Strážci
Zayto
Ollie
Amelia
Izzy
Javi
Aiyon
Tarrick

Zordy
Dino Zuřivý Megazord
Dimetro Ohnivý Zord
Mosa Břitvový Zord
Raptor Kosmický Zord
Pacha Drtivý Zord
Ptera Mrazivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Zuřivé Klíče
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Rodina Prázdnoty
Lord Zedd
Sporixové Šelmy 

Lord Zedd

Lord Zedd, zlý císař, který byl očištěn Zordonovou energetickou vlnou je oživen nekromantem Readémonem a stal se jeho služebníkem pod vlivem Límce Poddajnosti. Asistoval Readémonovi v zajetí Strážců pro Rytíře Prázdnoty, dokud nebyl osvobozen od Límce a opustil Zemi, aby nalezl svou hůl. Lord Zedd ji nakonec získal, když propustil Scrozzla ze zařízení Síťové Bojové Jednotky a spojil se s Králem a Královnou Prázdnoty, aby použil jejich zdroje k postavení Generálů, kteří by mu asistovali při hledání Rafkonu, aby mohl získat Sporixový Generátor a vytvořit s ním další Sporixe k vytvoření nezastavitelné armády. Uspěl v získání Sporixového Generátoru, zničil Rafkon než odcestoval na Zemi, aby ho aktivoval. Nicméně byl zastaven Zelenou Morfovací Mistryní, která ho uvěznila v krystalu a měsíce byl umístěn na vzdálené planetě, než se mu podařilo uniknout.

Poprvé viděn v "Vzpoura, část 1"
 


 
Scrozzle
Scrozzle je robotický vědec, který dříve pracoval pro Evoxe, než byl uvězněn v zařízení Síťové Bojové Jednotky. Byl osvobozen Lordem Zeddem, aby mu pomohl získat jeho hůl z Krystalové Dimenze a přidal se k jeho armádě jako hlavní vědec. Po spojení s Králem a Královnou Prázdnoty použil data z Boomtowera a Okodrhela k vytvoření dvou robotických generálů, aby byli použiti jako pomocná síla na jejich misi na Rafkonu. Poté, co Lord Zedd objevil na Rafkonu Sporixový Generátor, Scrozzle ho opravil a téměř se mu povedlo ho aktivovat, než se schoval neznámo kde, když Zelená Morfovací Mistryně uvěznila Lorda Zedda.

Poprvé viděn v "Evox's Revenge"
 


 
Lotroh
Lotroh je synovec Lokara, který byl osvobozen ze zařízení Síťové Bojové Jednotky Lordem Zeddem a byl použit jako rozptýlení, aby bojoval se Strážci, zatímco Lord Zedd osvobofí Scrozzla. Po přemožení Strážců se pokusil zničit Dinohenge, aby je odřízl od Morfovací Sítě, ale byl teleportován Strážci do města, aby mu v tom zabránili. Po krátkém boji ve městě vyrostl použitím kapesního gigantifikačního paprsku, ale byl zničen Primálním Ultrazordem.

Poprvé viděn v "Ultimate History"
 


 
Sizzuraj
Sizzuraj je robotické monstrum z planety Vonnyx, který byl nabrán do armády Lorda Zedda jako jeho pravá ruka. Sizzurajova první mise byla nakazit Ollieho mysl ovládajícím jedem, aby získali informace o počítačových systémech Dinohenge a našli Rafkon. Když se mu to podaří, bojuje se Strážci spolu s Králem Prázdnoty a Boomblasterem, než vyroste pomoci gigantifikačního paprsku a je zasažen společnými silami T-Rex Ohnivého Megazordu a Ptera Mrazivého Zordu v Bojovém Módu. Poté se zmenší, než ustoupí a cestuje s Lordem Zeddem na Rafkon. Bojuje se Strážci spolu s Boomblasterem a Okonulem, aby Lord Zedd a Scrozzle získali Sporixový Generátor, ale je nechtěně zničen, když je zasažen energetickým paprsek Zeddovy hole.

Poprvé viděn v "Love Hate"
 


 
Boomblaster
Boomblaster je robotický generál vytvořený Scrozzlem z nákresů Boomtowera. Poprvé je použit, aby bojoval se Strážci než Lord Zedd a Scrozzle vytvoří Okonula na svou cestu na Rafkon. Boomblaster později doprovázel Lorda Zedda na Rafkon a bojoval se Strážci spolu se Sizzurajem a Okonulem, než byl zmražen Mrazivým Zuřivým Paprskem Modrého Strážce. Nakonec roztál a bojoval se Strážci na Zemi, zatímco se Lord Zedd pokoušel aktivovat Sporixový Generátor, a byl zničen Mosa Mistrovským Úderem Zlatého Strážce.

Poprvé viděn v "Love Hate"
 


 


 
Vězněné Monstrum
Toto vězněné monstrum bylo mezi mnoha monstry vypuštěnými Lordem Zeddem ze zařízení Síťové Bojové Jednotky jako rozptýlení, zatímco Scrozzle získal Zeddovu hůl z Krystalové Dimenze. Naposledy bylo viděno v boji se Strážci Síťové Bojové Jednotky.

Poprvé viděno v "Ultimate Mystery"