Strážci
Andros
T.J.
Carlos
Ashley
Cassie
Zhane

Zordy
Astro Megazord
Delta Megazord
Mega Vozidla
Mega Křídlo

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Psycho Strážci
Monstra 

Alpha 6
Alpha pokračuje v asistenci Strážcům a cestuje s nimi do vnějšího vesmíru a nachází nový domov v Astro Megalodi. Zůstává na Megalodi i s novou posádkou - Galaktickými Strážci. Později s nimi zůstává na Mirinoi nalezené Terra Venturou.

Poprvé viděn v "Shift into Turbo, část 3"
 


 
D.E.C.A.
D.E.C.A. je operační systém Astro Megalodi a kontroluje její funkce obsluhuje zabezpečení a reaguje na slovní příkazy. Byla vypnuta, když byla Megaloď zničena v Power Rangers Lost Galaxy.

Poprvé viděna v "From Out of Nowhere, část 1"


 
Zordon
Originální mentor Strážců se stal zajatcem zlého Temného Přízraku. Něž byly jeho síly kompletně vysáty, byl Temný Přízrak zničen. Zordon byl poté zničen Androsem, aby jeho energie mohla zničit zlé jednotky, které útočily na vesmír.

Poprvé viděn v "Den Zrození"


 
Ninja Želvy
Ninja Želvám byly vymyty mozky v New Yorku Astronemou, aby infiltrovaly Megaloď a převzali nad ní kontrolu ke zničení Strážců Vesmíru. Byly osvobozeny od kouzla a pomohly Strážcům porazit Kvantrony.

Poprvé viděny v "Shell Shocked"


 
Fantom Strážce
Fantom Strážce strávil většinu série vyhledáváním Zordona a během jednoho střetu s Vesmírnými Strážci dal Androsovi Delta Megaloď. Během útoku Spojené Aliance Zla bránil svou domovskou planetu po boku Modrého Senturióna.

Poprvé viděn v "The Phantom Phenomenom"


 
Justin Stewart / Modrý Turbo Strážce
Když byli Strážci zajati, Bouřkové Dělo uprchlo a vrátilo se s Justinem a znovu ho spojil s jeho Turbo Morférem. Justin osvobodil ostatní jako Modrý Turbo Strážce a později se vrátil do normálního života se svým otcem.

poprvé viděn v "Turbo: Strážci Vesmíru Film"


 
Adam Park / Černý Strážce
Bývalý Černý Strážce se objevil, aby pomohl Carlosovi v těžkých časech. Když monstrum zaútočilo na bezmocného Carlose, Adam riskoval svůj vlastní život morfováním v Černého Strážce a zdržel monstrum, než dorazil zbytek týmu.

Poprvé viděn v "Souboj Ninjů, část 1"


 
Trey / Zlatý Strážce
Trey bránil Galaxii Vica během vesmírného útoku Spojené Aliance Zla.

Poprvé viděn v "The Power of Gold"


 
Modrý Senturión
Modrý Senturión během útoku Spojené Aliance Zla na vesmír, bránil domovskou planetu Fantom Strážce.

Poprvé viděn v "The Millenium Message"


 
Strážci Aquitaru
Strážci Aquitaru bránili planetu Gratha během vesmírného útoku Spojené Aliance Zla.

Poprvé viděni v "Strážci z Planety Aquitar, část 2"


 


 
Karone
Karone je Androsova dlouho ztracená sestra, která byla zajata Darkondou jako dítě a vychována, aby se stala Princeznou Zla, Astronemou. Když zjistila svůj pravý původ, přidala se na Androsovu stranu, ale byl jí vymyt mozek. Nakonec byla zachráněna Zordonovou energetickou vlnou. Karone se později přidala ke Galaktickým Strážcům jako Růžová Strážkyně.

Poprvé viděna v "From Out of Nowhere, část 1"


 
Kinwon a Tykwa
Kinwon a Tykwa vedou rebely z KO-35 a pomáhají Vesmírným Strážcům v poražení Spojené Aliance Zla, například předáním Mega Křídla Zhanovi.

Poprvé viděni v "Zhane's Destiny"


 
Profesor Phenomenus
Tento praštěný profesor podniká mise k nalezení mimozemského života na Zemi. Jeho pokusy jsou často zavádějící a končí katastrofickými a trapnými zklamáními. Výzkum přenesl do vesmíru na palubě Terra Ventury v Power Rangers Lost Galaxy, kde vzal práci v kavárně Kometa.

Poprvé viděn v "From Out of Nowhere, část 1"


 
Bulk a Skull
Bulk a Skull jsou nyní asisteni profesora Phenomena a poslušně plní jeho plány k nalezení mimozemšťanů na Zemi. Když profesor vzlétá do vesmíru na Terra Ventuře, následuje ho pouze Bulk a Skull zůstává na Zemi.

Poprvé viděni v "Den Zrození"


 
Adelle Ferguson
Adelle řídí a vlastní místní restauraci, kterou Vesmírní Strážci velmi často navštěvují a která se jmenuje Ráj Surfů.

Poprvé viděna v "Save Our Ship"

Silvy Larson
Silvy je mladá dívka, která se spřátelí s Carlosem poté, co zjistí jeho tajnou identitu. Silvy je také zodpovědná za první využití Bojového Brnění.

Poprvé viděna v "Carlos on Call"