Strážci
Tommy
Adam
Justin
Tanya
Kat
T.J.
Carlos
Ashley
Cassie
Fantom Strážce
Modrý Senturión

Zordy
Turbo Zordy
Robo Závodník
Záchranné Zordy
Artillatron

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Po přicestování na Zemi vesmírná pirátka Divatox unesla mimozemského kouzelníka jménem Lerigot, aby použila jeho klíč při cestě na Muranthias a osvobození jejího snoubence Maligora. Strážci toto nechtěli dopustit a tak vylepšili své síly na Turbo Síly, protože Zeo Strážci by na Maligora nestačili.

Při trénování na turnaj v bojových uměních si Rocky zraní záda a později pošle Justina na své místo, aby se stal novým Modrým Strážcem a pomohl týmu na Muranthias, kde použili Turbo Zordy ke zničení Maligora. Naštvaná Divatox přísahala pomstu Strážcům a vrátila se do Andělského Háje, aby ho terorizovala detonátory a monstry.

Strážci pokračují v boji proti Divatox za pomoci nové rádkyně, Dimitrie, a novým asistentem, Alphou 6, kteří přicestovali poté, co Zordon a Alpha 5 odletěli domů. Tommy, Kat, Tanya a Adam byli uvolněni ze služeb Strážců Vesmíru, aby mohli následovat jiné stránky v životě a tak předali své síly nové generaci Strážců - T.J.ovi, Carlosovi, Ashley a Cassie.

Noví Strážci najdou průvodce a asistenta v novém záhadném spojenci známém jako Fantom Strážce, který se objevil odnikud se silou neviditelnosti a pomáhá Strážcům bojovat s Divatoxinými jednotkami. Jeho identita zůstala utajena a později opustil Zemi, ale ne před tím, než dal Strážcům mocné nové Zordy zvané Záchranné Zordy.

Naneštěstí na konci Turbo Síly nestačily na zastavení destrukce Silo Komory z rukou Divatox. Nyní bezmocní Strážci se vydávají do vesmíru ve vesmírném raketoplánu a doufají, že zachrání Zordona, který byl unesen Temným Přízrakem. Justin zůstal na Zemi se svým otcem.