Strážci
Tommy
Adam
Justin
Tanya
Kat
T.J.
Carlos
Ashley
Cassie
Fantom Strážce
Modrý Senturión

Zordy
Turbo Zordy
Robo Závodník
Záchranné Zordy
Artillatron

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Dimitria
Dimitria je Zordonova přítelkyně z planety Inquiris, která nahradila Zordona jako mentorka Turbo Strážců poté, co se vrátil na Eltar a zaujala jeho místo v plazmové tubě. Protože je z Inquiris, mentoruje Strážce pomocí otázek, které musí dešifrovat, aby vyřešili své problémy. Zjistí, že má dvojče, ale nikdy nezjistí její totožnost. Poté, co je odhaleno, že byl Eltar napaden Spojenou Aliancí Zla se Dimitria rozhodne opustit Zemi spolu s Modrým Senturiónem, aby pomohli lidem Eltaru.

Poprvé viděna v "Shift into Turbo, část 3"


 
Alpha 6
Alpha 6 je robotický asistent vytvořený Králem Lexianem z Edenoi, který je poslán do Silo Komory, aby nahradil Alphu 5 poté, co odletí se Zordonem na Eltar. Alpha 6 má zcela jinou osobnost v porovnání s Alphou 5, je více netrpělivý. Poté, co je Silo Komora zničena Divatox, Alpha 6 cestuje se Strážci na Eltar.

Poprvé viděn v "Shift into Turbo, část 3"


 
Zordon
Zordon je bývalý mentor Strážců Vesmíru, který se vrátil na svou domovskou planetu Eltar krátce poté, co Turbo Strážci odmaturovali. Později se vrátí na Zemi, aby byl svědkem představení nového týmu Turbo Strážců. S Alphou 5 vytvořil Robotické Strážce a poslal je na Zemi, aby otestoval jejich účinnost. Zordon později informoval Strážce, že byl Eltar napaden a že se musí ujistit, že aby Zemi nestihl stejný osud.

Poprvé viděn v "Den Zrození"
 


 
Alpha 5
Alpha 5 je Zordonův robotický asistent, který opustí Silo Komoru, když se Zordon rozhodne vrátit na svou domovskou planetu Eltar. Později se vrátí na Zemi, když Turbo Strážci předávají své síly novému týmu Turbo Strážců a také pomohl Zordonovi vytvořit Robotické Strážce.

Poprvé viděn v "Den Zrození"

 


 
Lerigot
Lerigot je čaroděj z planety Liaria, kterého Strážci zachránili s jeho rodinou ze spárů Divatox na ostrově Muranthias a porazili při tom Maligora. Vrátil se na Zemi, aby použil svoje kouzlo k osvobození Zordona, aby se mohl vrátit na Eltar s Alphou 5. Poté, co Zordon a Alpha 5 úspěšně prošli portálem na Eltar, vrátil se na svou domovskou planetu.

poprvé viděn v "Strážci Vesmíru"

 


 
Rocky DeSantos
Rocky je bývalý Modrý Zeo Strážce, který kvůli zranění zad propásl upgrade na Modrého Turbo Strážce a předal své síly Justinovi. Později byl viděn na maturitním ceremoniálu spolu se svými týmovými kolegy.

poprvé viděn v "Souboj Ninjů, část 1"

Robotičtí Strážci
Robotičtí Strážci jsou robotické klony Turbo Strážců vytvořené Zordonem a Alphou 5 na Eltaru jako experiment ke zjištění, jestli bucou Robotičtí Strážci stejně efektivní jako lidští Strážci Vesmíru a byli schopni morfovat v Turbo Strážce. Modrý Robotický Strážce byl také naprogramován se vzpomínkami Justina, aby si myslel, že je skutečný Justin. Po boji se dvěma monstry Divatox se vrátili na Eltar pro další testování.

poprvé viděni v "The Robot Ranger"
 


 
 
Bulk a Skull
Bulk a Skull jsou dva teenageři z Andělského Háje, kteří se znovu přidali do juniorské policejní hlídky, než byli Elgarem proměněni v šimpanze. Byli adoptování Jeromem Stonem, který také opustil svou práci u policie a převzal Centrum Mládeže Andělského Háje. Snažili se, aby se lidi dozvěděli jejich skutečné totožnosti, dokud nebyli vystaveni jednomu z Divatoxiných torpéd, které je změnilo zpět na lidi a na krátký čas je udělalo neviditelnými. Jejich neviditelnost nakonec opadla a začali pracovat na různých pozicích po Andělském Háji. Nejdéle byli průvodci po Andělském Háji a ukazovali místa, která byla napadena monstry.

Poprvé viděni v "Den Zrození"


 
Jerome Stone
Jerome Stone je bývalý policejní poručík a detektiv, který zavřel svou detektivní agenturu, aby se znovu přidal k policejnímu oddělení v Andělském Háji, ale nakonec převzal Centrum Mládeže Andělského Háje, když Ernie odjel stavět most v Jižní Americe. Také adoptoval dva šimpanze, kteří byli ve skutečnosti Bulk a Skull. Poté pomáhá Bulkovi a Skullovi shánět různé práce včetně prohlídky, kde ukazují místa v Andělském Háji která byla napadane monstry.

Poprvé viděn v "Hledání Ninjy, část 3"


 
Doug Stewart
Doug Stewart je otec Justina, který je neustále mimo město kvůli své práci. Nakonec získá novou práci v Andělském Háji, ale později je mu nabídnuta práce mimo město a proto se on i Justin musí odstěhovat z Andělského Háje.

Poprvé viděn v "Gardener of Evil"


 
Erutan
Ertuan je duch přírody v lese v Andělském Háji, který na sebe vezme podobu mladého kluka, aby mohl komunikovat s lidmi. Skamarádí se s T.J.em, když ho zachrání před Lordem Smeťákem, kterým je později zajat, ale zachráněn Strážci. Krátce po boji zmizí a dohlíží na věci z povzdálí.

Poprvé viděn v "Spirit of the Woods"


 
Slečna Applebyová
Slečna Applebyová je učitelka na střední škole v Andělském Háji, která je přítomna na maturitním ceremoniálu Strážců. Také dala Justinovi test, díky kterému mohl překočit pár ročníků a chodit na střední školu. Asistuje jí také Kat, když se stala studentskou učitelkou.

Poprvé viděna v "Komu Zvoní Hrana"


 
Pan Caplan
Pan Caplan je ředitel střední školy v Andělském Háji, který je přítomen na maturitním ceremoniálu Strážců. Také rozdává studentům poškoly a to i Bulkovi a Skullovi, i když už ze školy odešli.

Poprvé viděn v "Týmová Práce"


 
Jenny Hunter
Jenny je neteř Jeroma Stone, která přijede na léto a aspiruje na to být profesionální tanečnicí. Je odhaleno, že měla problematickou minulost a mezi ní a Kat nastala rivalita, když se obě ucházely o místo v Královské Akademii.

Poprvé viděna v "Cars Attacks"

Vicki
Vicki je kamarádka Cassie, která se snaži vytvořit kapelu a dělá konkurz lidí. Nakonec se vyberou Crash & The Creeps, za čož se jí Cassie omluví, když vyjde najevo, že se jedná o zlá monstra.

Poprvé viděna v "The Song of Confusion"