Strážci
Conner
Ethan
Kira
Tommy
Trent

Zordy
Bio Zordy
Dino Zordy
Hromosaurus Megazord
Dino Stegazord
Mezodon Megazord
Triceramax Megazord
Valkasaurus Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Hayley Ziktor
Dino Strážci hledají u Hayley technickou pomoc v Dino Laboratoři. Šla na univerzitu, kde se setkala s Tommym a promovala z jaderné fyziky. Navrhla Dino Morféry a velké množství ostatních zbraní: například Raptorcykly. Hayley také vede Cyberspace café s Trentovou pomocí.

Poprvé viděna v "Wave Goodbye"
 


 
Duchové Strážců
Tommy upadne do kómatu, když se snaží zviditelnit a musí čelit svým bývalým Strážcovkým formám, ktereé testují jeho odhodlaní žít a bojovat. Po splnění jejich zkoušek mu předají jeho opravený Černý Dino Krystal.

Poprvé viděni v "Fightning Spirit"


 
Sensei Kanoi Watanabe
Sensei je zajat Lothorem, ale zachráněn Marah a Kapri. Přijde na pomoc Camovi, Hunterovi a Blakovi, když téměř spadnou do Nitra Zla.

Poprvé viděn v "Prelude to a Storm"


 
Kapri a Marah
Marah a Kapri předstíraly, že se přidaly k Lothorovi, aby byly ušetřeny, ale když Lothorův plán selhal, využily této příležitosti k osvobození zajatých Ninja Studentů.

Poprvé viděny v "Prelude to a Storm"
 


 
Větrní Strážci
Větrní Strážci jsou proměněni ve zlé Lothorem a použiti proti Dino Strážcům. Když jsou osvobozeni z Lothorovy kontroly, pomůžou se svými kolegy Dino Strážcům v boji se spojenými armádami Lothora a Mesogoga.

Poprvé viděni v "Prelude to a Storm"
 


 
Hromoví Strážci
Hromoví Strážci spolu s Camem cestovali do hlubin Nitra Zla, aby získali zpět své síly, aby zlomili kouzlo nad Větrnými Strážci. Poté spolu s nimi pomůžou Dino Strážcům v boji se spojenými armádami Lothora a Mesogoga.

Poprvé viděni v "Looming Thunder"
 


 
Zelený Samurajský Strážce
Cam a Hromoví Strážci cestovali do hlubin Nitra Zla, aby získali zpět své síly, aby zlomili kouzlo nad Větrnými Strážci. Poté spolu s nimi pomůžou Dino Strážcům v boji se spojenými armádami Lothora a Mesogoga.

Poprvé viděn v "The Samurai's Journey, část 2"
 


 


 
Dr. Anton Mercer
Anton Mercer byl Tommyho partner při experimentech, ale poté, co Mesogog zničil jejich laboratoř, zmizel. Živý a zdravý se Anton objevil v Reefside jako otec Trenta, kterého si vzal na starosti, poté, co jeho rodiče zahynuli v jeskyni při expedici. Anton nyní skrývá své tajné alter ego Mesogoga, přivedené při testování látky. Experiment se zvrhl. Anton pracuje nepřetržitě na tom, aby napravil, co se mu stalo, ale Mesogog našel způsob, jak se od Antona oddělit.

Poprvé viděn v "Diva in Distress"
 


 
Cassidy Cornell
Cassidy vypadá jako do sebe zahleděný, zhýčkaný fracek, ale lidé brzy zjistí, že je v ní mnohem víc, než si poprvé mysleli. Když spolu ona a Ethan začnou trávit hodně času po seznámení přes internet, pomůže Kira, aby se její sen stal skutečností a stane se reportérkou. Nicméně Cassidy se nakonec naučí, že přátelé jsou nejdůležitější.

Poprvé viděna v "Day of the Dino, část 1"
 


 
Devin Del Valle
Devin je Cassidin příznivec a kameraman. Udělá pro ni cokoliv. Zatímco Devin je velmi plachý a občas trochu pomalý, má srdce ze zlata. Devin je tu vždy pro Cassidy a pokaždé se ji snaží přivést na správnou cestu.

Poprvé viděn v "Day of the Dino, část 1"


 
Pan Cormier
Když Cassidy chtěla práci reportérky, šla za panem Cormierem. Když ho neustále otravovala, dal jí práci, o které věděl, že ji nezvládne a zbaví se jí. Ale nakonec ji pan Cormier dal práci reportérky.

Poprvé viděn v "A Ranger Exclusive"

Krista
Krista je aktivistka, která přejde na střední školu v Reefside a pokusí se zabránit pokácení starého stromu. Je také doprovodem Connera na maturitním plese.

Poprvé viděna v "The Passion of Conner"