Strážci
Conner
Ethan
Kira
Tommy
Trent

Zordy
Bio Zordy
Dino Zordy
Hromosaurus Megazord
Dino Stegazord
Mezodon Megazord
Triceramax Megazord
Valkasaurus Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Kira Ford
Označení Strážce: Žlutý Dino Strážce
Zbraně: Hromomax Meč, Ptera Spáry
Příslušenství: Žlutý Dino Krystal, Dino Morfér, Žlutý Raptor Jezdec, Žlutý Raptorcykl
Zordy: Ptera Zord
 
Jako osamělá muzikantka Kira nejlépe vyjádří své pocity v muzice. Nejprve nechce mít nic společného s Dino Krystaly, protože je to pro ni příliš divné, ale když ji Dr. Oliver rekrutuje jako Žlutou Strážkyni, rozhodne se odložit svůj strach. Používá Ptera Jekot k zastavení zla na jeho cestě a pilotuje mocný Ptera Zord. Kira se naučila přehlížet lidské stereotypy a zjistila, že navzdory všem odlišnostem mohou být přátelé.

Kira vypotřebovala zbývající energii svého Dino Krystalu v posledním boji proti Mesogogovi. Poté se přestěhovala do New Yorku a získala nahrávací smlouvu. Po 20 letech se stala obrovskou zpívající senzací.

Po ročním shledání na Střední Škole je Kira přenesena do budoucnosti Broodwingem, kde se ona, Conner a Ethan setkají s S.P.D. Strážci. I když jsou jejich boje legendární, musí dokázat veliteli Crugerovi a ostatním S.P.D. Strážcům jejich skutečnou odvahu. Kira zjistí, že byla inspirací pro Syd, aby šla v jejich stopách.

Kira je po letech povolána Rytířem Ochráncem, který obnovil sílu jejího Dino Krystalu, aby se opět stala Žlutou Dino Strážkyní a pomohla skupině bývalých Strážců Vesmíru, aby porazili zlou alianci vedenou Thraxem - synem Lorda Zedda a Rity Repulsy.