytvořit klon té osoby. Klonotron použil svou schopnost na Nata, aby se dostal do velitelství Síťové Bojové Jednotky a zničil počítač, který ovládá Zordy. Nicméně byl nalezen Steelem a zničen spojenými Šelmo-X Paprsky Modrého a Žlutého Strážce.

"Real Steel"