Strážci
Carter
Chad
Joel
Kelsey
Dana
Ryan

Zordy
Záchranné Zordy
Záchranné Vlaky
Max Solárzord
Omega Zordy
Životní Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Démoni

Celé jméno: Ryan Mitchell
Označení Strážce: Titanový Strážce
Zbraně: Titanový Laser
Příslušenství: Titanový Morfér
Zordy: Max Solárzord
 
Ryan Mitchell vlastní syn Kapitána Mitchella. Před lety, když byl Ryan ještě dítě, on, Dana a jejich otec měli dopravní nehodu. Auto sjelo z útesu a oni zůstali viset za kořen stromu. Kapitán Mitchell držel Danu, ale Ryan by brzy spadl. Objevil se Diabolico a nabídl se zachránit Ryana za to, že si ho bude moct nechat. Kapitán Mitchell ze zoufalství souhlasil a Diabolico zmizel s Ryanem a řekl Mitchellovi, že ho znovu uvidí o jeho 20. narozeninách. Po letech toho dne byl z Aquazákladny ukraden experimentální Titanový Morfér. Byl to Ryan, kdo ho ukradl. Použil ho, aby se stal Titanovým Strážcem a pokusil se zničit Strážce. Diabolico ho vychoval, aby pohrdal svým otcem za to, že ho nezachránil a Ryan tak hledal svou pomstu. Když se dozvěděl pravdu - že ho otec doopravdy miluje a že udělal vše pro to, aby ho zachránil, opustil Ryan Diabolicovu stranu a přidal se k Rychlosti Světla jako Titanový Strážce.

Tato zrada ho ale stála vysokou cenu. Diabolico dal Ryanovi tetování kobry, které ožilo a přibližovalo se Ryanově krku pokaždé, když morfoval, dokud ho nezabije. Kvůli této kletbě Ryan morfoval sporadicky a často nemohl asistovat Strážcům v boji. Ryan nakonec zlomil kletbu, když šel do hrobky, kde byl uvězněn Diabolico a zničil sochu kobry, která byla zdrojem síly tetování. Titanový Strážce používá Titanový Laser, mocný blaster, který se může změnit v bojovou sekeru. Ryan na chvíli opustil Strážce, aby našel způsob, jak znovu zajmout Královnu Bansheeru. Později se přidal k týmu a společně zahnali Bansheeru nadobro..

Ryan později znovu bojoval jako Titanový Strážce, když se Světelní Strážci spojili s Časovými Strážci v boji proti oživené Vypře.