Strážci
Devon
Ravi
Zoey
Nate
Steel
Chaku

Zordy
Šelmo-X Megazord
Útočný Megazord
Šelmo-X Královský Zord
Ještěrošelma

Arzenál
Zbraně/Výbava
Morf-X Klíče
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Blaze
Roxy
Robotroni
Gigadroni

Celé jméno: Ravi Shaw
Označení Strážce: Modrý Strážce
Zbraně: Šelmo-X Blaster, Šelmo-X Meč, Delta Prosaditel
Příslušenství: Šelmo-X Morfér, Morf-X Klíče, Komunikátor, Transportér, Šelmo-X Vizor
Zordy: Kolový Zord
 
Troy je rozený vůdce i když o tom možná ještě neví. Tvrdá výchova ho udělala zodpovědným a soustředěným a to se ukazuje v jeho skvělém bojovém umění. Troy má také silnou víru v lidskost a věří, že když lidé spolupracují, dokáží vše. Je jedním z vážnějších Strážců historie, v boji je bystrý a nezastaví se před ničím, aby zničil Armádu a zachránil svět. Troy je obvykle velmi tichý, občas něco řekne, ale jen když je to potřeba. Často mluví, když hrozí nebezpečí a vede Strážce do boje. Mluví také klidným tónem a nevykazuje příliš emocí. Jako nový kluk ve městě je z počátku trochu samotář, ale to se brzy změní po seznámení s ostatními Strážci. Jako Červený Strážce má motiv Draka a Pilotuje Dračí Zord. Hlavní zbraní Červeného Strážce je Dračí Meč. V boji používá Silo Karty do svého Gosei Morféru. Troy je soucitný a loajální, ale zahrávejte si s jeho přátely a čeká Vás zuřivý boj s jeho Dračím Zordem.

Než se stal Strážcem Vesmíru, dělal Troy bojová umění a míval vize o legendární válce, kde armáda Strážců Vesmíru bojuje s nezmámými silami zla. Po jedné také vizi se probudil a zjistil, že jde pozdě první den v nové škole. Než jeho a čtyři další teenagery povolal Gosei do Velína trénoval zrovna bojová umění. Všiml, jak sošky lemující Velín připomínají ty z jeho snů. Gosei mu dal sílu Červeného Strážce a brzy vedl Strážce Vesmíru do boje s Válečnou Hvězdou.

Troy s Emmou získali Zordy Nebeských Bratrů a mnoho dalších spojenců a zbraní. Po vyhroceném boji proti Vrakovi Troy získal Divoký Meč, který jemu a ostatním Strážcům odemkl sílu Ultra Módu.

Po začátku invaze Armády na Zemi obdrží od Goseie ve Velíně spolu s ostatními Strážci nové síly v podobě Super Mega Síly.