Strážci
Conner
Ethan
Kira
Tommy
Trent

Zordy
Bio Zordy
Dino Zordy
Hromosaurus Megazord
Dino Stegazord
Mezodon Megazord
Triceramax Megazord
Valkasaurus Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 


Mesogog
Když byl Anton Mercer na hraně vědeckého průlomu, nehodou se transformoval v Mesogoga. Mesogog chce přivést planetu do úžasné éry dinosaurů a udělá cokoliv, aby dosáhl svého cíle a nenechá nikoho, aby mu stál v cestě. Ani jeho alter ego Anton Mercer není schopen ho zastavit. Mesogog se konečně uvolní osvobozením se od Mercera. Když se Mesogog dostane k Dino Krystalům, absorbuje částečně jejich sílu a vyvine se. Je zničen, když Strážci spojí své Dino Síly, aby ho zastavili.

Poprvé viděn v "Day of the Dino, část 1"
 


 
Zeltrax
Zeltrax je kyborg vytvořený Mesogogem a slíbil mu alianci. Kdysi byl známý jako Terrance Smith, ale když byl vyhozen a jeho práce dána Tommymu, začal se snažit získat Mercerovu přízeň. Při tomto snažení byl těžce zraněn při experimentu, kde se stala exploze. Mesogog ho našel a přestavěl na Zeltraxe. Po odpojení od aliance svého pána byl Zeltrax zničen Dr. Oliverem.

Poprvé viděn v "Day of the Dino, část 1"


 
Elsa / Ředitelka Randallová
Elsa je odhodlaný kyborg, který je loajální a udělá všechno, aby potěšila svého pána. O její historii je známo málo informací, ale vypadá, že tajně obdivuje Černého Strážce. Jako Ředitelka Randallová je ředitelkou Reefsidské Střední. Snaží se středoškolské zkušenosti udělat tak mizerné, jak je to možné. Ředitelka Randallová je mírně podezřívavá, proč Dr. Oliver pracuje jako učitel biologie v Reefsidu. Miluje slídění a posílá studenty na poškolu. Mezitím se snaží využít své skryté identity ke splnění její skutečné mise pro Mesogoga. Krátce poté, co Elsa nesplní svou misi jako Randallová a její totožnost je odhalena, Mesogog vysaje síly, které jí dal, což ji změní v ženu, kterou kdysi byla. Elsa se nabídne, že řekne Strážcům všechno, co ví, ale Zeltrax ji unese a drží ji jako rukojmí. Když Strážci Vesmíru přijdou na její záchranu, vrací se zpět jako ředitelka Reefsidské Střední a odhaluje se, že byla blízkou přítelkyní Antona Mercera.

Poprvé viděna v "Day of the Dino, část 1"
 


 
Klon Bílého Dino Strážce
Když je zlá síla, která dělala Trenta zlým, zničena, Zeltrax vytvoří zlý klon Bílého Strážce, bezduchého válečníka bez Trentovy stopy. Zlý Bílý Strážce bojuje po boku ostatních v Mesogogově armádě. Zlý Bílý Strážce je konečně zničen v boji jeden na jednoho s opravdovým Bílým Strážcem.

Poprvé viděn v "Copy That"


 


 
Super Zeltrax
Zeltrax byl schopen přežít díky Stromu Života, který mu dal schopnost transformovat se do vylepšené podoby. Protože Zeltrax odmítl přestat ve svých pokusech pomstít se, byli ho Strážci Vesmíru nuceni zničit.

Poprvé viděn v "The Passion of Conner"


 


 
Tyranodroni
Směs Dinosauří DNA a technologie, Tyranodroni byli vytvořeni jako experiment Tommyho a Antona, ale nyní slouží jako armáda Mesogogových poskoků.

Poprvé viděni v "Day of the Dino, část 1"
 


 

Triptoidi
Když jsou Triptoidi vycucnuti z video hry, Zeltrax je najme do Mesogogovy armády.

Poprvé viděni v "Game on"
 


 
Lothor
Když Lothor unikl z Nitra Zla, použil vlastní Silo Disky, aby uvrhl Shana, Dustina a Tori pod své kouzlo. Naneštěstí jeho plány zklamaly a on utvořil spojenectví s Mesogogem, aby zničil Ninja Strážce a Dino Strážce. Když Lothor zklamal v doručení poražení Strážců, Mesogog se ho nadobro zbavil. Mesogog ho uvěznil ve sklenici svou mentální silou.

Poprvé viděn v "Prelude to a Storm"
 


 
Zurgane
Zurgane střeží Amulet Samuraje v Nitru Zla dokud ho nezískají Cam, Hunter a Blake. Vede vojáky z Nitra Zla pro Mesogoga a Lothora. Mesogog komentuje, jaký je to dobrý generál. Zurgane je opět zničen Hromovými Strážci a Černým Strážcem.

Poprvé viděn v "Prelude to a Storm"


 
Izzy
Izzy a Pupperazzi jsou dva tiší válečníci, které Lothor přivedl sebou z Nitra Zla po svém úniku. Pomáhají Lothorovi se zajetím studentů Větrné Ninja Akademie a doprovází zlé Větrné Strážce, když se utkávají s Dino Strážci. Oba byli zničeni spojenými silami Červených Strážců.

Poprvé viděn v "Thunder Storm, část 1"


 
Pupperazzi
Pupperazzi a Izzy jsou dva tiší válečníci, které Lothor přivedl sebou z Nitra Zla po svém úniku. Pomáhají Lothorovi se zajetím studentů Větrné Ninja Akademie a doprovází zlé Větrné Strážce, když se utkávají s Dino Strážci. Oba byli zničeni spojenými silami Červených Strážců.

Poprvé viděn v "Thunder Storm, část 1"

Kelzakové
Kelzakové jsou stvoření podobná černým ninjům, které Lothor používá jako své vojáky.

Poprvé viděni v "Prelude to a Storm"