Strážci
Tommy
Adam
Justin
Tanya
Kat
T.J.
Carlos
Ashley
Cassie
Fantom Strážce
Modrý Senturión

Zordy
Turbo Zordy
Robo Závodník
Záchranné Zordy
Artillatron

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Thomas "Tommy" Oliver
Označení Strážce: Červený Turbo Strážce
Zbraně: Auto Blaster, Turbo Meč, Turbo Bleskový Meč
Příslušenství: Komunikátor, Turbo Morfér, Turbo Navigátor, Červená Turbokára
Zordy: Červený Blesk
 
Tommy, Červený Turbo Strážce, pokračuje jako velitel Strážců po jejich Turbo přeměně a jako takový vlastní všechny vlastnosti, které by správný vůdce měl mít. Je statečný a hrdinský se silným smyslem pro zodpovědnost, čest a odevzdanost. Tommy ví, jak jsou Turbo Strážci důležití v boji se zlem a nikdy neváhá přijmout roli v čele boje ve svém Turbo Zordu, Červeném Blesku, nebo se svým Bleskovým Mečem. Tommy předal své Turbo Síly novému Červenému Turbo Strážci, T.J.ovi.

Po letech se Tommy vrátil jako Zeo Strážce V, aby vedl 9 Červených Strážců na misi zabránit Strojnímu Impériu od použití Serpentery ke zničení Země. Tommy po letech navázal na svou kariéru Strážce a připojil se k týmu Dino Strážců jako Černý Dino Strážce, aby jim pomohl bojovat s Mesogogem, který chce vrátit Zemi do období dinosaurů. Poté byl viděn, když jako Zelený Strážce pomáhal spojeným silám všech Strážců Vesmíru zastavit invazi Armády na Zemi.

Tommy se poté oženil s Kat a narodil se jim syn jménem J.J. Tommy byl jedním ze Strážců, spolu s Kat, Rockym, T.J.em, Trentem, Antoniem a Giou, unesených do pevnosti Lorda Dravena, aby byly její síly naklonovány pro armádu Robo Strážců. Tommymu se podařilo uniknout a zničit továrnu na Robo Strážce. Tommy jako Černý Dino Strážce zachrání Wese, Kodu a Gemmu spolu s Ninja Ocelovými Strážci před Ránoboty. Strážci se poté rozdělili, aby zachránili ostatní a Tommy se s pomocí svého nového Mistrovského Morféru utkal se svým klonem a porazil ho. Všichni Strážci se spojili, aby zničili Robo Strážce. Tommy povolal Sokolí Zord a nasměroval poslední Mega Šíp na Lorda Dravena a zničil ho. Když boj skončil, Strážci se rozloučili a vrátili se do svých dimenzí.

Několik let na to se Tommy utkal s neznámým monstrem, které poškodilo jeho Mistrovský Morfér a zranilo ho na zádech natolik, že nyní potřebuje kybernetické implantáty. Od té doby uplynulo již 8 let a Tommy přenechal ochranu světa S.P.D., ale když je jeho syn, J.J, pohřešován znovu vyrazí do akce, aby ho zachránil i s pomocí rozbitého Mistrovského Morféru, který ničí Tommyho síly jednu po druhé. Tommy spolu s dalšími S.P.D. důstojníky a Kat zachrání svého syna, který se později stane Zeleným S.P.D. Strážcem s otcovým Dračím Štítem.