Strážci
Conner
Ethan
Kira
Tommy
Trent

Zordy
Bio Zordy
Dino Zordy
Hromosaurus Megazord
Dino Stegazord
Mezodon Megazord
Triceramax Megazord
Valkasaurus Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Trent Fernandez-Mercer
Označení Strážce: Bílý Dino Strážce
Zbraně: Drago Meč
Příslušenství: Bílý Dino Krystal, Drago Morfér, Dino ATV
Zordy: Drago Zord, Stego Zord
 
Trent začne podezírat motivy svého otce Antona Mercera, když se začnou dít divné věci. Když Trent najde Dino Krystal posedlý zlem, je transformován ve zlého Bílého Strážce. Přidá se ke svému otci Mesogogovi v boji proti Strážcům Vesmíru. Jeho Dino Krystal mu dává sílu maskovat se do jakéhokoliv prostředí. K dispozici má sílu Drago Zordu.

Poté, co je zlo jeho Dino Krystalu zničeno, Trent se přidává ke Strážcům Vesmíru. Nicméně slíbil uchovat tajemství svého otce, dokud Anton nenajde způsob, jak se stát normálním. Trent musí čelit své minulosti, když musí bojovat se zlým klonem Bílého Strážce. Probíhá boj Morfovací Sítě o to, kdo přežije jako Bílý Strážce. Trent překoná svou temnou minulost a porazí zlý klon Bílého Strážce jednou provždy.

Když ostatní Strážci zjistí, že Trent tají totožnost Mesogoga, začnou být podezřívaví. Přizná se a musí dokázat svou loajalitu týmu. Pomůže ostatním Strážcům infiltrovat Ostrovní Pevnost k poražení Mesogoga. Mezitím se Trent postaví Mesogogovi a zachrání svého otce od zlého spojení.

Trent vypotřeboval zbývající energii svého Dino Krystalu v posledním boji proti Mesogogovi. Poté začal navštěvovat výtvarnou školu. Podporován svým otcem Antonem Mercerem a oblíbeným komiksovým výtvarníkem Carsonem Dailym, může Trent dosáhnout budoucnosti v kreslení komiksů.

Trent později znovu použil síly Bílého Dino Strážce, když byl jedním ze Strážců, spolu s Tommym, Kat, Rockym, T.J.em, Antoniem a Giou, unesených do pevnosti Lorda Dravena, aby byly jeho síly naklonovány pro armádu Robo Strážců. Když Ninja Oceloví Strážci spolu s Tommym, Wesem, Kodou a Gemmou dorazili, aby je osovobodili, všichni Strážci se spojili, aby zničili Robo Strážce a porazili Dravena. Když boj skončil, Strážci se rozloučili a vrátili se do svých dimenzí.