Strážci
Carter
Chad
Joel
Kelsey
Dana
Ryan

Zordy
Záchranné Zordy
Záchranné Vlaky
Max Solárzord
Omega Zordy
Životní Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Démoni 

Záchranný Morfér
Nejlepší pozemská technologie - Záchranné Morféry jsou první známé Morféry, které pocházejí ze Země. Byly vyvinuty obrannou organizací Rychlost Světla a dány pěty vybraným jedincům, aby bránili město Námořníkův Záliv jako Světelní Strážci Vesmíru.

Poprvé viděn v "Operation Lightspeed"
 

Záchranný Blaster
Záchranné Blastery jsou standartními zbraněmi Strážců. Po všechen čas jsou v pochvách Strážců. Mohou se změnit z blasteru do obušku pro ruční boj. Rukojeť Záchranného Blasteru se může odpojit a spojit se s V-Kopím nebo komponentem Záchranného Ptáka.

Poprvé viděn v "Operation Lightspeed"
 


 
Záchranné Zbraně
Každá z těchto zbraní musí být při používání spojena s rukojetí Záchranného Blasteru. Dohromady se spojí k utvoření Záchranného Ptáka.

Záchranný Dráp - Zbraň Červeného Strážce používána k ukotvení.
Záchranný Laser - Zbraň Modrého Strážce k vyplnění děr.
Záchranný Řezák - Zbraň Zeleného Strážce k řezání věcí.
Záchranný Vrták - Zbraň Žluté Strážkyně určená k vrtání.
Záchranný Injektor - Zbraň Růžové Strážkyně k píchnutí.

Poprvé viděny v "Lightspeed Teamwork"

Záchranný Pták
Záchranný Pták je kombinovaná sada zbraní používaných Světelnými Strážci. Vylétá z vrcholu vlakového depa a na povel letí ke Strážcům. Může být taky rekonfigurován v Unilaser, který střílí mocný paprsek schopný zničit démony.

Poprvé viděn v "Lightspeed Teamwork"
 


 
Bojový Posilovač
Bojový Posilovač se materializuje ze Záchranných Morférů a je aktivován numerickou klávesnicí, která slouží k posílení zbraní, Zordů a Chad a Joel ho používají k povolání Mega Bojového Brnění.

4-7-8 - Energetické seky a údery
5-5-5 - Paprsek Posilovače
3-5-6 - Formace Světelného Solárzordu
8-4-5 - Další energetické údery
8-1-8 - Termo Blaster Posílený Mód
4-5-6 - Omega Megazord
8-6-1 - Mega Bojové Brnění

Poprvé viděn v "The Cobra Strikes"
 


 
Titanový Morfér
Titanový Morfér je potřebný k morfování v Titanového Strážce a povolání Max Solárzordu. Carter byl první, kdo testoval Titanový Morfér a nebyl schopen ustát jeho sílu. Poté byl ukraden z Aquazákladny Ryanem, který použil jeho sílu k boji po Diabolicově boku a později na straně Strážců.

Poprvé viděn v "From Deep in the Shadows"

 
Titanový Laser
Jako Titanový Strážce Ryan používá Titanový Laser, který se ukázal být mocnější než Záchranný Pták. Může se proměnit v bojovou sekeru, která je schopná absorbování a přesměrování energetických paprsků.

Poprvé viděn v "From Deep in the Shadows"

 
V-Kopí
V-Kopí byly poprvé použity proti Titanovému Strážci. Každý Strážce povolává V-Kopí velkým V, které materializuje zbytek zbraně. V-Kopí může být použito jako tyč a jako blaster ve spojení s rukojetí Záchranného Blasteru.

Poprvé viděny v "From Deep in the Shadows"

 
Termo Blaster
Termo Blastery byly vytvořeny slečnou Fairweatherovou. Pálí intenzivní, koncentrovaný paprsek tepla a může být posílen připojením Bojového Posilovače. Jsou různě zbarveny, každá barva pro každého Strážce.

Poprvé viděny v "In the Freeze Zone"

Mega Bojové Brnění
Mega Bojová Brnění byla vytvořena Angelou a Clarkem Fairweatherovými. Jsou aktivovány vyťukáním 8-6-1 na Bojovém Posilovači. Modrý a Zelený Strážce používají toto Brnění. Zelený Strážce byl vybaven rotující pilou, která se může rozpůlit a sloužit jako štít. Modrý Strážce byl vybaven velkým kanónem, který mohl střílet koncentrované paprsky ledu.

Poprvé viděny v
"The Mighty Mega Battle"