Strážci
Carter
Chad
Joel
Kelsey
Dana
Ryan

Zordy
Záchranné Zordy
Záchranné Vlaky
Max Solárzord
Omega Zordy
Životní Megazord

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci
Protivníci
Démoni 

Kapitán William Mitchell
Kapitán podmořské základny a otec Dany, Bill Mitchell je zodpovědný za shromáždění Strážců vybraných pro jejich speciální schopnosti. Jeho dlouho ztracený syn Ryan se nedávno znovu objevil a kapitán ho úspěšně přesvědčil, aby opustil Diabolicovu stranu a přidal se k němu jako Titanový Strážce.

Poprvé viděn v "Operation Lightspeed"
 


 
Angela Fairweather
Vědkyne v Rychlosti Světla, která vymýšlí nové Zordy, zbraně a vozidla pro Strážce. Slečna Fairweather je velmi často zaneprázdněná prací a má málo času na ostatní věci. Pravidelně sestřeluje Joela, který se s ní stále snaží navázat vztah, ale nakonec se oba vezmou.

Poprvé viděna v "Lightspeed Teamwork"


 
Král Neptun
Římský bůh moří je Marinin otec. Nosí mocný trojzubec, který mu byl jednou ukraden jedním z Diabolicových démonů. Když se trojzubec vrátil k Neptunovi, zásoby vody v Námořníkově Zálivu byly obnoveny.

Poprvé viděn v "Ocean Blue"
 


 
Marina
Tato líbezná mořská víla a Chad si mezi sebou vyvinuli romantický vztah. Byla využita Vyprou v plánu proti Chadovi a později žádala Chada o pomoc, aby získala zpět trojzubec jejího otce.

Poprvé viděna v "Ocean Blue"


 
Písečný Čaroděj
Písečný Čaroděj je zodpovědný za uvěznění démonů před 5000 lety. Když se od Ryana dozvěděl, že byli vypuštěni, pokusil se je znovu uvěznit. Nicméně Diabolico přerušil jeho kletbu a spálil ho na prach.

Poprvé viděn v "The Sorcerer of the Sands"


 
Galaktičtí Strážci
Když Trojlebka zaútočil na Lea na Mirinoi a odletěl k Zemi, Galaktičtí Strážci ho brzy následovali, aby ochránili svoji domovskou planetu, kde se spojili se Světelnými Strážci, aby se utkali nejen s Trojlebkou, ale také s Trakeenou a Olympiusem.

Poprvé viděni v "Quasar Quest, část 2"


 


 
Generál McKnight
Generál McKnight je vrchní velitel Rychlosti Světla, který plánoval vyměnit Světelné Strážce za jejich kyborgové duplikáty.

Poprvé viděn v "Cyborg Rangers"


 
Doktor Harlen
Doktor Harlen je vědec Rychlosti Světla, který vyvinul Kyborgové Strážce.

Poprvé viděn v "Cyborg Rangers"


 
Clark Fairweather
Clark je bratr Angely Fairweatherové, který ji pomohl s vývojem Mega Bojových Brnění.

Poprvé viděn v "The Mighty Mega Battle"


 
pan Tamashiro
Pan Tamashiro byl Chadův bývalý učitel, který neschvaluje Chadovu roli Světelného Strážce. Nakonec ale změnil názor, když zjistil, že Chad používá jeho techniku v boji.

Poprvé viděn v "The Chosen Path"