Strážci
Andros
T.J.
Carlos
Ashley
Cassie
Zhane

Zordy
Astro Megazord
Delta Megazord
Mega Vozidla
Mega Křídlo

Arzenál
Zbraně/Výbava
Vozidla

Spojenci

Protivníci
Psycho Strážci
Monstra 

Temná Pevnost
Temná Pevnost je vesmírná loď a doupě Astronemy a Spojené Aliance Zla. Na palubě je velké množství Kvantronů. Je vybavena satelaserama, které zvětšují monstra. Temná Pevnost byla naposledy viděna na Zemi pod velením Červeného Vesmírného Strážce

Poprvé viděna v "From Out of Nowhere, část 1"
 


 
Astronema
Astronema je Karovianka, který byla kdysi známá jako Karone. Byla unesena v mladém věku nájemným lovcem Darkondou a vychována Ecliptorem, aby byla zla a lstivá válečnice. Je jí dán titul Princezny Zla Temným Přízrakem a má za úkol zabránit Vesmírným Strážcům najít Zordona, zaútočit na Zemi se svou armádou loajálních monster. Během boje s Červeným Strážcem ztratí svůj medailonek, který odhalí Androsovi, že je jeho dlouho ztracená sestra. Poté se Astronema rozhodne přejít na stranu dobra, dokud není potřeba, aby se vplížila na Temnou Pevnost, aby zabránila asteroidu zničit Zemi. Je zajata a přeprogramována Ecliptorem a sama je proměněna v cyborga a ještě zlejší verzi Astronemy. Plánuje svrhnout Temný Přízrak a napojí své Psycho Strážce na jeho životní energii a pomalu ho vysává. Astronema nakonec vede Spojenou Alianci Zla k dobývání vesmíru a po zničení Temného Přízraku se stane Královnou Zla. To netrvá dlouho, protože je zabita během boje se svým bratrem, který se vplížil na Temnou Pevnost, aby zachránil Zordona. Nicméně je díky Zordonově energetické vlně oživena a očištěna od zla.

Poprvé viděna v "From Out of Nowhere, část 1"
 


 

Temný Přízrak
Temný Přízrak je obří lávové stvoření a samozvaný Vládce Zla, který úspěšně vybudoval Spojenou Alianci Zla. Také úspěšně dobyl Eltar a zajal Zordona a snaží se vysát jeho síly, aby ho nadobro zničil. Když se Červený Strážce dostane na jeho konferenci, pověří Astronemu, Princeznu Zla, aby zaútočila na Zemi a azabránila Strážcům najít Zordona. Když Astronema zjistí, kdo skutečně je, přikáže Darkondovi, aby ji znovu zajal a proměnil ji v Astronemu s kybernetickými implantáty. Nicméně to funguje až moc dobře a Astronema se ho pokusí zničit napojením Psycho Strážců na jeho životní energii. Temný Přízrak nakonec příkáže všem zahájit útok na celý vesmír, ale jeho vítězství je krátké, když je zničen Darkondou pomocí planety ničící raketou, která způsobí, že imploduje.

Poprvé viděn v "From Out of Nowhere, část 1"


 
Ecliptor
Ecliptor je silný a lstivý válečník, kterému byla Darkondou dána Karone jako dítě, aby z ní vychoval zlou a neohroženou válečnici a přejmenoval ji na Astronemu, Princeznu Zla. Když Darkonda dorazí na Temnou Pevnost, pokusí se ho otrávit, ale jeho plán selže, protože má několik životů. Když je odhaleno, že Astronema je Karone, Ecliptor ji odmítne ublížit, protože mu na ni záleží. Darkonda mu dá kybernetické implantáty a vymaže všechny jeho sympatie k ní. Ecliptor je stále věrný Astronemě i když se rozhodne svrhnout Temný Přízrak. Během dobývání vesmíru Spojenou Aliancí Zla je Astronema zabita svým bratrem, když se snaží zachránit Zordona, což naruší jeho kybernetické implantáty a přísahá, že zničí Červeného Strážce. Nicméně to selže a je první, kdo je zničen Zordonovou energetickou vlnou.

Poprvé viděn v "From Out of Nowhere, část 1"


 
Červený Ecliptor
Ecliptor získá nezměrnou sílu, když se hackne do počítačového systému Astro Megalodi a úspěšně zničí Delta Megaloď. Nicméně toto posílení ztratí a vrátí se do svého původního stavu poté, co je poražen Vesmírnými Strážci v boji.

Poprvé viděn v "The Impenetrable Web"


 
Darkonda
Darkonda je zrádný nájemný lovec, který unesl Karone, když byla dítě a dal ji Ecliptorovi, aby z ní vychoval Astronemu. Později se ukázal a nabídl jí své služby. Má rivalitu s Ecliptorem a když jsou nuceni spolupracovat, zradí ho a nuceně se s ním spojí. Když je zničen Mega Cestovatelem, je odhaleno, že má několik životů a vrací se armádou Krokotoxů, aby otrávili zásoby vody na Zemi. Když Strážci cestují na Kentaur B, je odhaleno, že Darkonda nějak infiltroval rebely KO-35, když se maskoval jako generál Yatru, ale byl nakonec odhalen a jeho plán proměnit všechny v korál selhal. Když Astronema zjistí svou pravou totožnost, je mu dáno velení nad Temnou Pevností, dokud nepromění Karone zpět na Astronemu kybernetickými implantáty. Poté je vyhozen z Temné Pevnosti, dokud nezačne útok Spojené Aliance Zla, kdy se pokusí zničit Temný Přízrak planety ničící raketou. Uspěje, ale je sám zničen, když ho Temný Přízrak sežere před výbuchem.

Poprvé viděn v "The Barillian Sting"


 
Darkliptor
Darkliptor je zlá bytost vzniklá vynuceným spojením Darkondy a Ecliptora. V této podobě je vždy dominantní Darkonda, ačkoliv je Ecliptor schopen se z tohoto spojení vymanit.

Poprvé viděn v "T.J.'s Identity Crisis"


 
Elgar
Elgar je synovec vesmírné pirátky Divatox, který je přidělen k jednotkám Astronemy kvůli jeho znalostem o Zemi. Nicméně Elgar působí víc škody, než užitku a ať je mu Astronemou dána jakákoliv mise, vždy selže. Elgar je později přidělen, aby byl součástí armády, která zaútočí na Zemi, ale je zničen Zordonovou energetickou vlnou.

Poprvé viděn v "Strážci Vesmíru"


 
Kvantroni
Kvantroni jsou kovoví vojáci používáni jako armáda Astronemy a Spojené Aliance Zla.

Poprvé viděni v "Out of Nowhere, část 1"


 
Piraňatroni
Piraňatroni jsou rybí válečníci využívaní Divatox a Spojenou Aliancí Zla.

Poprvé viděni v "Strážci Vesmíru"
 
Rita Repulsa
Rita Repulsa je intergalaktická čarodějnice a manželka Lorda Zedda, která se přidala ke Spojené Alianci Zla poté, co Temný Přízrak dobyl Eltar a zajal Zordona. Během útoku Spojené Aliance Zla měla za úkol napadnout Galaxii Vica, ale byla očištěna od zla Zordnovou energetickou vlnou poté, co byl Zordon zabit Androsem.

Poprvé viděna v "Den Zrození"
 
Lord Zedd
Lord Zedd je sám sebou prohlášený Císař Zla a manžel Rity Repulsy, který se přidal ke Spojené Alianci Zla poté, co Temný Přízrak dobyl Eltar a zajal Zordona. Během útoku Spojené Aliance Zla měl za úkol napadnout Galaxii Vica, ale byl očištěn od zla Zordnovou energetickou vlnou poté, co byl Zordon zabit Androsem.

Poprvé viděn v "Vzpoura, část 1"


 
Král Mondo
Král Mondo je vládce Strojního Impéria, který byl neznámým způsobem znovu sestaven a přidal ke Spojené Alianci Zla poté, co Temný Přízrak dobyl Eltar a zajal Zordona. Během útoku Spojené Aliance Zla měl za úkol napadnout domovskou planetu Fantom Strážce, ale byl zničen Zordnovou energetickou vlnou poté, co byl Zordon zabit Androsem.

Poprvé viděn v "A Zeo Beginning, část 1"


 
Královna Mašína
Královna Mašína je manželka Krále Monda, vládce Strojního Impéria, která byla neznámým způsobem znovu sestavena a přidala ke Spojené Alianci Zla poté, co Temný Přízrak dobyl Eltar a zajal Zordona. Během útoku Spojené Aliance Zla měla za úkol napadnout domovskou planetu Fantom Strážce, ale byla zničena Zordnovou energetickou vlnou poté, co byl Zordon zabit Androsem.

Poprvé viděna v "A Zeo Beginning, část 1"
 
Divatox
Divatox je vesmírná pirátka, která byla naverbována Temným Přízrakem, aby se přidala ke Spojené Alianci Zla krátce poté, co zničila Silo Komoru. Od té doby tráví Divatox většinu svého času transportováním Zordona z planety na planetu. Během útoku Spojené Aliance Zla měla za úkol napadnout planetu Gratha, ale byla očištěna od zla Zordnovou energetickou vlnou poté, co byl Zordon zabit Androsem.

Poprvé viděna v "Strážci Vesmíru"


 
Rygog
Rygog je pravá ruka Divatox, který ji doprovází při transportu Zordona z planety na planetu. Také doprovází Divatox během útoku Spojené Aliance Zla při útoku na planetu Gratha, ale byl zničen Zordnovou energetickou vlnou poté, co byl Zordon zabit Androsem.

Poprvé viděn v "Strážci Vesmíru"