Strážci
Carter
Chad
Joel
Kelsey
Dana
Ryan

Zordy
Záchranné Zordy
Záchranné Vlaky
Max Solárzord
Omega Zordy
Životní Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Démoni 

Kapitán William Mitchell
Kapitán Mitchell byl dříve hasičem, který se připojil ke Světelné Záchraně, aby řídil Aquazákladnu a Světelné Strážce, kteří bojují s Démony, kteří ohrožují Námořníkův Záliv. Osobně sledoval Cartera Graysona, hasiče, kterého zachránil jako dítě, a vybral si ho, aby vedl svůj tým jako Červený Strážce a tajně trénuje svou dceru Danu Mitchellovou, aby se stala Růžovou Strážkyní. Později se ukázalo, že Kapitán Mitchell měl také syna jménem Ryan, který byl pravděpodobně zabit při autonehodě, ale později se ukázalo, že byl vychován Diabolicem tak, aby byl zlý a ukradl Titanový Morfér, aby se stal Titanovým Strážcem.

Poprvé viděn v "Operation Lightspeed"
 


 
Angela Fairweatherová
Angela Fairweatherová je vědkyně Světelné Záchrany, která je zodpovědná za vývoj veškeré technologie používané Světelnými Strážci. Vymýšlí nové Zordy, zbraně a vozidla pro Strážce. Slečna Fairweather je velmi často zaneprázdněná prací a má málo času na ostatní věci. Pravidelně sestřeluje Joela, který se s ní stále snaží navázat vztah, ale nakonec se oba vezmou poté, co Strážci porazili Královnu Bansheeru.

Poprvé viděna v "Lightspeed Teamwork"


 
Generál McKnight
Generál McKnight je generálem Světelné Záchrany a nadřízeným Kapitána Mitchella, který plánoval nahradit Strážce kyborgskými duplikáty. Když Kyborgští Strážci selhali a stali se zlými, změnilo to jeho rozhodnutí, že lidé byli vhodnější pro ochranu Námořníkova Zálivu.

Poprvé viděn v "Cyborg Rangers"
 


 
Doktor Harlen
Doktor Harlen je vývojář Kyborgských Strážců, robotických protějšků Světelných Strážců, které ovládá pomocí vzdálené konzole. Poté, co jsou Kyborgští Strážci zasaženi bleskovým útokem, porouchají se a stávají se zlými.

Poprvé viděn v "Cyborg Rangers"
 


 
Clark Fairweather
Clark Fairweather je skvělý vědec, který pomáhá své sestře Angele Fairweatherové při vývoji Mega Bojových Brnění. Je uvězněn a zraněn v hořícím autě během útoku monster, ale je zachráněn Zeleným Strážcem.

Poprvé viděn v "The Mighty Mega Battle"
 


 
Písečný Čaroděj
Písečný Čaroděj je mocný čaroděj, který byl původně zodpovědný za uvěznění Démonů Královny Bansheery v jejich hrobce před mnoha lety. Ryan Mitchell s ním přichází do kontaktu a nejprve pomáhá Strážcům uniknout ze Stínového Světa a pokouší se vyhnat Démony Královny Bansheery. Diabolico však provede protikouzlo a promění ho v písek.

Poprvé viděn v "The Sorcerer of the Sands"
 


 
Král Neptun
Král Neptun je Králem Atlantidy, který zakazuje své dceři Marině vídat Chada, Modrého Strážce. Jeho trojzubec je ukraden Aquadémonem, který jej používá k odčerpávání vody po celém světě. Poté Marině dočasně dal nohy, aby znovu získal svůj ukradený trojzubec.

Poprvé viděn v "Ocean Blue"
 


 
Marina
Marina je mořská panna, která se romanticky zaplete s Chadem, Modrým Strážcem. Původně se od sebe drželi dál, protože její otec, Král Neptun jí zakázal ho vídat, ale nakonec se začali vídat pravidelně poté, co se Chad Králi Neptunovi osvědčil, když mu vrátil jeho trojzubec.

Poprvé viděna v "Ocean Blue"

Galaktičtí Strážci
Galaktičtí Strážci cestují na Zemi, aby zabránili Trilebkovi pomoct Trakeeně proměnit se v její Hmyzí formu a zachránili mladou dívku jménem Heather před Démony. Spojí se Světelnými Strážci, aby porazili Trilebku a bojovali Olympiovou bandou a obdařili Omega Megazord Světlem Orionu, aby zničil obří Démonickou Trakeenu.

Poprvé viděni v "Quasar Quest, část 2"
 


 


 
Sensei Tamashiro
Sensei Tamashiro je mistr bojových umění, který trénoval Chada a očekával od něj velké věci ve způsobech bojových umění. Sensei Tamashiro je však zklamaný, když se Chad rozhodne připojit ke Světelné Záchraně v domnění, že opustil vše, co se učil. Poté naučí Kykloptera své techniky poté, co přísahá, že se zbavil zlých způsobů, ale ukázalo se, že je to lež. Chad pak odhalí, že stále respektuje jeho učení a použije ho k boji s Kyklopterem. Sensei Tamashiro pak projeví respekt k Chadovi a konečně navštíví Aquazákladnu.

Poprvé viděn v "The Chosen Path"
 


 
Babička Winslowová
Babička Winslowová je Kelseyina bohatá babička, která vlastnila jeden z pěti Krystalů Hvězdného Světla, které Vypra chtěla získat, aby mohla napájet laser ke zničení Námořníkova Zálivu. Poté, co se dozvěděla, že ho ukradla Vypra, nadává Kelsey, ale nakonec změní názor, přijde Kelsey na pomoc a znovu získá svou lásku k venkovním aktivitám.

Poprvé viděna v "The Fifth Crystal"


 
Earl
Earl je starý přítel Kapitána Mitchella, který předstíral, že jede na rybářský výlet s Kapitánem Mitchellem, zatímco ho Dana odvezla do Aquazákladny. Ukázalo se však, že Earl ve skutečnosti vlastnil palivový článek, který bylo třeba dodat na Aquazákladnu.

Poprvé viděn v "A Matter of Trust"


 
Nancy Cooperová
Nancy Cooperová je místní žena v Námořníkově Zálivu, se kterou se Kelsey spřátelí poté, co zachrání jejího psa Darcyho před sražením nákladním autem. Později se ukázalo, že jde o astronautku, jejíž přistání raketoplánu vychýlil z kurzu Démon Vichřičník. Zachrání ji Kelsey a dozví se o její totožnosti Žluté Strážkyně poté, co použije Haz Záchranu 4, aby pomohla jejímu raketoplánu bezpečně přistát.

Poprvé viděna v "Riding the Edge"


 
Simon
Simon je chytrý mladší bratranec Joela, který objeví asteroid, který Olympius použil ke zničení Námořníkova Zálivu. Pomáhá Světelné Záchraně tím, že jim dává souřadnice k asteroidu.

Poprvé viděn v "The Omega Project"


 
Heather
Heather je mladá dívka žijící v Námořníkově Zálivu, která pomáhá Strážcům při záchraně všech civilistů zajatých Trakeenou poté, co jsou její rodiče zajati pro jejich životní sílu.

Poprvé viděna v "Trakeena's Revenge, část 1"

Koko Kašmír
Koko Kašmír je hledačka talentů pro časopis Glitz, která přesvědčí Danu, aby se stala Glitz Girl s penězi, aby si mohla dovolit lékařskou školu. Její povinnosti jako Glitz Girl jí brání v ochraně Námořníkova Zálivu a je nucena přestat být Glitz Girl. Později se pokusila naverbovat Kelsey, aby se stala další Glitz Girl.

Poprvé viděna v "In the Limelight"