Strážci
Conner
Ethan
Kira
Tommy
Trent

Zordy
Bio Zordy
Dino Zordy
Hromosaurus Megazord
Dino Stegazord
Mezodon Megazord
Triceramax Megazord
Valkasaurus Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra 

Tyrano Zord
Strážce: Červený Strážce
Zbraně: Tyrano Vrták
Tyrano Zord je jeden ze třech originálních Dino Zordů, které byly vytvořeny Dr. Oliverem a Dr. Mercerem. Byly transformovány v Bio Zordy Mesogogem, aby zničily Reefside, ale Strážci je osvobodili spojením se svými Dino Krystaly. Tyrano Zord patří Connerovi, Červenému Strážci.

Poprvé viděn v "Day of the Dino, část 2"


 


 
Tricera Zord
Strážce: Modrý Strážce
Zbraně: Tricera Pěst
Tricera Zord je jeden ze třech originálních Dino Zordů, které byly vytvořeny Dr. Oliverem a Dr. Mercerem. Byly transformovány v Bio Zordy Mesogogem, aby zničily Reefside, ale Strážci je osvobodili spojením se svými Dino Krystaly. Tricera Zord patří Ethanovi, Modrému Strážci.

Poprvé viděn v "Day of the Dino, část 2"
 


 
Ptera Zord
Strážce: Žlutý Strážce
Zbraně: Pterarang
Ptera Zord je jeden ze třech originálních Dino Zordů, které byly vytvořeny Dr. Oliverem a Dr. Mercerem. Byly transformovány v Bio Zordy Mesogogem, aby zničily Reefside, ale Strážci je osvobodili spojením se svými Dino Krystaly. Ptera Zord patří Kiře, Žluté Strážkyni.

Poprvé viděn v "Day of the Dino, část 2"
 


 
Brachio Zord
Strážce: Černý Strážce
Síly: Brachio transport
Brachio Zord byl nalezen Hayley, když Tommy poprvé morfoval v Černého Strážce. Je masivní a přenáší ostatní Dino Zordy do boje. Patří Tommymu, Černému Strážci.

Poprvé viděn v "Back in Black"


 

 

 
Drago Zord
Strážce: Bílý Strážce
Zbraně: Drago Lasery, Drago Křídlo
Bílý Strážce použil všechnu svou sesbíranou Dino Sílu k vylíhnutí Drago Zordu. Původně byl používán pro zlo, ale nakonec pro dobro. Patří Trentovi, Bílému Strážci.

Poprvé viděn v "White Thunder, část 2"


 
Styraco Zord
Strážce: Triasový Strážce
Zbraně: Kolový Drtič
Styraco Zord táhne Triasový Megarover, který byl vytvořen Hayley jako jeho válečný vůz. Tato kombinace je pojmenována Mezodon Rover. Mohou se také spojit k utvoření Mezodon Megazordu. Patří Connerovi jako Triasovému Strážci.

Poprvé viděn v "A Star is Torn"


 

 

 
Cephalo Zord
Strážci: Černý Strážce, Triasový Strážce
Zbraně: Cephalo Silo Úder
Cephalo Zord je jeden z pěti pomocných Dino Zordů, které přicházejí asistovat Strážcům v boji. Může být přidán k Hromosaurus Megazordu nebo být částí Triceramax Megazordu. Může být povolán Černým nebo Triasovým Strážcem.

Poprvé viděn v "Back in Black"
 


 
Dimetro Zord
Strážci: Černý Strážce, Triasový Strážce
Zbraně: Dimetro Pila
Dimetro Zord je jeden z pěti pomocných Dino Zordů, který přichází asistovat Strážcům v boji. Může být přidán k Hromosaurus Megazordu nebo být částí Triceramax Megazordu. Může být povolán Černým nebo Triasovým Strážcem.

Poprvé viděn v "Beneath the Surface"


 
Parasaur Zord
Strážci: Černý Strážce, Triasový Strážce
Zbraně: Parasaur Nůžky
Parasaur Zord je jeden z pěti pomocných Dino Zordů, který přichází asistovat Strážcům v boji. Může být přidán k Hromosaurus Megazordu nebo být částí Triceramax Megazordu. Může být povolán Černým nebo Triasovým Strážcem.

Poprvé viděn v "White Thunder, část 2"


 

 

 
Ankylo Zord
Strážci: Černý Strážce, Triasový Strážce
Zbraně: Ankylo Vrták, Ankylo Štít
Ankylo Zord je jeden z pěti pomocných Dino Zordů, který přichází asistovat Strážcům v boji. Může být přidán k Hromosaurus Megazordu nebo být částí Triceramax Megazordu. Může být povolán Černým nebo Triasovým Strážcem.

Poprvé viděn v "Truth and Consequences"


 
Stego Zord
Strážci: Černý Strážce, Bílý Strážce
Zbraně: Stega Serf, Stega Drtič
Stego Zord je jeden z pěti pomocných Dino Zordů, který přichází asistovat Strážcům v boji. Může být přidán k Hromosaurus Megazordu nebo být částí Dino Stegazordu. Může být povolán Černým nebo Bílým Strážcem.

Poprvé viděn v "Ocean Alert"