Strážci
Zayto
Ollie
Amelia
Izzy
Javi
Aiyon
Tarrick

Zordy
Dino Zuřivý Megazord
Dimetro Ohnivý Zord
Mosa Břitvový Zord
Raptor Kosmický Zord
Pacha Drtivý Zord
Ptera Mrazivý Zord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Dino Zuřivé Klíče
Módy Strážců
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Rodina Prázdnoty
Lord Zedd
Sporixové Šelmy


Dino Zuřivé
Klíče
Dino Zuřivé Klíče jsou zdrojem síly Dino Zuřivých Strážců. Aby je mohli použít, musí je Strážci nejprve otevřít a proměnit v miniaturního rytíře a poté je vložit do Dino Zuřivého Morféru k morfování, nebo do Chromazuřivého Meče pro použití speciálního útoku, nebo posílení. Morfovací Klíče také slouží k aktivování konfigurací Megazordů, kdy Strážci hodí Klíč svému Zordu. Tyto Klíče také slouží jako hlava Megazordu.
 

 
T-Rex Dino Klíč
T-Rex Dino Zuřivý Klíč je osobním Klíčem Červeného Strážce, kterému ve spojením s Dino Zuřivým Morférem umožňuje morfovat. Použití tohoto Klíče v Chromazuřivém Meči umožňuje použít T-Rex Zuřivý Úder. Tranformuje také T-Rex Šampion Zord do bojového módu a tvoří hlavu několika formací Megazordů. Má motiv Tyranosaura Rexe.

Poprvé viděn v "Sporix Unleashed"
 


 
Tricera Dino Klíč
Tricera Dino Zuřivý Klíč je osobním Klíčem Modrého Strážce, kterému ve spojením s Dino Zuřivým Morférem umožňuje morfovat. Použití tohoto Klíče v Chromazuřivém Meči umožňuje použít Tricera Zuřivý Úder. Umožňuje Tricera Mečovému Zordu připojit se do různých formací a tvoří hlavu Dino Zuřivého Megazordu v Mečové Formaci. Má motiv Triceratopse.

Poprvé viděn v "Destination Dinohenge"


 
Ankylo Dino Klíč
Ankylo Dino Zuřivý Klíč je osobním Klíčem Růžového Strážce, kterému ve spojením s Dino Zuřivým Morférem umožňuje morfovat. Použití tohoto Klíče v Chromazuřivém Meči umožňuje použít Ankylo Zuřivý Úder. Umožňuje Ankylo Kladivovému Zordu připojit se do různých formací a tvoří hlavu Dino Zuřivého Megazordu v Kladivové Formaci. Má motiv Ankylosaura.

Poprvé viděn v "Destination Dinohenge"


 
Tygří Dino Klíč
Tygří Dino Zuřivý Klíč je osobním Klíčem Zeleného Strážce, kterému ve spojením s Dino Zuřivým Morférem umožňuje morfovat. Použití tohoto Klíče v Chromazuřivém Meči umožňuje použít Tygří Zuřivý Úder. Umožňuje Tygřímu Drápovému Zordu připojit se do různých formací a tvoří hlavu Dino Zuřivého Megazordu v Drápové Formaci. Má motiv Šavlozubého Tygra. Věřilo se, že byl tento Klíč ztracen, ale ukázalo se, že byl spolu se Stego Dino Zuřivým Klíčem v Nefritovém Orbu.

Poprvé viděn v "New Recruits"


 
Stego Dino Klíč
Stego Dino Zuřivý Klíč je osobním Klíčem Černého Strážce, kterému ve spojením s Dino Zuřivým Morférem umožňuje morfovat. Použití tohoto Klíče v Chromazuřivém Meči umožňuje použít Stego Zuřivý Úder. Umožňuje Stego Špicovému Zordu připojit se do různých formací a tvoří hlavu Dino Zuřivého Megazordu ve Špicové Formaci. Má motiv Stegosaura. Věřilo se, že byl tento Klíč ztracen, ale ukázalo se, že byl spolu s Tygřím Dino Zuřivým Klíčem v Nefritovém Orbu.

Poprvé viděn v "New Recruits"


 
Mosa Dino Klíč
Mosa Dino Zuřivý Klíč je osobním Klíčem Zlatého Strážce, kterému ve spojení se Zlatým Zuřivým Morférem umožňuje morfovat. Použití tohoto Klíče ve Zlatém Zuřivém Morféru umožňuje použít Mosa Zuřivý Paprsek. Umožňuje Mosa Břitvovému Zordu proměnit se do Bojového Módu a tvoří jeho hlavu. Má motiv Mosasaura.

Poprvé viděn v "Storm Surge"


 

Posilující Dino Klíče
Posilující Dino Klíče se používají k odemčení speciálních k ruce připojených rukávů, které se objeví po vložení Klíče do Chromazuřivého Meče. Každý Posilující Klíč má své vlastní síly a může je použít jakýkoliv Strážce. Některé Klíče mohou být použity i v nemorfované podobě.
 

 
Smradlavý Dino Klíč
Smradlavý Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, rozprašovat smradlavý, štiplavý plyn k oslepení nepřítele. Má motiv Quetzalcoatla.

Poprvé viděn v "Sporix Unleashed"
 


 
Gravi Dino Klíč
Gravi Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, manipulovat s gravitací. Často je zobrazována jako energetická koule a řetěz, který přilne k nepříteli a tlačí je k zemi. Má motiv Brachiosaura.

Poprvé viděn v "Sporix Unleashed"
 


 
Hyper Dino Klíč
Hyper Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, vypustit mocný řvoucí útok a zvýšit svou útočnou sílu a také energii sekání. Má motiv Rauisucha.

Poprvé viděn v "Sporix Unleashed"
 


 
Sonický Dino Klíč
Sonický Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, zvýšit vnímání sluchu. Má motiv Allosaura.

Poprvé viděn v "Lost Signal"
 


 
Vznášející Dino Klíč
Vznášející Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, zlehčit cokoliv, nebo kohokoliv, obvykle až do takové míry, že se začnou vznášet. Má motiv Archaeopteryxe.

Poprvé viděn v "Lost Signal"
 


 
Opravující Dino Klíč
Opravující Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, zvrátit tok krátkého úseku času, nebo změnit objekt do předchozího stavu. Má motiv Parasaurolopha.

Poprvé viděn v "Lost Signal"
 


 
Sprintový Dino Klíč
Sprintový Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, zvýšit svou rychlost v boji. Má motiv Microraptora.

Poprvé viděn v "New Recruits"
 


 
Štítový Dino Klíč
Štítový Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, stát se nezranitelným vůči jakémukoliv útoku. Má motiv Archelona.

Poprvé viděn v "New Recruits"
 


 
Elasto Dino Klíč
Elasto Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, natáhnout své tělo a stát se elastickým a výzbroj umožňuje i protažení čepele Chromazuřivého Meče. Má motiv Lambeosaura.

Poprvé viděn v "Winning Attitude"
 


 
Svalový Dino Klíč
Svalový Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, zvětšit svaly na rukách do gigantických rozměrů a zvýšit tak jejich sílu. Má motiv Dilophosaura.

Poprvé viděn v "Unexpected Guest"
 


 
Zářivý Dino Klíč
Zářivý Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, produkovat mocný záblesk světla. Má motiv Deinonycha.

Poprvé viděn v "Cut Off"
 


 
Lesklý Dino Klíč
Lesklý Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, vyleštit jakýkoliv povrch jako reflexní rozptýlení. Má motiv Pachycephalosaura.

Poprvé viděn v "Phoning Home"
 


 
Balónkový Dino Klíč
Balónkový Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, nafouknout nepřítele jako balónek. Má motiv Altirhina.

Poprvé viděn v "Super Hotshot"
 


 
Dvojitý Dino Klíč
Dvojitý Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, vytvořit duplikáty jeho vybavení. Má motiv Troodona.

Poprvé viděn v "The Matchmaker"
 


 
Rotační Dino Klíč
Rotační Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, aktivovat vířivý útok proti svým nepřátelům a jejich roztočením je vyvést z rovnováhy. Má motiv Utahraptora.

Poprvé viděn v "Old Foes"
 


 
Neviditelný Dino Klíč
Neviditelný Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, stát se neviditelným. Má motiv Megalosaura.

Poprvé viděn v "Our Hero"
 


 
Mlžný Dino Klíč
Mlžný Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, produkovat hustou mlhu. Má motiv Protoceratopse.

Poprvé viděn v "Our Hero"
 


 
Zrakový Dino Klíč
Zrakový Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, posílit jeho zrak a dá mu teleskopické vidění schopné najít cokoliv. Má motiv Iguanodona.

Poprvé viděn v "The Makeover"
 


 
Vzrůstový Dino Klíč
Vzrůstový Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, nechat vyrůst zasažený cíl. Má motiv Mapusaura.

Poprvé viděn v "Tiny Trouble"
 


 
Spací Dino Klíč
Spací Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, nechat zasažený cíl usnout. Má motiv Cryolophosaura.

Poprvé viděn v "Jam Session"

 


 
Polštářový Dino Klíč
Polštářový Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, změkčit jakýkoliv objekt, nebo zeď. Má motiv Struthiomima.

Poprvé viděn v "Things Unspoken"


 


 

Klíče Bojových Brnění
Tyto Dino Zuřivé Klíče jsou používány Dino Zuřivými Strážci k odemčení speciálních posilujících brnění.
 

 
Ohnivý Dino Klíč
Ohnivý Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, přístup k Ohnivému Bojovému Brnění, které má ohnivé schopnosti. Aktivuje také Dimetro Ohnivý Zord a tvoří hlavu T-Rex Ohnivého Megazordu. Má motiv Dimetrodona.

Poprvé viděn v "McScary Manor"
 


 
Elektro Dino Klíč
Ohnivý Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, přístup k Elektro Bojovému Brnění, které má bleskové schopnosti. Má motiv Spinosaura.

Poprvé viděn v "Storm Surge"
 


 
Stínový Dino Klíč
Stínový Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, přístup ke Stínovému Bojovému Brnění, které má stínové schopnosti a může vytvářet černé díry. Má motiv Velociraptora. Může se spojit se Světelným Dino Klíčem, aby se stal Kosmickým Dino Klíčem.

Poprvé viděn v "The Makeover"
 


 
Světelný Dino Klíč
Světelný Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, přístup ke Světelnému Bojovému Brnění, které má světelné schopnosti a umí zlomit kouzelná prokletí. Má motiv Velociraptora. Může se spojit se Stínovým Dino Klíčem, aby se stal Kosmickým Dino Klíčem.

Poprvé viděn v "The Makeover"
 


 
Kosmický Dino Klíč
Kosmický Dino Klíč vznikne spojením Stínového a Světelného Dino Klíče. Umožňuje komukoliv, kdo ho použije, přístup ke Kosmickému Bojovému Brnění. Má motiv Velociraptora. Umí vytvořit portály kamkoliv ve vesmíru.

Poprvé viděn v "Waking Nightmares"
 


 
Drtivý Dino Klíč
Drtivý Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, přístup k Drtivému Bojovému Brnění, které má zemní schopnosti. Má motiv Stygimolocha.

Poprvé viděn v "Tiny Trouble"
 


 
Mrazivý Dino Klíč
Mrazivý Dino Klíč umožňuje komukoliv, kdo ho použije, přístup k Mrazivému Bojovému Brnění, které má ledové schopnosti. Má motiv Pterodaktyla.

Poprvé viděn v "Jam Session"
 


 


 
Dino Rytířský Klíč
Dino Rytířský Klíč umožňuje ve spojení s Dino Rytířským Morférem povolání Dino Rytířského Brnění a transformaci v Červeného Dino Rytířského Strážce.

Poprvé viděn v "The Hunt"
 


 

 
Klíč Hengemenů
Klíč Hengemenů se používá k aktivování Hengemenů.

Poprvé viděn v "Destination Dinohenge"