Strážci
Conner
Ethan
Kira
Tommy
Trent

Zordy
Bio Zordy
Dino Zordy
Hromosaurus Megazord
Dino Stegazord
Mezodon Megazord
Triceramax Megazord
Valkasaurus Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Monstra

Celé jméno: Dr. Thomas "Tommy" Oliver
Označení Strážce: Černý Dino Strážce
Zbraně: Brachio Hůl
Příslušenství: Černý Dino Krystal, Brachio Morfér, Černý Raptor Jezdec, Dino ATV
Zordy: Brachio Zord, Cephala Zord, Dimetro Zord, Parasaur Zord, Ankylo Zord, Stego Zord
 
Tommy má dlouhou historii jako Strážce. Původně Zelený Strážce je nucen bojovat za zlo. Naštěstí je kouzlo zlomeno a později se stane Bílým Strážcem. Tommy naplňuje svůj osud, když se stane Červeným Zeo Strážcem a později Červeným Turbo Strážcem, než předá své síly T.J.ovi.

Nyní jako mírný učitel biologie Tommy rekrutuje tři ze svých studentů vybraných Dino Krystaly, aby se stali další generací Strážců Vesmíru. Tommy se přidá k týmu jako Černý Strážce k boji se zlem. Má sílu neviditelnosti a Brachio Zord, který mu asistuje v boji.

Při témeř smrtelné zkušenosti Tommy musí bojovat se svými bývalými podobami Zeleného Strážce, Bílého Strážce a Červeného Zeo Strážce ve snu, kde je nucen bojovat o svůj život. Tommy je schopen jednou provždy dokázat, že jeho vůle žit je silnější než jakákoliv síla Strážce.

Tommy vypotřeboval zbývající energii svého Dino Krystalu v posledním boji proti Mesogogovi. Poté pokračuje v učení a plánuje žít klidný život. Nicméně po letech byl znovu viděn, když jako Zelený Strážce pomáhal spojeným silám všech Strážců Vesmíru zastavit invazi Armády na Zemi.

Tommy se poté oženil s Kat a narodil se jim syn jménem J.J. Tommy byl jedním ze Strážců, spolu s Kat, Rockym, T.J.em, Trentem, Antoniem a Giou, unesených do pevnosti Lorda Dravena, aby byly její síly naklonovány pro armádu Robo Strážců. Tommymu se podařilo uniknout a zničit továrnu na Robo Strážce. Tommy jako Černý Dino Strážce zachrání Wese, Kodu a Gemmu spolu s Ninja Ocelovými Strážci před Ránoboty. Strážci se poté rozdělili, aby zachránili ostatní a Tommy se s pomocí svého nového Mistrovského Morféru utkal se svým klonem a porazil ho. Všichni Strážci se spojili, aby zničili Robo Strážce. Tommy povolal Sokolí Zord a nasměroval poslední Mega Šíp na Lorda Dravena a zničil ho. Když boj skončil, Strážci se rozloučili a vrátili se do svých dimenzí.

Několik let na to se Tommy utkal s neznámým monstrem, které poškodilo jeho Mistrovský Morfér a zranilo ho na zádech natolik, že nyní potřebuje kybernetické implantáty. Od té doby uplynulo již 8 let a Tommy přenechal ochranu světa S.P.D., ale když je jeho syn, J.J, pohřešován znovu vyrazí do akce, aby ho zachránil i s pomocí rozbitého Mistrovského Morféru, který ničí Tommyho síly jednu po druhé. Tommy spolu s dalšími S.P.D. důstojníky a Kat zachrání svého syna, který se později stane Zeleným S.P.D. Strážcem s otcovým Dračím Štítem.