Strážci
Andros
T.J.
Carlos
Ashley
Cassie
Zhane

Zordy
Astro Megazord
Delta Megazord
Mega Vozidla
Mega Křídlo

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Psycho Strážci
Monstra 

Alpha 6
Alpha 6 je robotický asistent vytvořený Králem Lexianem na Edenoi, který cestuje s bývalými Turbo Strážci vesmírem. Jeho hlasový modul byl poškozen při destrukci Silo Komory a Andros mu dá nový a změní tím jeho hlas. Alpha pokračuje v asistenci Strážcům a cestuje s nimi do vnějšího vesmíru a nachází nový domov v Astro Megalodi. Zůstává na Megalodi i s novou posádkou - Galaktickými Strážci. Později s nimi zůstává na Mirinoi nalezené Terra Venturou.

Poprvé viděn v "Shift into Turbo, část 3"
 


 
D.E.C.A.
D.E.C.A. je palubní počítač a operační systém Astro Megalodi a monitoruje na ní životní funkce kontroluje a kontrolou statusu Megalodi a jejich senzorů umožňuje hladké její hladké řízení. Její kamery jsou umístěny v každé části Megalodi a reaguje na hlasové pokyny. D.E.C.A. hovoří 3000 jazyky. D.E.C.A. také navrhla Kvadroblaster. Byla zničena spolu s Megalodí v boji proti Žihadlu Škorpióna.

Poprvé viděna v "From Out of Nowhere, část 1"


 
Zordon
Zordon je moudrý kouzelník z planety Eltar, který byl zajat Spojenou Aliancí Zla, když ho dobyla. Zordon je neustále transportován z planety na planetu, aby ho Vesmírní Strážci nemohli najít. Než byly jeho síly kompletně vysáty Temným Přízrakem, byl Zordon zničen Červeným Strážcem, aby jeho energie mohla zničila jednotky Spojené Aliance Zla.

Poprvé viděn v "Den Zrození"


 
Ninja Želvy
Ninja Želvy jsou pět želvích mutantů, kteří žijí v kanálech New Yorku. Astronema jim vymyla mozky a podvedla Strážce, aby je pustili na Astro Megaloď a ti se ji zmocnili pro Astronemu. Když jsou vystaveni reverzně polarizovanému magnetickému poli, je její kouzlo zničeno a Želvy se spojí se Strážci, aby bojovali s Astronemou a Kvantrony.

Poprvé viděny v "Shell Shocked"


 
Fantom Strážce
Fantom Strážce je záhadná bytost, která se pokouší najít Zordona a téměř uspěje při procesu stěhování z jedné planety na druhou posádkou Divatox. Nepodaří se mu ho zachránit, ale dá Strážcům Delta Megaloď  a pokračuje v hledání Zordona. Později je viděn, jak brání svou domovskou planetu spolu s Modrým Senturiónem během posledního útoku Spojené Aliance Zla.

Poprvé viděn v "The Phantom Phenomenom"


 
Justin Stewart / Modrý Turbo Strážce
Justin je bývalý Modrý Turbo Strážce, kterému byly vráceny síly Bouřkovým Dělem, aby zachránil Vesmírné Strážce poté, co byli zajati jedním z Astroneminých monster. Poté se s nimi spojil a společně osvobodili Bleskový Křižník ze spárů Divatoxiny armády.

poprvé viděn v "Strážci Vesmíru"


 
Adam Park / Černý Strážce
Adam je Carlosův předchůdce, který mu přijde pomoct s tréninkem, když po zranění Cassie ztratí veškerou sebedůvěru. Adam riskuje svůj život použitím rozbitého Silo Morféru k morfování v Černého Strážce, aby pomohl v boji s monstrem.

Poprvé viděn v "Souboj Ninjů, část 1"


 
Trey / Zlatý Strážce
Trey je Zlatý Strážce z planety Triforia, který bránil planetu v Galaxii Vica před útokem armády Lorda Zedda a Rity Repulsy během posledního útoku Spojené Aliance Zla.

Poprvé viděn v "The Power of Gold"


 
Modrý Senturión
Modrý Senturión je intergalaktický policejní důstojník, který během útoku Spojené Aliance Zla na vesmír, bránil planetu před Strojním Impérime po boku Fantom Strážce.

Poprvé viděn v "The Millenium Message"


 
Strážci Aquitaru
Strážci Aquitaru jsou Strážci Vesmíru z planety Aquitar, kteří během konečného útoku Spojené Aliance Zla bránili planetu Gratha proti Divaroxiným Jednotkám.

Poprvé viděni v "Strážci z Planety Aquitar, část 2"


 


 
Karone
Karone je Androsova dlouho ztracená sestra, která byla zajata Darkondou jako dítě a vychována, aby se stala Princeznou Zla, Astronemou. Když zjistila svůj pravý původ, přidala se na Androsovu stranu, ale byl jí vymyt mozek. Nakonec byla zachráněna Zordonovou energetickou vlnou. Karone se později přidala ke Galaktickým Strážcům jako Růžová Strážkyně.

Poprvé viděna v "From Out of Nowhere, část 1"


 
Velitel Kinwon a Tykwa
Velitel Kinwon a Tykwa jsou vůdci rebelů z KO-35, kteří se potkali se Strážci na Kenaturu B. Když Spojená Aliance Zla odhalila jejich základnu, byli nuceni se evakuovat za pomoci Stříbrného Strážce, kterému na oplátku dali darem Mega Křídlo.

Poprvé viděni v "Zhane's Destiny"


 
Generál Norquist
Generál Norquist je velitelem vesmírného programu NASADA, který poskytne Turbo Strážcům Astro Mega Raketoplán. Také požádá Vesmírné Strážce o pomoc, aby získali disk ze satelitu, který Elgar sestřelil a informuje je o asteroidu, který je kolizním kurzu se Zemí.

Poprvé viděn v "Chase into Space, část 2"
 


 
Profesor Phenomenus
Proferor Phenomenus je vědec zabývající se mimozemskými jevy a touží dokázat existenci mimozemského života a najme si Bulka a Skulla jako své asistenty. Je také zodpovědný za nebezpečné experimenty, které chtěla Astronema použít pro své vlastní účely, včetně explozivní kapaliny a paprsku, který mění spotřebiče na zlé. Byl mezi civilisty, kteří se postavili jednotkám Astronemy, když vyhrožovala, že zničí Zemi. Tvrdil, že on je Červený Strážce.

Poprvé viděn v "From Out of Nowhere, část 1"
 


 
Bulk a Skull
Bulk a Skull jsou obyvatelé Andělského Háje, kteří byli svědky příletu Temné Pevnosti na Zemi. Spojí se s Profesorem Phenomenem, aby mu pomohli dokázat existenci mimozemské civilizace. Jsou mezi civilisty, kteří se postavili jednotkám Astronemy, když vyhrožovala, že zničí Zemi. Tvrdili, že jsou Modrý a Černý Strážce a pomáhali v boji proti Kvantronům a Piraňatronům.

Poprvé viděni v "Den Zrození"


 
Adelle Ferguson
Adelle je majitelka, manažerka a kuchařka v Surfspotu, mořské restauraci v Andělském Háji, kterou Strážci často navštěvují, když se vrátí na Zemi během hledání Zordona. Je mezi civilisty, kteří se postavili jednotkám Astronemy, když vyhrožovala, že zničí Zemi. Tvrdila, že je Růžová Strážkyně.

Poprvé viděna v "Save Our Ship"


 
Silvy Larson
Silvy je mladá dívka, která vydírá Carlose, aby pro ni dělal věci, když zjistí jeho tajnou totožnost poté, co Carlos morfuje ve fotobudce. Zjistí také totožnost Androse a je zodpovědná za aktivování jeho Bojového Brnění.

Poprvé viděna v "Carlos on Call"

Paní Hammondová
Paní Hammondová je babička Ashley, která navštíví svou vnučku, aby ji našla manžela. Také pomůže Strážcům v boji s Termitem, když do něj najede ukradeným policejním autem.

Poprvé viděna v "Grandma Matchmaker"