Strážci
Zayto
Ollie
Amelia
Izzy
Javi
Aiyon
Tarrick

Zordy
Dino Zuřivý Megazord
Dimetro Ohnivý Zord
Mosa Břitvový Zord
Raptor Kosmický Zord
Pacha Drtivý Zord
Ptera Mrazivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Zuřivé Klíče
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Rodina Prázdnoty
Lord Zedd
Sporixové Šelmy 

Solon
Solon je Solonosaurus, které byly dány Rafkonské kybernetické implantáty poté, co byla zraněna ve Velké Sporixové Válce. Poté, co válka skončila, Solon hlídala stázový modul se Zaytem a strážila zajaté Sporixy na základně pod Dinohenge po milióny let. Solon je technicky zdatná a je schopná vyvíjet a opravovat zbraně pro Strážce. Je také velmi moudrá a soucitná a dává Strážcům rady, když je potřeba.

Poprvé viděna v "Destination Dinohenge"
 


 
Mick Kanic
Mick Kanic je tvary měnící mimozemšťan ze Lví Galaxie, bývalý mentor Ninja Ocelových Strážců a bývalý Červený Ninja Ocelový Strážce, který přiletěl na Zemi při hledání Nexus Prizmatu. Mick pomůže Strážcům proti Sporixové Šelmě, předá jim databázi Legendárních Strážců a odletí ze Země vesmírným taxíkem poté, co Nexus Prizma opustí Zemi. Je také odhaleno, že si ve Lví Galaxii otevřel steakhouse.

Poprvé viděn v "Return of the Prism"
 


 
Orria
Orria je Rafkonská válečnice, která cestuje na Zemi poté, co je Rafkon zničen Lordem Zeddem a objeví intergalaktickou zprávu poslanou Zaytem. Původně chtěla zkolonizovat Zemi pro přeživší Rafkoňany silou, protože ji lidé nejsou hodni a nedbají na životní prostředí a neustále válčí. Tyto plány přeruší Královna Prázdnoty vypuštěním všech Sporixů na Borový Hřbet. Orria a její válečníci se spojí se Strážci, aby pochytali všechny Sporixe. Když ji Ed Jones zachrání před útokem, změní názor na lidi. Po porážce Královny Prázdnoty a pochytání všech Sporixů se Orria a ostatní rozhodnou zůstat na Zemi a usídlí se v Oblasti 62.

Poprvé viděna v "The Invasion"
 


 
Rafkonská Armáda
Rafkonská Armáda vedená Orriou je skupina přeživších z planety Rafkon, kteří pomáhají Strážcům v boji se Sporixy. Po porážce Královny Prázdnoty a pochytání všech Sporixů se všichni rozhodnou zůstat na Zemi a usídlí se v Oblasti 62.

Poprvé viděna v "The Invasion"
 


 
Ochránce Nibyra
Ochránce Nibyra používá své síly iluzí, aby ochránil Nibyro před nájezdníky. Ochránce Nibyra zavede Aiyona k Světelnému a Stínovému Raptor Zordu poté, co dokáže, že má ryzí srdce.

Poprvé viděni v "The Invasion"
 


 
Generálka Shawová
Generálka Shawová je generálkou Síťové Bojové Jednotky a mentorkou jejích Strážců, která informuje Strážce, že Lotroh unikl z jednoho z jejich zařízení a míří k Borovému Hřbetu. Informuje je také, že se Lord Zedd vrátil na Zemi a osvobodil Scrozzla.

Poprvé viděna v "Beasts Unleashed"
 

Strážci Síťové Bojové Jednotky
Strážci Síťové Bojové Jednotky byli viděni, jak bojují s monstrem, které uniklo z jednoho z jejich zařízení.

Poprvé viděni v "Beasts Unleashed"
 

Morfovací Mistři
Morfovací Mistři jsou nestárnoucí bytosti s nezměrnou silou, kteří jsou zodpovědní za proměnění Rytířů Rafkonu v Strážce Vesmíru. Jejich vůdcem je Červený Morfovací Mistr, který vytvořil Dino Krystaly, zdroje sil Dino Strážců a se Zelenou Morfovací Mistryní vytvořil Ninja Nexus Prizma,zdroj sil Ninja Ocelových Strážců. Zelená Morfovací Mistryně vytvořila Energokamy, zdroje sil Dino Nabitých Strážců. Navzdory přísaze, že nikdy nemají zasahovat do životů smrtelníků poté, co bylo několik Morfovacích Mistrů zničeno nepřátely, Zelená Morfovací Mistryně tajně zasahuje do boje se zlem a pomáhá různým týmům Strážců Vesmíru, včetně teleportování Legendárních Strážců, aby pomohli Super Mega Strážcům v Legendární Bitvě, nebo při proměnění Steela v člověka poté, co byl zničen Evoxem. Také několikrát pomohla Dino Zuřivým Strážcům, když probudila Aiyona ze stázového modulu a řekla mu, že se Lord Zedd vrátil, obnovila Dinohenge a síly Strážců, teleportovala Strážce z Rafkonu, když byli skoro zničeni Lordem Zeddem a uzdravila zraněného Zayta a dala Strážcům Dino Mistrovský Meč, aby jim pomohl v boji se Zeddem. Když Červený Morfovací Mistr zjistí, že porušila slib, pošle Modrého Morfovacího Mistra, aby ji potrestal a uvěznil. Strážci je ale přemluví, aby ji pustili z jejího vězení. Poté, co Zayto porazí Nemesis Šelmu za cenu vlastního života, cestují znovu na Zemi, aby posbírali Sporixe a informují Strážce, že nemohou oživit Zayta, ale po několika měsících tak učiní a dají mu síly Bílého Strážce, když je odhaleno, že Lord Zedd unikl ze svého vězení.

Poprvé viděni v "Destination Dinohenge"
 

Dino Zuřiví Strážci
Dino Zuřiví Strážci byli původně Rytíři Rafkonu a spolu se Zaytem a Aiyonem se stali Strážci Vesmíru, poté, co jim byly uděleny síly Morfovacími Mistry. Až na Zayta a Aiyona byli všichni zabiti během Velké Sporixové Války.

Poprvé viděni v "Destination Dinohenge"
 


 


 
Dr. Lani Akana
Doktorka Lani Akana je po světě cestující archeleožka, která se nedávno se synem Olliem přestěhovala do Borového Hřbetu, aby studovala Dinohenge. Dokrotka je velkou pomocí Strážcům při hledání stázového modulu obsahujícího Aiyona a také při nalezení dvou noých Dino Klíčů. Zjistí, že Ollie je Modrý Strážce, když pomáhá Strážcům zastavit Rytíře Prázdnoty, aby nemohl zneužít její vybavení. Po jeho zastavení je jí přidělena práce v Ishinomori Institutu v Japonsku.

Poprvé viděna v "Destination Dinohenge"
 


 
Správce Parku Carlos Garcia
Správce Parku Carlos Garcia dohlíží na les, ve kterém sídlí Dinohenge. Je také otcem Javiho a nevlastním otcem Izzy. Správce podporuje Izzy ve sportovní kariéře, ale myslí si, že Javiho hraní je ztrátou času, protože neustále střídá nástroje. Později zjistí, že se Javi o hudbu vážně zajímá a stane se jeho největším fanouškem a podporovatelem.

Poprvé viděn v "Destination Dinohenge"
 


 
Rina Garcia
Rina Garcia je matkou Izzy a nevlastní matkou Javiho. Rina je módní návrhářkou a navhrhla šaty pro Fern a smoking pro Izzy na jejich maturitní ples.

Poprvé viděna v "Stitched Up"


 
Ed Jones
Ed Jones je pověrčivý opravář, který pracuje v Borovém Hřbetu. Dříve pracoval jako uklízeč na vojenské základně Oblast 62 a před nukleární explozí mu dvěma Rafkoňany bylo dáno malé dítě. Předpokládal, že nepřežili a vychoval dítě jako její děda a dal jí jméno Amelia a vymyslel si příběh, že rodiče zahynuli při požáru. To vše do té doby, než se její mysl čtoucí síly probudí a je odhaleno, že Rafkoňané byli Tarrick a Santaura.

Poprvé viděn v "Superstition Strikes"
 


 
Zaytova matka
Zaytova matka je Rafkoňanka, která mu dala jeho amulet, když se stal Rytířem Rafkonu. Je neznámé, jestli přežila Velkou Sporixovou Válku.

Poprvé viděna v "Lost Signal"


 
Jane Fairview
Jane je majitelkou internetové mediální agentury Buzzblast. Jane často vytváří originální reportáže a dává zaměstnancům specifické úkoly a odporuje Amelii, když chce dělat nadpřirozený obsah. Jane se také hluboce stará o své zaměstnance, podporuje Javiho kariéru. Když Strážci zachrání svět Jane oznámí, že otvírá pobočku Buzzblast v Andělském Háji.

Poprvé viděna v "Destination Dinohenge"
 


 
J-Borg
J-Borg je android vyvinutý v Hartford Robotics, kterou Jane používá jako svou asistentku v BuzzBlast.

Poprvé viděna v "Sporix Unleashed"


 
Fern
Fern je atletka, kterou Izzy potká během juniorského státního mistrovství. Pomůže jí, když spadne z kopce. Znovu se setkají při otevření Super Hotshot Gymu. Ukáže se, že k sobě chovají city a začnou spolu chodit a zúčastní se spolu maturitního plesu. Po odmaturování na Střední škole v Borovém Hřbetu je Fern na Oakdale Kolej a zjistí, že Izzy je Zelená Strážkyně.

Poprvé viděna v "Winning Attitude"
 


 
Adrian
Adrian je atlet, se kterým se Izzy zkamarádí v Super Hotshot Gymu. Poté, co je oklamán trenérkou Bellou, odejde z gymu a přidá se k tréninkům Izzy. Javi se ho snaží spárovat s Izzy, protože si myslí, že se jí líbí, ale je odhaleno, že se jí líbí Fern.

Poprvé viděn v "Super Hotshot"
 


 
Lily
Lily paralympijská atletka a sestřenice Izzy a Javiho, která pomáhá Izzy trénovat na závod a také ji naučí, že vyhrát neznamená všechno.

Poprvé viděna v "Winning Attitude"


 
Beatrice Cotton
Beatrice je kurátorkou v muzeu v Borovém Hřbetu, která pomáhá Strážcům najít dva ztracené Dino Zuřivé Klíče. Také začne randit s Edem Jonesem, dědou Amelie.

Poprvé viděna v "The Makeover"


 
Stan
Stan je zaměstnanec Buzzblast, který nejčastěji uvádí zprávy z Borového Hřbetu, nebo má na starost počítače v Buzzblast.

Poprvé viděn v "Serious Business"


 
Annie
Annie je zaměstnankyní Buzzblast, která pravidelně režíruje a natáčí videa pro Jane a dělá také vlastní videa.

Poprvé viděna v "Destination Dinohenge"


 
Blair Bartlett
Blair je narcistický frontman kapely The Screaming Zombies a fanoušek palačinek, který nalezl Ptera Mrazivý Klíč a výměnou za pomoc od Javiho ho dal Strážcům. Blair opustil svou skupinu a vydal se na sólovou dráhu a ukradl Javimu píseň do pěvecké soutěže v Buzzblast.

Poprvé viděn v "Jam Session"
 

Santa Claus
Santa Claus cestuje do Borového Hřbetu, aby Javimu poradil perfektní dárek k Vánocům. Později musí požádat Strážce o pomoc, když Sliz a Zmijozel ukradnou jeho kouzelný skicák.

Poprvé viděn v "Alpha's Magical Christmas"